Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Salata e so kapacitet od 3 000 sedista ako dojdat 400 navivaci od FA toa znaci deka drugite mesta ce bidat na kavadarcani t.e na LOZARI a i ne veruvam oti FA ce dojdat 400 dusi ama ima vreme do togas pa ce vidime
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Abe abe jas ne vikam oti site se LOZARI nego oti site Kavadarcani navivaat za Feni a ima i LOZARI toa ce go vidite i na samata utakmica koi so sigurnost ce bidat povece od vas pozzz
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
i us nesto da ti kazam vo kavadarci do sega se nema osvoeno ni edna titula a site KAVADARCANI mislat deka tokmu sega e vreme da se osvoi titula i toa ne 1 nego da se osvoat i 2te tituli i zatoa ti vikam oti site KAVADARCANI ce navivaat na taa utakmica kako i na ostanatite utakmici sekako predvodeni od grupata LOZARI-ISTOK pozzz do tebe
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Дај бе биди малце реален.Кај ќе бидете повише од нас.Вашата бројка е 20 преку сила еве нека сте 30 души(зборам за Лозари,а не за цела публика).Ние и 100 души да дојдеме пак ќе бидеме повеќе.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Дај бе биди малце реален.Кај ќе бидете повише од нас.Вашата бројка е 20 преку сила еве нека сте 30 души(зборам за Лозари,а не за цела публика).Ние и 100 души да дојдеме пак ќе бидеме повеќе.
Еве ја ќе ви кажам реално. Бројката на Лозари што идат на сите утакмици ама што одат да навиваат а не само да стојат така ради реда сигурно не е поголема од 30 души и можам сите тие луѓе по име да ви ги кажам, всушност видовте и вие (мислам на Ф.А.) колку души бевме на утакмицата у Скопје. Е сеа тие 30 души можат на еден или друг начин да привлечат и уште десет пати повеќе народ (т.е. луѓе што ќе навиваат) на некоја утакмица што е поинтересна или ако има борба за титула. Тоа значи дека ако имаме 300 души навивачи на купот тоа е голем успех за тие 30 души што успеале да добијат подршка у тие моменти, но од друга страна тоа не е фер према клубот шо тие луѓе нема да дојдат коа се игра некоја не толку важна утакмица.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас ја гледав таа утакмица, да, играа Самарџиев и Гечевски, имаше двајца американци, црнецот Тимоти Бурогс-центар и Ренди Дак- плеј многу атрактивни играчи беа и двајцата, освен нив во Орка играа и браќата Боцевски, имаше еден албанец Артан Кучо, и Деан Јовановски беше во Орка ама мислам дека беше повреден, имаше уште неколку добри играчи не се сеќавам точно кои. На 2 минути до крајот Орка водеше 13 разлика и сите помисливме дека нема шанси да не стигнат, играчите се опуштија скроз, и тогаш почна серија на тројки за Работнички а ние не дадовме ни еден кош и така не победија. Имаше мислам еден спорен момент на крајот Бурогс даде кош у последните секунди ама мислам дека судиите досудија чекори. Тогаш беа други времиња кога играше Орка одевме 2 саата пред почетокот на утакмица за да влеземе ако можеме некако оти картите се продаваа пред време, салата се полнеше по 4000 души, се местеа помошни трибини зад кошевите, тоа беа незаборавни денови. Ама еве сега шанса и за помладата генерација да осети нешто слично како пред 10 години, така да се надевам дека нема да ја пропуштат таа прилика.
Fala brat za ovie inforamcijata milo mi e koga slusav vakvi podatoci ej sto ti znacelo kosarka vo toa vreme cel grad ziveel za kosarkata fala uste ednas..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Еве ја ќе ви кажам реално. Бројката на Лозари што идат на сите утакмици ама што одат да навиваат а не само да стојат така ради реда сигурно не е поголема од 30 души и можам сите тие луѓе по име да ви ги кажам, всушност видовте и вие (мислам на Ф.А.) колку души бевме на утакмицата у Скопје. Е сеа тие 30 души можат на еден или друг начин да привлечат и уште десет пати повеќе народ (т.е. луѓе што ќе навиваат) на некоја утакмица што е поинтересна или ако има борба за титула. Тоа значи дека ако имаме 300 души навивачи на купот тоа е голем успех за тие 30 души што успеале да добијат подршка у тие моменти, но од друга страна тоа не е фер према клубот шо тие луѓе нема да дојдат коа се игра некоја не толку важна утакмица.
Искрено кажано јас лично не сум член во навивачката група лозари и не сум бил на трибина со нив и секогас седам во вториот ред над коментаторот кога има пренос нели и многу мои другари пријатели кои не се со лозари за купот и ако даде господ да играме во финале јас лично и уште многумина како и од постарите луѓе кои биле членови на навивачката група Ретки Билки ке бидат со Лозари искрено вака на се навива за клуб или кампањски но ако се освое титула јас верувам дека ќе има една постојанос во ЛОЗАРИ.. ПЕХАРОТ ОСТАНУВА ВО КАВАДАРЦИ..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
da ama togas imase stvarno kosarka
Многу ми е криво што сум бил мал и сум немал да проследам едни такви натпревари мозеби на исто рамниште како денешна евролига..
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
c c c c c ne znam samo u kakva drzava se navagam abe ejjj use mesec ipol ima a veke feni ke osvoi kupot taka bese i lani ckembari pelsiter ke osvoi pa bide vardar so se vika od treta raka taka bez prepukuvanja ima vreme posle kupot moze komentari
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
kolku da te informram,toa se poveke od 400 luge bidejki ne gi brois kolite,a za toa deka ke bide prepolna od vas nekako ne mi e verno,pa vie ste se na se 53.zatoa mislete mu ja sto i kako ke napravite i dali ke dojdete u sala.a za kartite ne se sekiraj,ke ima.spored pravilnikot na kfm mozes da vidis na kup sredbi kako treba da se raspredelat kartite,pa sega ti vidi

Абе брат ја колку што знам од каа постое Фени ви (F.A) немате дојдено на утакмица во Кавадарци, и доста тропај глупости бре. Каа прво салата само од кавдарчани се полне околу 2500 гледачи, остај ти лозари тука каа се навива цела сала вика а лозарите можат да бидат само координатори. А за купот ке се собериме најмалку 300 до 400 души лозари. Разбираш или треба уште 50 реда да испишам за да ти објаснам???:pos2:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе момци шо сте запнале толку купот па купот, пред купот имаме 8 утакмици за играње, тие да ги добиеме па после ако треба и купот ќе го освоиме. Треба ли да ве потсетам дека и пред купот имаме важни утакмици како на пример со Пелистер у гости на 23 февруари и со Струмица у гости на 1 март... Само полека и се ќе биде:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Искрено кажано јас лично не сум член во навивачката група лозари и не сум бил на трибина со нив и секогас седам во вториот ред над коментаторот кога има пренос нели и многу мои другари пријатели кои не се со лозари за купот и ако даде господ да играме во финале јас лично и уште многумина како и од постарите луѓе кои биле членови на навивачката група Ретки Билки ке бидат со Лозари искрено вака на се навива за клуб или кампањски но ако се освое титула јас верувам дека ќе има една постојанос во ЛОЗАРИ.. ПЕХАРОТ ОСТАНУВА ВО КАВАДАРЦИ..
Оу мај Гад :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom