Мис на Македонија 2007

Статус
Затворена за нови мислења.

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
не ни знаев дека има мис,сеа кај нас има милион избори:мис македонија за мис свет,мис македонија за мис универзум,мис македонија за мис бикини...дрн дрн јариња!а се пријавуваат само девојки на кои мама или тато им платиле да победат,вистинските убавици нејќат да се пријават зашто знаат како идат работите кај нас!оваа сеа пто ја избрале е прав коњ,за ништо не ја бива..нејќам ни да помислам а камо ли да замислам што се направила за да победи:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
По улица да шетам ќе најдам поубави него овие што се претставија вчера.На ништо не личеа.
Всушност целата манифестација не беше организирана.Распашана банда!
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Која и да е, ниедна не ми фаќа око:nesum:
Не го гледав изборот, а и да знаев кога е, не би го гледала пошто се знае веќе пред време што ќе биде. Уствари би го гледала, колку да фаќам сеири :tv:
Има многу поубави девојки кај нас од типкиве ама како што пишаа пред мене " знаат како идат работите кај нас". Не ми е јасно како се пријавуваат женскиве. Сите се даааааааалеку од мисици. Кога покрај толку пудра, шминка, фотошоп вака испаднале, нејќам ни да помислам какви се во живо.
Абе нема потреба да се коментира, сите знаеме.

Во врска со првата - фак....ако е она мисица, шо сум јас...ич не ми е убава, на сликава само фотошоп гледам, ништо друго

Втората па (според сликиве) пак, посимпатична е ама некако просек ми е (барем на сликиве) ама каде каде боље него првата..

Другите - totaly out *finger down*
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Која и да е, ниедна не ми фаќа око:nesum:
Не го гледав изборот, а и да знаев кога е, не би го гледала пошто се знае веќе пред време што ќе биде. Уствари би го гледала, колку да фаќам сеири :tv:
Има многу поубави девојки кај нас од типкиве ама како што пишаа пред мене " знаат како идат работите кај нас". Не ми е јасно како се пријавуваат женскиве. Сите се даааааааалеку од мисици. Кога покрај толку пудра, шминка, фотошоп вака испаднале, нејќам ни да помислам какви се во живо.
Абе нема потреба да се коментира, сите знаеме.

Во врска со првата - фак....ако е она мисица, шо сум јас...ич не ми е убава, на сликава само фотошоп гледам, ништо друго

Втората па (според сликиве) пак, посимпатична е ама некако просек ми е (барем на сликиве) ама каде каде боље него првата..

Другите - totaly out *finger down*
Стварно не се нешто посебно
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Искрено, оваа девојка ми е најсаглам од сите:
:shok: :shok: :shok: и оваа се пријавила аген :nesvest:
Скул девојчево е од кај мене од населба,кога ти би ја видела во живо коментарот би ти бил сосема поинаков,права кобила али да не заборавиме „Мис Пролет“-незнам која година :pos:
слика вара 100%

(бтњ пред некој ден рано посабајлечки возејќи се во автобус ми направи утринска куродрвка нумеро дуо-не знаев дека децава почнале у школо да одат ко на курвалук):uvo:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Грчччччччч ама арно вика Шведо сигурно е свирела на кавалче кај некој

imas pravo :pos2: btw: lelele bas koj kaj Dragan be lelel decki stvano ova e shit izbor p aja ne ni nzaev koga se dava pa ne gledav a 100 % sum sigurna i sum gledala navistina ubavi devojki kaj nas no neznam zasto nekako mora da e se vaka loso....
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Го знам девојчево Јана, стварно е прекрасна со среќа нека и е, исти си и она и сестра и :)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
... мене ми е слатка... еден брз поглед им мавнав на сите пред да излезам... и Јана ми се виде најслатка...

Јана ќе не претставува на изборот за Мис на Светот во Кина.




Слатка? Слатка??
Море Димитар,ако те слушни Ноне ќе ти кажи убо.:pos2:

Не глеам ништо привлечно на неа што би ја квалификувало за на изборот во Кина.
Дури да порасни оваа за да оди во Кина,треба уште многу леба да изеде. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Слатка? Слатка??
Море Димитар,ако те слушни Ноне ќе ти кажи убо.:pos2:

Не глеам ништо привлечно на неа што би ја квалификувало за на изборот во Кина.
Дури да порасни оваа за да оди во Кина,треба уште многу леба да изеде. :pos:
И неколку кила да качи,сеа треба слаба,ама оваа е костур.Треба да се имаат облини.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Nemojte taka lichi na kineskinja devojcevo , uste poubava ke bide za 2- 3 godini

jes da ima i poubavi u RM ama i ovaa ne e tolku losha , sve si ima na mesto osven cicki al boze moj sea , dobra noga ima faca malce egozticna neobicna , usta dobra oci dobri ...ok e !

No moze da poraboti na kosata da stavi malce volumen i vegite ne i se ok ...inace suma sumarum dobra e
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Не ме ни чуди што вакви кобили се пријавиле за мис...
Сето ова се случува од една проста причина што, кога овие кобили ќе отидат у град, некои големи ебачи сељачишта им се тријат од курови, и сиротиве си мислат дека се центар на светот, и ете од кај им е храброста да се појават.

А друга работа е што во последно време во нашава држава убавината на девојката зависи правопропорционално од промискуитетот на истата...:toe:

П.с. Не напаѓајте со коментари “платила за да победи“. Напротив, кога видела каква стока и се пријавила за Мис Света, организаторката и платила на Јана да се пријави, да и го обели образот...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ovaa Jana ne losa, stvarno e simpatic devojceto ama nekako mnogu mi e zgrcena vo faca, a i definitivno e malce pojse od kostur, nema oblini. Sepak najdobra od dosega prikazanite.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Не постојат грди жени, има само трезни мажи.:nesvest:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Како за Мис стандарди, оваа не треба да биде ни во потесниот избор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom