Мис на Македонија 2007

Статус
Затворена за нови мислења.

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Го фатив делот ко им поставуваа пра[ања и една типка зборвит не[о за животните и на крај викат "јас ги сакам многу животните... и си имам две мачиња":pos2: .Одма менав канал ...
 
Член од
7 октомври 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
nemoj ve molam, dobiv nagon na povrakanje.. abe ima milion ubavi devojki vo makedonija od kaj gi iskopaa ovie???? na pr. karolina e prava manekenka, visoka slaba zgodna preubava, a ovie se...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
nemoj ve molam, dobiv nagon na povrakanje.. abe ima milion ubavi devojki vo makedonija od kaj gi iskopaa ovie???? na pr. karolina e prava manekenka, visoka slaba zgodna preubava, a ovie se...
LOL.
А демек Каролина е така блесава да се пријави на некој кафански “избор’’ за убавина во стилот на Вучич?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Само оваа година не гледам Мис на Македонија, али по сликите и по коментарите се разочарав, просечни убавини има само. Знаеме дека на мис одат оние со карактеристично нешто во нив, што се издвојуваат на прв поглед по нешто, јас кај годинашниве ништо не приметив. И уште не ми е јасно кој победи? Некои велат плавата, некој црната, некој трета?:toe: Сепак онаа со црна коса е поубава, според мене( не дека сум јас црнка:pos2:). Ќе има ли реприза?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Абе супер е... мене на прв поглед ми заличе на една друга... Битолчанка... но, баш е добра типката...

Далеку беше подобра од другите и заслужено победи во овој избор...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Мене оваа ми е најсимпатична, барем според сликата изборот не го гледав.
 

Attachments

Член од
4 октомври 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
ne slazem se sa time "da najruznije devojke samo idu na izbor za miss".mozda kod vas jer slike od gore sve govore...vi stvarno imate lepe devojke,ne znam zasto su odabrale ove koje nisu ni za njivu.....u Beogradu su najlepse devojke i samo jednom pogledajte nase izbore za miss....i videcete razliku.pozzzzic za sve..
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Луѓе...уште не научивте...убавите девојки не се пријавуваат за мис.Не треба никому да докажуваат дека се убави...а за другите,епа читајте меѓу редови де..
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
ne slazem se sa time "da najruznije devojke samo idu na izbor za miss".mozda kod vas jer slike od gore sve govore...vi stvarno imate lepe devojke,ne znam zasto su odabrale ove koje nisu ni za njivu.....u Beogradu su najlepse devojke i samo jednom pogledajte nase izbore za miss....i videcete razliku.pozzzzic za sve..
Читај ме погоре, кај нас промискуитетот е единица мерка за убавина.
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Ај и не е толку трагично што ние знаеме дека убавите не идат на мис, ама сите што гледаат МИС ( insert било кој поголем простор ) ќе мислат дека тие ни се стварно најубави.
Инаку плавата е добра, само малце да качи килажа.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Не постојат грди жени, има само трезни мажи.:nesvest:
аааааааа цаци брат не го тупи,а овие две не се ли грди,ко трета смена у железара се! :icon_lol:

nemoj ve molam, dobiv nagon na povrakanje.. abe ima milion ubavi devojki vo makedonija od kaj gi iskopaa ovie???? na pr. karolina e prava manekenka, visoka slaba zgodna preubava, a ovie se...
Каролина Гочева?!
Ај не ме заебавај,анорексик,што има згодно на неа само коски,уствари различни вкусови но преслаба е,ко да и го заклучуваат фрижидерот :wink:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
катастрофа...неам што да коментирам друго...
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Леле Боже. Како дух да видела.
Го гледав изборот и тоа е резил за Македонија. Организација нула, водителките зборат на микрофон мислејќи дека не се слушаат, па јасно ние гледачите слушаме како очајно бараат глас, глас ....:pos:
На крај дури и титулите им ги утнаа:pos2:
А незнам дали го запазивте моментот кога се претставуваа во костими за капење, па ја утнаа кореографијата. Почнаа да се буцкаат со лактите да ја потсетат девојката дека е следна (што е лошо што имам око соклово:pos2:).

Публиката сведена на минимум. А кога сме веќе кај тоа знам дека на секоја кандидатка и давале по две влезници за во Хард Рок, бидејќи неможело да се влезе без ВИП карта. Ако е тоа за секоја кандидатка како кога се претставуваше сегашната мисица Јана толку громогласни аплаузи имаше. Или сепак се работи за некои привилегирани?

Се` беше мизерно затоа и нема потреба да се чудиме и да било наместено. А за девојките немам коментар. Па јас искрено не ни пронајдов фаворит меѓу тие 13 таму која би можела да не претставува за изборот МИС ВРЛД 2007. Кога ќе отиде во Кина мислам беше (ако не поправете ме) ќе се изгуби.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom