Помош и совети

М

Мартин`

Гостин
Сакам да ја играм Call of Duty 4 Modern Warfare на интернет со други преку гарена, само ми бара некој пач/фајл. Кој треба да го изберам ? ај помош малце.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669


Ја спуштив RIP Underworld од skulptura и вака ми пишит ко ќе ја стартувам. Ова не помогвит т.е. пуштено/enabled е тоа Direct3D.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140


Ја спуштив RIP Underworld од skulptura и вака ми пишит ко ќе ја стартувам. Ова не помогвит т.е. пуштено/enabled е тоа Direct3D.
Памет за друг пат да не симињаш RIP...колку пати се иам зезнато јас.
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Првпат ме заебават RIP од skulptura. Мислам дека и сега пропуштам нешто. :toe:
Вака,поради некоја причина не можам да го видам скриншотот кој го имаш ставено така да не знам каква грешка ти дава,ке ти кажам дека мене исто ме зезаше играва и ја средив така што симнав најнов DirectX Redistributable од сајтот на Microsoft,после тоа си работеше најнормално.Претпоставувам дека компјутерот ти ги исполнува минималните побарувања за играта. Ако не се лажам мислам дека бара и NVIDIA PhysX и Games for Windows - LIVE (симни најнови верзии),упдејтувај Microsoft Visual C++ Redistributable,симни најнови драјвери за графичката,знаеш стандардна шема...
 
Член од
20 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво луѓе.Ај ако можи малце помош.Ја барам една игра веќе извесно време,но никако неможам да ја најдам.Ја играв пред едно 5-6 години.Името и беше World of Battlefields,World of Batterflys,Batterflys World итн.така нешто.Можи едно 70-80 посто сум сигурен дека името содржи еден од овие поими.Инаку играва е стратегија.Градиш,апгрејдоваш цело време.Исто во ум ми остана дека имаше да апгрејдоваш едно мислам Dragons Ness се викаше можеше да правиш змејови и да туркаш противнички објекти со него колку што думам....ПОМОШ ^_^ {^^} :) ( : ( ; ;)
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Здраво луѓе.Ај ако можи малце помош.Ја барам една игра веќе извесно време,но никако неможам да ја најдам.Ја играв пред едно 5-6 години.Името и беше World of Battlefields,World of Batterflys,Batterflys World итн.така нешто.Можи едно 70-80 посто сум сигурен дека името содржи еден од овие поими.Инаку играва е стратегија.Градиш,апгрејдоваш цело време.Исто во ум ми остана дека имаше да апгрејдоваш едно мислам Dragons Ness се викаше можеше да правиш змејови и да туркаш противнички објекти со него колку што думам....ПОМОШ ^_^ {^^} :) ( : ( ; ;)
Да не е случајно Warlords Battlecry III ??
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Епа земи си од таму. Јас се загледав во тоа Bad Company 2 Vietnam

А бе едно прашање... Зошто ја нема сеуште Bad Company 2 Vietnam ни на Замунда, ни на Арена БГ...??? Од каде да ја симнам...???
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
А бе едно прашање... Зошто ја нема сеуште Bad Company 2 Vietnam ни на Замунда, ни на Арена БГ...??? Од каде да ја симнам...???
Пошто е само мултиплеер. Не вреди да ја кракуваат пошто не можеш да играш онлајн со тоа.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.525
Поени од реакции
228
Ми треба пач за Нба 2к11 (ако има) однапред благодарам.:smir:
 
М

Мартин`

Гостин
Луѓе ај помош, инсталирам Napoleon Total War и имам проблем сега. Играта е на два дела (исо фајлови) и сега првиот се го средив почна да се инсталира до пола и повеќе играта и сега ми бара да го ставам вториот дел. Како да го направам тоа кога воопшто играта не ми е на CD ?

Незнам како да изберам да продолжи вториот дел ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom