LCD телевизори

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
bev tamu nema nisto posebno pogotovo ne toa jas sto go baram ima dzaci obicni staticni samo da go zakacis na dzid 4700den vo koj svet ziveat tie baram kako toj na slikata ne staticen. A sto e do 3D ne e nisto posebno dzabe parite
Последен пат кога бев во Техномаркет и во Нептун, имаше повеќе видови на држачи по 400-500 ден. Од каде тие 4700.... појма неам :)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
И јас земав ваков држач се врти лево десно,и агол му се мести горе,доле го земав 1000 денари од Нептун на влезот во трговски кога го зимав телевизорот таа цена од 4700 ке купам скоро 5 такви држачи :)
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Друже тој држач може и да се направи ако ме прашуваш мене.Не е ништо посебно како што гледам на сликата.Види само како треба да изгледа "куката" незнам правилно како се вика на која треба да се држи телевизорот тоа е најбитно да не го утнеш.Другото е едноставно да се изработи.Татко ми ми кажуваше кај него на работа правеле за некој човек такви работи.Они се бават со желеразија и раобтат разни работи со обработка на железо и делови за машини прават.На нив им имаат порачувано такви работи и тато рече премногу е лесно да се изработи таков држач.Ако сакаш ке го прашам и ке му ја покажам сликата па ке ми каже за која цена ке ти направат и ке ти кажам.Не би требало да е многу скапо е ке ти го изработат професионално, и по твој дизајн каков сакаш.

--- надополнето ---

Ако добро приметувам тој држач на сликата може и да оди лево и десно и се поместува така?
da toa e celata finta da mozes da go pomestuvas televizorot i voedno koga sakas da go vratis fo dzidot :) prasaj pa ke se dogovorime ;)

--- надополнето ---

Последен пат кога бев во Техномаркет и во Нептун, имаше повеќе видови на држачи по 400-500 ден. Од каде тие 4700.... појма неам :)
pa pred 2 meseci bev gi gledav sea mozebi treba pak da pominam da vidam da ne ima nekoja rasprodazba na drzaci :) :) ;)
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
Сакам да земам телевизор 40` или 42` до 33,000 денари. Е сега големото прашање е дали да земам ЛЦД или плазма.
Ми рекоа да земам плазма подобро било и тоа Panasonic PANASONIC TX-P42C3 од Техномаркет или Самсунг ЛЦД. На телекабел сум. Најмногу ми е за гледање филмови и фудбал. Кога отидов во Нептун типов ми вика подобро е ЛЦД од плазма, а после идам у техномаркет и ми вика подобро ти е плазма. На кој да му верувам?
Дајте предлог што телевизор да земам и кој модел-марка за тие пари.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сакам да земам телевизор 40` или 42` до 33,000 денари. Е сега големото прашање е дали да земам ЛЦД или плазма.
Ми рекоа да земам плазма подобро било и тоа Panasonic PANASONIC TX-P42C3 од Техномаркет или Самсунг ЛЦД. На телекабел сум. Најмногу ми е за гледање филмови и фудбал. Кога отидов во Нептун типов ми вика подобро е ЛЦД од плазма, а после идам у техномаркет и ми вика подобро ти е плазма. На кој да му верувам?
Дајте предлог што телевизор да земам и кој модел-марка за тие пари.
LCD.

Иди во АМЦ, имаш Phillips 5405H за 28.990.

42 инчен, FULLHD, 100 Hz, лудница слика. :)
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
LCD.

Иди во АМЦ, имаш Phillips 5405H за 28.990.

42 инчен, FULLHD, 100 Hz, лудница слика. :)
Не сакам Philips, а поготово не од АМЦ.
Панасоник за плазма или Самсунг за ЛЦД
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Panasonic се едни од најдобрите за плазми, али моделот што ти го сакаш не е добар, не ги слушај што ти зборат тие по продавниците, не е ни 1080p, најубаво прочепкај на интернет и види што ќе кажат рецензиите. Знам порано се двоумев меѓу Panasonic G10 и V10 али ги немаше па земав Samsung LCD (C650) и сум презадоволен, исто и Panasonic-от ќе беше добар избор.
И плазма и LCD си имаат предности и слабости, така да било што да одбереш нема да згрешиш.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не сакам Philips, а поготово не од АМЦ.
Панасоник за плазма или Самсунг за ЛЦД
Океј, не ги сакај Филипс.

Да пишеше дека се разбираш од нешто, ќе те сфатев, твое мислење.

Ама кај појма немаш, кај бараш совет, уште па и Филипс нејќеш.

Епа плаќај ги Самсунг тогаш, кои увек биле послаби од Сони и на рамниште со сите други (Филипс, Панасоник), но секогаш биле поскапи. И да, твојата лепотанска Филипс плазма е со 720п резолуција.
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
Океј, не ги сакај Филипс.

Да пишеше дека се разбираш од нешто, ќе те сфатев, твое мислење.

Ама кај појма немаш, кај бараш совет, уште па и Филипс нејќеш.

Епа плаќај ги Самсунг тогаш, кои увек биле послаби од Сони и на рамниште со сите други (Филипс, Панасоник), но секогаш биле поскапи. И да, твојата лепотанска Филипс плазма е со 720п резолуција.
Е па добро ако се разбираш ај кажи што да земам плазма или лцд и кажи кој модел од која продавница за овие пари?
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Па ти пишав се во претходниот пост.
Џабе си му пишал сеа ќе иде ќе го земе тој шо му го кажал продавачот пошо ние не се разбираме многу...
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
Џабе си му пишал сеа ќе иде ќе го земе тој шо му го кажал продавачот пошо ние не се разбираме многу...
Не се лутете одма. Само сакам да знам за што ќе дадам пари. Може ли малце подетално да ми објасните зошто е тоа така. Зошто е Филипс подобар од Панасоник?

Нешто од каталогов?
Код:
http://www.technomarket.com.mk/promo.php
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Момци ќе ве молам за совет кога би бирале помеѓу Quart 42'' Full HD i SONY , hd ready , 32'' , што би одбрале ?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Момци ќе ве молам за совет кога би бирале помеѓу Quart 42'' Full HD i SONY , hd ready , 32'' , што би одбрале ?
Од овие две би избрал LG 40/42" FullHD. Ќе ти образложам на факултет зашто;)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Дечки ми треба совет сакам да земам LCD 32' со цена околу 18.000-20.000

па да дадете предлог за некоја добра понуда за таа цена
пошто овие карактеристикиве што ги пишува не ги разбирам многу?

во АМЦ има 2 за приближна цена:
LCD PHILIPS 32PFL3605/12 и LCD SONY KDL32BX300 па дали се ОК или има нешто подобро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom