Помош и совети

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
дали овие игрите шо се демо можат да се напраат да бидат фул зашто ја спуштав hunted unlimited 2009 и од торент ја спуштив пак е демо?
Нормално дека неможе да се напраат цели. Која е таа логика? Проблемот е што ти пратиле погрешен торент, демо, место фул.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Playstation2 Slim Chip?

Незнам дали точно ја поставив темава овде ако не пасира тука преместете ја кај што му е местото. ФАЛА
Значи иам Плејстејшн 2слим ама сакам да ги играм изрежани игри бидејки оргинал коштаат доста пари:)
Е сега дали некој знае дали има некој таков сервис во Струга или Охрид
што уградуваат Чип ?
и исто ме занима дали има некој на својот Плејстејшн чип уградено и дали е добро.
Поздрав
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Да прашам јас нешто инсталирав Гта 4 и кога зеам да играм патишта не се гледат и слично до рамот ли ми е тоа или оти имам само 1 гига а еве ја конфигурацијата
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400
2.31 GHz Performance Rated at: 4.62 GHz
1GB of Ram
GeForce 9400 GT
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Од нет симни си ги новите пачови (2-3 мислам дека беа) и ќе ти биде во ред.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Па ваљда тој фајл што го симна треба да го замениш со фајлот од дресот што е у играта.. Мора да има readme, да пишуе као се инсталира..
Нема. Еве ги има само овие фолдери.



И во нив се дресовите во .png а во kitserver се е .bin
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Незнам дали точно ја поставив темава овде ако не пасира тука преместете ја кај што му е местото. ФАЛА
Значи иам Плејстејшн 2слим ама сакам да ги играм изрежани игри бидејки оргинал коштаат доста пари:)
Е сега дали некој знае дали има некој таков сервис во Струга или Охрид
што уградуваат Чип ?
и исто ме занима дали има некој на својот Плејстејшн чип уградено и дали е добро.
Поздрав
Најди каде чипуваат PS (обично сервиси или тие што продаваат PS, а види и во оглас).

Со чип се си е најнормално, само што не мора да купуваш оригинали, работи и со чкартови :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Имам проблем со ПЕС 2010.Ја имам на 2 двд цд-а и пробувам да ја инсталирам цд1 па цд 2.Но ми пријавува проблем на сите дата.имг фајлови.Ја ставам играта на ХДД (од цд-ата сите фајлови) и пробувам да ја инсталирам.Повторно исто.Ги ставам сите дата фајлови во еден фолдер и пробувам да инсталирам.НЕЌЕ.А инсталацијата работе.На други 2 компјутери се инсталира.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Fallout 3 не сака да ми се пушти под виндовс 7, пробано е и во компактибилен мод и пак ништо....
.....играта на уклучувње се пушта, дозволува да чепрткаш по опциите и кога ќе пуштиш старт нова игра ме исфрла без образложение....
...некој да налетал на овој „проблем’’!!!!

Инсталационите двд-а се во ред....проверено...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Fallout 3 не сака да ми се пушти под виндовс 7, пробано е и во компактибилен мод и пак ништо....
.....играта на уклучувње се пушта, дозволува да чепрткаш по опциите и кога ќе пуштиш старт нова игра ме исфрла без образложение....
...некој да налетал на овој „проблем’’!!!!

Инсталационите двд-а се во ред....проверено...
Пробај со друг крак ваљда
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Вака имам проблем со Симс 2. Ја инсталирав се како што треба, ми викаше Please put the right CD ROM. Испадна има крак, ми објаснија што ми објаснија, го копирав кракот и од после пак ми го кажа истото.. ама некако ја пушти играта. Ја исклучив по саат време, еве сеа пробувам пак да уклучам ми вели пак Please put the right CD ROM...
Чаре? :(
 
H

-HRO

Гостин
Help za pes 2009.
Sakam da igram so friends na PC 1v1.Imam i joystick.
Koga se dvizam so joystikot sum player 1 i koga se dvizam so tastaturata pak sum player 1.Ne mi dava opcija da smenam da bidam player 2 i da igram vs friends.Mozam samo da igram protiv computer.
Nekoj da ne znae so treba da napravam za da moze da igram 1v1 so drugari?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ја префрлив Street Fighter 4 од "C" во "D" и сега не ми се уклучува т.е. кликам дво-клик на иконата и нишо не се дешава. Префрлив и други игри во "D" ама тие си работат нормално. Го сменав кракот, џабе.
Сега чаре? :smir:

ps. не викајте да ја преинсталирам бидејќи го немам инстализоното,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom