Канал 5 - дувло на србомани

Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
CCCCCC, kanal5 , milenko , jelenko. cirkuzijada po forumov.
A, koj go donese zakonot za verski zaednici so koj moze Vraniskovski crkva da si izgradi ??? Kana5 i Milenko ?
CCCCCCC, kanal 5 +milenko+sds+intel , partiski boi i stavovi , ne ja teraj temava na taa strana , a sto se odnesuva do zakonot , ako , neka si izgradi crkva , togas site ke vidat kolku negovi sledbenici ke vlezat vo nea , i za kolku kratko vreme ke i fati pajazina vratata , najverovatno i tuka ke zavrsi prikaznata Vraniskovski.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
ejhhhh, a temava ic ne e partiski boi i stavovi.
So samoto toa sto kaza "neka si izgradi crkva" muabteov za negovoto gostuvanje vo Kanal5 e cisto dpmnovsko rasfrlanje magla. Pa sto ako gostuval, kolku go gledale i kolku ja zapamtile taa emisija ? Neli ?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Проблемот е што ни е народот многу толерантен. Нас може секакви протуви и идиоти да не негираат, газат, пцујат и ние си траеме.

Ме интересира дали други народи би толерирале некој вака да им се иживљава на телевизија, односно да ги прави удрени во здрав мозок.

Решението е многу лесно. Се гради црква, „случајно„ да изгори. Градежниот материјал случајно да исчезне. Колата да му се расипе. Има уште многу работи со кои може господ да го казни. Само некој треба да го слушне гласот на господ (белким сум јасен што мислам).

Ако му стане животот неподнослив сакал нејќел ќе си емигрира во милата му Атина.

Ние сме си мирни и мирољувиви и затоа не заебаваат!
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Врани-шкоски ја застапува онаа пропаганда која му дава повеќе пари.А на к-анал5 секоја чест.Му дадоа на изродон јавно да ја негира македонската држава и Македонците.
Да го видам иранскиот претседател на некоја израелска телевизија како негира се еврејско тогаш ќе ги оправдам овие од к-анал5.

Mozebi treba da napravat komisija za cenzura? Koj smee da izleze pred kamera a koj ne? Stvarno mislish deka zaradi toa shto izlegol na televizija, so nekoi 'negovi' stavovi, napravil neshto losho za nas? Celta na medumite e da informiraat, kolku i da ne ni se svigja informacijata. Ako ima lugje, shto po 'intervjuto' se zdobija so podobro mislenje za toj klovn, togash takvite ne zasluzuvaat da imaat svoe mislenje. :toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
ejhhhh, a temava ic ne e partiski boi i stavovi.
So samoto toa sto kaza "neka si izgradi crkva" muabteov za negovoto gostuvanje vo Kanal5 e cisto dpmnovsko rasfrlanje magla. Pa sto ako gostuval, kolku go gledale i kolku ja zapamtile taa emisija ? Neli ?
Nikogas do sega ne sum bil clen na edna partija vo MK od prakticna pricina sto moeto mislenje za politikata na partiite koi bea na vlast asociraa na nesto sramno , odvratno i prljavo , pa odtuka i pomislata na clenstvo ne mi doslo vo glava . Taka da tvojata konstatacija deka sum vmrovec moze da si ja..... .A za ime na vistinata i bi razmislil okolu toa da bidam vmrovec , zatoa sto ovie mladi luge sepak pokazuvaat deka nesto pravat , i vo sekoj slucaj napravija poveke za edna godina nego tvoite milenici za 15 godini.Kanal 5 , e poveke od jasno SDS-ovska TV , vraniskovski e dvorska budala i nisto poveke , a najgolemata kazna za edna dvorska budala e nikoj da ne go gleda koga se glupira , od toj aspekt i kazav , neka izgradi , koj ke mu vleze vo taa crkva e odgovor za site
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
CCCCCC, kanal5 , milenko , jelenko. cirkuzijada po forumov.
A, koj go donese zakonot za verski zaednici so koj moze Vraniskovski crkva da si izgradi ??? Kana5 i Milenko ?
Ептен си во право...
Да му се дозволи на Вранишкоски да излезе на ТВ не е во ред, но да му се дозволи да гради своја црква е уште помалку во ред...
Ама знаеш како е... Кој ќе ја искритикува Канал 5, тој ќе се докаже како патриот... А кој ќе ја искритикува владата, тој е државен непријател!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Канал 5 е опозициска телевизија. Забораваш кој е газда?
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Канал 5 е опозициска телевизија.
Го демантирал ли некогаш некој тоа?
Нема ништо страшно и власта и опозицијата да си имаат ’свои’ медиуми... Секаде е така, па и во Македонија нека биде исто!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Да не забегуваме од темата, за тоа вчера глави треба да паѓаат. :locked:за телевизијата.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ако сака да си ја регистрира црквата Врани-шкоски ќе мора да избере друго име,а не Православна Охридска Архиепископија(тоа име е заштитено од МПЦ:wink: ).Иначе Стрелчо,да,законот за верски заедници го донесе оваа влада после големи притисоци од ЕУ,ама добро е и да го прочиташ пошто и МПЦ и ИВЗ го подржаа.:helou:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Не знаев дали да отворам нова тема или да најдам прикладно место ама мислам дека е подобро нова тема. Миленко(Дебелото србоманско копиле)Неделковски за гостин го имаше Зоран Вранишковски. Дали е негов избор или на канал 5 незнам, ама мислам дека на канал 5 треба да им се одземи лиценцата. Ако на некои работи не им се придава внимание полека се губат. Ова со М(ДСК)Н дава обратен ефект.... Се надевам дека таа емисија ќе му биди последна во животот.
Смрт за шпиуните
Инсомниак Вранишковски сметам дека е во право , а ти немаш право да го навредуваш Миленко
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Е тоа ти е!

Што да речам за Миленко, никој не може да те заеби толку, како што можеш самиот себе си.


Инсомниак Вранишковски сметам дека е во право , а ти немаш право да го навредуваш Миленко
Во што е во право?

Дека ние не сме Македонци, дека не може да имаме Црква, дека не може да имаме Држава?

Во што?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.670
Не знам со сигурност ја немам гледано емисијата ама мислам дека не таков ставот на Миленко за народот државата и црквата,во други прилики имам приметено дека не ги сака Грците...сепак по ова што го кажавте требало да биде поспрмен на емисијата и да му навали со факти и докази и јавно да го убие во поимот тоа копиле одородено(коњи матер да му ебат)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Во што е во право?

Дека ние не сме Македонци, дека не може да имаме Црква, дека не може да имаме Држава?

Во што?
Вранишковски во право е кога вика дека за да имаш православна црква треба да биде признаена од другите цркви сестри .
Грците имаат моќ и ставаат вето на македонската црква исто како што руската става вето на украинската.
Го обвиниа дека крадел стотици иладници евра тоа е за мене апсурдно како може човек што се откажал од пари, жени, од земните задоволства да краде пари, тоа за мене е контрадикторно

Едит:
Не ми е јасно што толу сте запнале да имате сопствена држава што е филингот да бидеш патриота, мене лично сеедно ми е каде ќе живеам верувам дека сите народи потекнуваат од Адам и Ева и сметам дека границите религиите и државите се вештачки творевини продукти на човечката несовршеност.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Би сакал да дојдам да живеам кај тебе во Утопија каде немат граници,држави и религии,каде немат сиромашни,каде нема војни и гладувања и каде сите живеат просечно по 150 години.
Овде кај мене друга е ситуацијата...за жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom