Фан Клуб: Валенсија

quasar

anjunaboy
Член од
6 септември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
iako sum fan na Ronaldo,Od man4ester ne se otkazav da navivam,Ama Valencia-Real M ke bide vozbudlivo,O4ekuvam golovi od ronaldo na taa sredba,:smir:POzz
јас очекувам Роналдо или Кака некој од нив да замине со скршени нозе од Марчена :D...како и да е мислам дека и покрај тоа што реал дадоа толку пари на засилувања Валенсија има тим да им се спротистави
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.261
Поени од реакции
8.376
епа дека не си гледал незнаеш:smir:

Извадија гз Барса!
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
5
Zivcite mi gi skinaa vecerva. Samo niv gi cekav za 500 evra. I so napravija so igrac poveke i prednost od 2-0 ne pobedija. Me nervira Emeri Unai posto kalkulira. Go zivadi Silva i primija 2 gola. Kopuk:nesum:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Респект за Мигуел Анхел Ангуло кој денес на 32 години реши да ја заврши професионалната кариера.
Ми беше меѓу омилените фудбалери на времето, уште од деновите кога Валенсија играше два пати по ред во финалето на ЛШ.
Nr.10 кој најголемиот дел од својата кариера го помина во дресот на Љиљаците од Местаља.
Вечна благодарност за голот кој го постигна против Виљареал на Ел Мадригал пред 3 сезони :cuc: :pipi:

 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.769
Ангуло е еден од класиците на Валенсија и многу го почитував како играч кој играше во Шпанија ! Играч од типот на Кили Гонзалес, Валери Карпин, Мендиета, Мигел...слични ! Респект за него !


Се надевам на победа на Валенсија против Реал Мадрид и искачување на второто место на табелата, бидејки Валенсија е во страшна форма иако надвор игра многу подобро од дома ! Можеби е време и дома да проработи !

Кака, Роналдо и уште неколку нема да се во тимот, и тука е вашата предност ! Не знам дали Виља ке игра, но ке видиме ! Држам срека за тимот од Местаља !:helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.668
Поени од реакции
43.553
Чист 1 е утре бе..Едвај чекам повторно да ја видам Валенсија како се натпреварува во Лигата на Шампионите..се надевам дека оваа сезона ќе продолжат како што почнаа.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.769
Абе тие секоја година почнуваат добро, победуваат, играат, и негде после Нова Година или почнуваат полека но сигурно да пагаат во формата ! Искрено се надевам дека ке завршат во првите тимови, бидејки ниту Атлетико Мадрид ниту Виљареал не се толку конкурентни како лани ! Па моебо Валенсија ке искористи нешто !
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
iako sum fan na Ronaldo,Od man4ester ne se otkazav da navivam,Ama Valencia-Real M ke bide vozbudlivo,O4ekuvam golovi od ronaldo na taa sredba,:smir:POzz
Роналдо за жал нема да игра!! Суспендиран е!! така да ова би бил тежок натпревар а и мислам дека тука Валенсија ке изненади!!
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде со среќа утре дајте им го немиен на педерана од Мадрид.:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.668
Поени од реакции
43.553
:toe:

Реално,Мадридѓаните имаа повеќе шанси и мислам дека заслужија да победа...Честитки..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.552
Поени од реакции
14.316
Ајде со среќа утре дајте им го немиен на педерана од Мадрид.:)
Чист 1 е утре бе..Едвај чекам повторно да ја видам Валенсија како се натпреварува во Лигата на Шампионите..се надевам дека оваа сезона ќе продолжат како што почнаа.

:tv:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Алехандро Домингез од Рубин Казан денес треба да ги помине медицинските прегледи и како слободен играч да потпише за Валенсија.
Многу паметен потег на управата. Со оглед на долговите, оваа сезона направија одлични трансфери. И тоа како беше потребен фудбалер кој може да ги пополни позициите на Силва и Мата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom