Ноне Неделковска

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Гласот може да и е каков сака, но се додека и го слушам оној селски акцент со кој завива, се паѓа во вода. Аман нека ја земе некој в раце, нека ја научи барем да зборува литературно. Срамота каква е!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Jas mislam deka nema ni glas ni pesni ni tekstovi ni muzika!! Nisto ne cini !!!
Ne znam kako se probi na mak estradava!!!
Auuuuuuu!!! Zaborajv nie nemame estrada!!!!!!!!:pos2:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Ajde de ne bidete tolku strogi sprema Noneto navistina ne znaj da pej odnosno nema glas ama barem ne e idiotka kako Karolina.Cupeto po spusteno si e ne e nekoja kuznaj so so se praj.Amante vie ne znajte toa sto e Makedonsko da go postovate.Ako ne vi se bendisva ne znaci deka treba da go slusate nikoj en ve tera ama barem ne zborvajte loso.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.123
Поени од реакции
830
Некој да го има бре последниот албум што го даваа во Оправдано Присутни или некое мало роднинче што го има купено? :)
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
За Ноне имам слушнато дека татко и дал мито од 10.000 евра за да биде избрана на Мак звезди...лично е чупето али имам забелешка за акцентот кога зборува и кога пее,ама сепак арна си е...
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
None ohridsko mome!Bruka!Pa i na srpski pocnalo da pee,ama so istiot akcent i izgled na "Lolita vo selsko izdanje".Toj shto ja otvori temava daj edna i za Eva(ohrigjankana) neka otvori
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
None ohridsko mome!Bruka!Pa i na srpski pocnalo da pee,ama so istiot akcent i izgled na "Lolita vo selsko izdanje".Toj shto ja otvori temava daj edna i za Eva(ohrigjankana) neka otvori
Јас како што знам Ноне е од Велес! А за гласот, како некое маче само мјаука:pos2:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Гласот може да и е каков сака, но се додека и го слушам оној селски акцент со кој завива, се паѓа во вода. Аман нека ја земе некој в раце, нека ја научи барем да зборува литературно. Срамота каква е!
И Тоше зборуваше на селски акцент,а колку добар пејач беше.Има добар глас и не е многу дигната како некои други
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Колку само не разбираат од музика луѓево Ноне знаела да пее.Има разлика од пеење,до држење микрофонот.Денеска македонскава музика заминала у пичку матер , па малце на лево и сите се рокат в прдешка со глупи песни.Е вака некој ко ноне, каролина и слични пичкици, ќе ни ебават матер овде во македонија.Ќе се облекуват во незнам колку скапи алишта, ќе имаат луксузни одмори, на хаваите и незнам каде, само заради што македончето немало друга работа и купило карта за на каролина.па она ја боле пичето после што се дешавало овде у мк.Македонска Естрада-Срање.јас драпам јајца по потреба, ама луѓево и коа ги немаат ги драпаат.И сите вакви наши македонски ѕвезди излезени од купатило,мн добро се спремани, а се плод на ебање меѓу браќа и sestri, овде дошле да се богатат на глупаци што немат работа па си праат концертчиња кај ќе им текне.
Ноне уште не се научила да збори, уште го нема положено пубертетот,ќе пее на сцена.


Н-Не
О-Оди
Н-На
Е-Естрадата



Оф Топик- Ова го кажував и ќе го кажувам. Врчак, гомнаров,коа беше во прилеп, газдата на еден глуп кафич му рекол за да настапува, од една песна барал 100 евра.и за цел албум oколу 1500 евра.
Арно ама газдава му рече колку карти ќе се продаат толку. И собраа 500 евра и со 5 песни на ПЛЕЈ БЕК Хрчак си замина. И после имаме естрада ние??!!!!!!
 
E

`EsCaPe`

Гостин
И Тоше зборуваше на селски акцент,а колку добар пејач беше.Има добар глас и не е многу дигната како некои други

Прво , Тоше зборуваше на крушевски акцент , не на селски , ама затоа пееше нормално.
Второ , кааај најде да ја споредуваш Ноне со Тоше бе?
Трето..не е дигната ? ?

Абе ајде , 21 век , сите можат да бидат пеjачи.:tapp:
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
2
:vozbud:ne sum ja videla da se oblece pristojno...samo znae da opne dlaboko dekolte a dlaboko dekolte ne e za nea, izgleda mnogu vulgarno i prostacki ko bugarkine...bljak!!! na devojceto i treba najprvo stilist pa muzicka skola i itn.Seljanka do koska!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Гласот може да и е каков сака, но се додека и го слушам оној селски акцент со кој завива, се паѓа во вода. Аман нека ја земе некој в раце, нека ја научи барем да зборува литературно. Срамота каква е!

Дивајн,Дивајн:sakas_ust
За каков селски акцент овде се зборува и кој треба да ја научи литературно.За вокалните способности може да и се замерува,но мене ми е слатко девојче и доста подобра од многумина пеачи во Македонија,кој пеат цел живот,а немаат ниту еден хит.Баш убаво зборува.
Не сум пристрасна:poss:
 
B

black angel

Гостин
pred nekoj den na vidov u vegera koe dzudze e tipkata i kultura na nula.....kakvi idioti cuva planetava
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Начинот на понашање неможам да и го коментирам,но мислам дека не е до толку вулгарна,како што читам некои постови тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom