LCD телевизори

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Се јавив техномаркет, прво женската не знаеше шо е 3ДТВ, после ми рече не продаваме Самсунг телевизори (на насловна имаат Самсунг :tapp:) после ми вика ај почекај малце. Па откако три пати се потруди да ги тури сите апарати со нејзиното дерење : "ЈАНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!", Јане дојде.

Јане: Повелете.
Јас: Сакав да ве прашам дали добивте 3Д телевизори, имаше реклами на телевизија за Самснуг 3Д ТВа.
Јане: Продадовме една 37ица, 75 илјади денари.
Јас: Нови ќе добиете?
Јане: Наскоро
Јас: А наочари одат со ТВто или мора посебно да се купат?
Јане: Нема наочари, касно е тоа за нас (мислеше рано е).
Јас: Епа како ќе го видиме 3Д ефектот без наочари?
Јане: Епа нема сигнали сеуште.
Јас: Како нема? Има некој ДЕМО диск, некое демо видео. Playstation 3ката веќе има 3-4 бесплатни 3Д демо игри.
Јане: Не сум информиран.
Јас: Фала пријатно.

Абе зошто вакви луѓе работат таму? Го жалам чоекот што дал 75 илјадарки , мада и не сум сигурен дали е биден 3Д телевизор.
Трагедии се:) Иначе и на кајгана ја има рекламата за 3Д телевизорите;)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Земав Самсунг Б550 40-инчен, пред да почне светсково, и сеа од коа заврши да ве прашам...има усб, ама преку него не може да се гледа филмови, туку само слики да се гледаат или музика да се слуша...е сеа, дали знае некој, има пробано или слично, дали може да се направи нешто, да се земе некој посебен дел или слично па да се гледа преку усб? прашав тука еден локален мајстор ова истово, он вика, веројатно може, немам пробано, ама ако не е испитано не ни пробувај да не заебеш се...па ако знае некој нешто, нека каже :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Земав Самсунг Б550 40-инчен, пред да почне светсково, и сеа од коа заврши да ве прашам...има усб, ама преку него не може да се гледа филмови, туку само слики да се гледаат или музика да се слуша...е сеа, дали знае некој, има пробано или слично, дали може да се направи нешто, да се земе некој посебен дел или слично па да се гледа преку усб? прашав тука еден локален мајстор ова истово, он вика, веројатно може, немам пробано, ама ако не е испитано не ни пробувај да не заебеш се...па ако знае некој нешто, нека каже :)
Еве една дискусија за тоа како да го хакнеш усб-то да ти пушта 1080p видеа.
Е сега може и да зафркнеш нешто да го расипеш тв-то, може и да не ти важи после гаранцијата, затоа прави го на свој ризик ;)

И барај на гугл: Samsung B550 usb hack ќе најдеш туторијали.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Дечки ај ве молам кажете ми овој дали го бива, или нешто подобро за отприлика тие пари дали има? :) Фала :)
 

PI

Член од
16 февруари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Дечки можеби е оф топик ама ме интересира како оди постапката кога гледаш филм преку усб на тв како да наместиш превод? дали во фолдерот да се стави преводот , но која екстензија да ја има? srt ,ssa , sub,..... Иначе станува збор за Philips 32PFL5405H/12 и никако не можам на нет да најдам кои формати на преводи ги поддржува и дали воопшто може да се стави превод.
Позз
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.913
Дечки можеби е оф топик ама ме интересира како оди постапката кога гледаш филм преку усб на тв како да наместиш превод? дали во фолдерот да се стави преводот , но која екстензија да ја има? srt ,ssa , sub,..... Иначе станува збор за Philips 32PFL5405H/12 и никако не можам на нет да најдам кои формати на преводи ги поддржува и дали воопшто може да се стави превод.
Позз
Другар има LG LH7000 и преку USB кога пушта филмови преводот мора да е во фолдерот со исто име, и 100% работи ако е srt екстензија. Со други екстензии немаме пробано.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дечки ај ве молам кажете ми овој дали го бива, или нешто подобро за отприлика тие пари дали има? :) Фала :)

Пријателски совет ако сеуште не е купен, избегавaј ги Самсунг, барај Панасоник и LG :)
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Дечки можеби е оф топик ама ме интересира како оди постапката кога гледаш филм преку усб на тв како да наместиш превод? дали во фолдерот да се стави преводот , но која екстензија да ја има? srt ,ssa , sub,..... Иначе станува збор за Philips 32PFL5405H/12 и никако не можам на нет да најдам кои формати на преводи ги поддржува и дали воопшто може да се стави превод.
Позз
Јас “проблемот“ го решив со предходно “лепење“ на прводот директно на сликата од филмот. Кога преводот е посебно не го препознава под ниедна екстезија (барем кај мене)
Едноставно и брзо се прави тоа со програмчето ФОРМАТ ФАКТОРИ (го има на замунда)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пуштаат бе некои 3D демоа во Техно-маркет или Нептун?

Да идеме да ѕирнеме. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пуштаат бе некои 3D демоа во Техно-маркет или Нептун?

Да идеме да ѕирнеме. :)
Мислам дека видов дека пуштаат 3D демо во продавницата за SONY таму дијагонално од Рамстор, карши NLB Banka, позади МНТ, пред семафорите, карши Нова Македонија, под дирекцијата на Орифлејм, одма до тоа OFFICE & CO

Еве и линк со точната локација :)

Е ако некој не се снајде.....
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Aсални 3D се или фејкерски ѓубриња? :)

Bahh who cares, и онака нема вистински 3D филмови..
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
таму дијагонално од Рамстор, карши NLB Banka, позади МНТ, пред семафорите, карши Нова Македонија, под дирекцијата на Орифлејм, одма до тоа OFFICE & CO
Е ова се вика објаснување на локација!!!!!!!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Некои мислења за поефтиниве FULLHD 32ки?

Го гледам philips 32pfl3605 - 23.990 што е во АМЦ, ако имаат на залиха сеуште...добри рецензии има, јесда не сум го видел во пракса. Исто има и LG со слични цени од LE4 и LE3.5 сериите, па затоа се мислам...



Не ми давајте совети за поголем за само 6-7к плус, бидејќи ова ми е за во соба и не ни можам поголем да ставам...очи ќе расипам. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Некои мислења за поефтиниве FULLHD 32ки?

Го гледам philips 32pfl3605 - 23.990 што е во АМЦ, ако имаат на залиха сеуште...добри рецензии има, јесда не сум го видел во пракса. Исто има и LG со слични цени од LE4 и LE3.5 сериите, па затоа се мислам...



Не ми давајте совети за поголем за само 6-7к плус, бидејќи ова ми е за во соба и не ни можам поголем да ставам...очи ќе расипам. :)
НИКАКО ОД АМЦ! што и да е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom