Помош и совети

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
A колку од нив ти се искористени без да играш игри? При најнормална работа?

Да не имаш некое програмче или драјвер што те зеза...
Значи на vista сум и максимум што ми користи со антивирус уклучен, мсн, пребарувачи и медиа плеер негде околу 1,15GB ми зема меморија. Драјвер од нов понов без разлика за што се работи а за програмче некое не верувам да прави проблем, мислам ни на крај памет не ми текнува што може да прави таков проблем.

Најверојатно виртуелна меморија немаш доволно?

Денес клик на My Computer -> Properties -> Advanced -> Settings (Performance) -> Advanced -> Change (Virtual Memory) ->

Оди No Pagging File, ако ти побара да рестартираш, рестартирај. Па после оди Custom Size, мене ми е направено 1536 - 3072.

Try this (at home :pos:). :smir:
И ова е проверено, направено и не функционира а проблемот се уште стои.:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи на vista сум и максимум што ми користи со антивирус уклучен, мсн, пребарувачи и медиа плеер негде околу 1,15GB ми зема меморија. Драјвер од нов понов без разлика за што се работи а за програмче некое не верувам да прави проблем, мислам ни на крај памет не ми текнува што може да прави таков проблем.



И ова е проверено, направено и не функционира а проблемот се уште стои.:toe:
A да не ти е фаличен рамот? Пробај играј со по една плочка рам, мењај ги, види која плочка (и дали) ќе те зеза.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ми треба помош за Day of Defeat. (Почетник сум..) Што се објективите? Колку Vs. колку се игра? Која е најдобра мапа? Дали ако ставите премногу ботови ви се гаси играта..? (Ова кај мене така беше..) Со што е најдобро да играш? (Нели ко тие снајперист..)
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Dali ako ja kupam ovaa igra original mozam da ja igram DotA preku garera ??? :kesa:
 
Член од
2 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Dali ako ja kupam ovaa igra original mozam da ja igram DotA preku garera ??? :kesa:
Играва е World of Warcraft, а тебе ти требит Warcraft: The Frozen Throne, за да ја играш DotA. Ќе ти пратам линкови за да ја спуштиш Frozen Throne и + пачот 1.22 и после ќе мојш да играш на гарена...
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Не е проблемов за игра али мислев дека можете да ми помогнете.

Winamp-от ми работи се ок само playlist што е тоа прозорчето ми го нема ,или го има ама бутнато е од страните на екранот.Знае некој како со shortcut или нешо така да го вратам ??
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Дечки имам проблем кај GTA-S.Andreas , ај помагајте. Ги исликиав сите 49 слики и 50-та не можам никако да ја најдам, се утепав барајки ја нема шанси да ја најдам. А разгледувајки ги сликите у галерија што се видов 2 слики со број 46, а сликани на различно место. Значи на 2 пишува Snapshot 46 of 50, а сликани на различно место и сега не можам да ја завршам таа мисија. ПОМОШ??????/ :toe::toe::toe:

LitlleMiss
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
рамот ми е супер талент а иначе еве еверест што ми јавува

еј како се вклучува ова да видиш колку ти е искористеноста на сисемот и дали е некоја посебна програма и како се вика ?????
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
еј како се вклучува ова да видиш колку ти е искористеноста на сисемот и дали е некоја посебна програма и како се вика ?????
Ова е everest ultimate edition побарај го на google ќе го најдеш. Имаш комплетен преглед на системот.:helou:
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Aj nekoj neka mi pomogne kako da gi napravam igrite od mame32 da se igraat
i ako moze link za download na mame32:smir:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
@Martin
dL si Mame pa instaliraj od pocetok...
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
ti vista imase neLi pred da ja instaliras igrata iskluci UAC-to..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom