Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја префрлив Street Fighter 4 од "C" во "D" и сега не ми се уклучува т.е. кликам дво-клик на иконата и нишо не се дешава. Префрлив и други игри во "D" ама тие си работат нормално. Го сменав кракот, џабе.
Сега чаре? :smir:

ps. не викајте да ја преинсталирам бидејќи го немам инстализоното,,,
Реинсталирај. Немаат сите игри толку глупа инсталација за да може да ги префрлаш каде сакаш.

Пробај врати ја на место од кај што си ја префрлил, со точно име.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Fallout 3 не сака да ми се пушти под виндовс 7, пробано е и во компактибилен мод и пак ништо....
.....играта на уклучувње се пушта, дозволува да чепрткаш по опциите и кога ќе пуштиш старт нова игра ме исфрла без образложение....
...некој да налетал на овој „проблем’’!!!!

Инсталационите двд-а се во ред....проверено...
Сега работи....
Мајката му било инсталирање на сите патчеви до верзија 1.5....:nerv:
 
H

-HRO

Гостин
Help za pes 2009.
Sakam da igram so friends na PC 1v1.Imam i joystick.
Koga se dvizam so joystikot sum player 1 i koga se dvizam so tastaturata pak sum player 1.Ne mi dava opcija da smenam da bidam player 2 i da igram vs friends.Mozam samo da igram protiv computer.
Nekoj da ne znae so treba da napravam za da moze da igram 1v1 so drugari?
@EDIT

Problemot e resen .Reinstalirav i ovojpat controler 2 si rabotese sovrseno.Do igrata bilo.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Вака имам проблем со Симс 2. Ја инсталирав се како што треба, ми викаше Please put the right CD ROM. Испадна има крак, ми објаснија што ми објаснија, го копирав кракот и од после пак ми го кажа истото.. ама некако ја пушти играта. Ја исклучив по саат време, еве сеа пробувам пак да уклучам ми вели пак Please put the right CD ROM...
Чаре? :(
Најверојатно кракот бил лош, или не си го копирала на точното место, или нешо сосема друго.
Значи кракот треба да го пастираш во директориумот кај што е инсталирана играта, и притоа ќе те праша нешо во стилот:
„Do you want to overwrite the following file?"
Ти ќе стиснеш Yes, и ке ја стартуваш играта. Сеа неможам да ти пратам крак, пошо сум у школо, а торент сајтовите се блокирани. Коа ке си доам дома, ке ти пратам, по пп.
Поздрав.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да ве прашам нешто, не е од технички аспект али ми треба совет.
Дали на овие Guitar Hero игриве може да играат 2ца, 3ца, па и 4ца на едно PC со гејмпади?

Ми треба за да знам дали да ја симињам и да пробаме да се заебаваме со другари. Како што видов последна е Guitar Hero World Tour. :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Да ве прашам нешто, не е од технички аспект али ми треба совет.
Дали на овие Guitar Hero игриве може да играат 2ца, 3ца, па и 4ца на едно PC со гејмпади?

Ми треба за да знам дали да ја симињам и да пробаме да се заебаваме со другари. Како што видов последна е Guitar Hero World Tour. :)
Frets on Fire ја имам играно со уште еден другар, двајца на еден компјутер, екранот поделен на пола и двајцата свириме со 2 посебни тастатури. :)
А за оваа незнам да ти кажам, слични се игриве па би требало да може.

Иначе, на WoW пред ден-два снемав звук... Пуштен е гласот, има enable sound, но звук од играта нема. Музика ми свири у позадина сеа од Winamp-от кога играм да не биде ептен дегенски -.-
Чаре? :S
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Дали ќе можам да ја играм новата Call of Duty Modern Warfare 2 на оваа конфигурација и моментално имам Windows 7 на PC-то. Да може барем на 640x420 резолуција да ја играм добро би било :pos2::pos2::pos2:

CPU: Intel Pentium 4 - 3.00 Ghz
VGA: nVidia GF 7300 LE
1 GB RAM
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Дали ќе можам да ја играм новата Call of Duty Modern Warfare 2 на оваа конфигурација и моментално имам Windows 7 на PC-то. Да може барем на 640x420 резолуција да ја играм добро би било :pos2::pos2::pos2:

CPU: Intel Pentium 4 - 3.00 Ghz
VGA: nVidia GF 7300 LE
1 GB RAM

Ke mozis spored mene bidejki jas cod5 ja igrav na najmala rezolucija so :

Amd Semrpon 2600+,1 GB ram,GF 6200 256 MB.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ke mozis spored mene bidejki jas cod5 ja igrav na najmala rezolucija so :

Amd Semrpon 2600+,1 GB ram,GF 6200 256 MB.

Ах, и јас 5ката ја инсталирав на PC-то истата конфигурација како погоре, и на најмалата резолуција ми сецкаше и по 10-15 минути игра икочуваше и после рестарт не ти знам што. Ама ај ќе ја слегнам па ќе пробам што ќе биде. Ама и не е мала упм...11 GB:nesvest::nesvest::nesvest:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.416
Поени од реакции
6.053
За стрит фајтер 4ка што минимална конфигурација бара ?

И пач за Battlefield 2 за на интернет да можам да ја играм(на пиратски сервери) пошто вака се уклучува на серверите и после 10 мин играње се исклучува играта
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Што може да биде,ми заглавува на првата мисија.:toe:
А играта е?
Има пач за неа искочено?
Имаш пач инсталирано?
Што конфигурација имаш?

ДАЈ БЕ НАУЧЕТЕ СЕ ДА БАРАТЕ ПОМОШ!
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
А играта е?
Има пач за неа искочено?
Имаш пач инсталирано?
Што конфигурација имаш?

ДАЈ БЕ НАУЧЕТЕ СЕ ДА БАРАТЕ ПОМОШ!
Тест Драјв анлимитед

графичка GeForce 8400 -512
процесор 3,00 GHz и рам 2 гига :toe:

И немам пач инсталирано
 
?

..........

Гостин
ја симнав Call of duty: Modern Warfare 2 од замунда..........
И не можам да ја инсталирам, нема set-up. И фајловите од играта ми ги кажува како непознати.
HELP!!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
ја симнав Call of duty: Modern Warfare 2 од замунда..........
И не можам да ја инсталирам, нема set-up. И фајловите од играта ми ги кажува како непознати.
HELP!!!
Ништо не те разбрав .. Ај дај слики да видиме ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom