LCD телевизори

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
да да, нормално :)
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Може да ми предложите неколку 32ки до 25.000-26.000 денари.
Фала.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Може да ми предложите неколку 32ки до 25.000-26.000 денари.
Фала.
http://www.neptun.com.mk/
www.technomarket.com.mk

најубаво искочи, прошетај си, се сведува на изглед и марка веќе овде. пошто горе доле, исти им се карактеристиките. имаш LG за тие пари, па ти ги препорачувам пред BEKO, TOSHIBA, NEO, QUART и остали...
еве опција:
http://technomarket.com.mk/product_detail.php?product_id=09038576
топ за парите...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
не знам каде да прашам, овде ми е најприкладно. Што е разликата од плазма до ЛЦД?? :P
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Земав Самсунг 32 инча ама без дигитален тјунер и сликата не е баш најдобра.:toe:
Знае некој од кај можам да зеам дигитален рисивер?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
не знам каде да прашам, овде ми е најприкладно. Што е разликата од плазма до ЛЦД?? :P
Подобра (пореална) слика има плазма, но ако имаш силно светло во собата тогаш земај ЛЦД, ЛЦД гледај да има 120 херци, ако бираш плазма, барај Пионир или Панасоник, ако бираш ЛЦД гледај да бидат Сони или Самсунг.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Подобра (пореална) слика има плазма, но ако имаш силно светло во собата тогаш земај ЛЦД, ЛЦД гледај да има 120 херци, ако бираш плазма, барај Пионир или Панасоник, ако бираш ЛЦД гледај да бидат Сони или Самсунг.
Грешка или сакаш да не ребраш сите во мозок? :\
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.402
Поени од реакции
590
Земав Самсунг 32 инча ама без дигитален тјунер и сликата не е баш најдобра.:toe:
Знае некој од кај можам да зеам дигитален рисивер?
Не се разбирам многу во овие работи , ама еве ти мое искуство:
Имам Sony Bravia 40`(со вграден дигитален тјунер)и додека бев на кабелска сликата беше за никаде , се размачкуваше сликата поготово фудбал кога гледав , се познаваше "снегот" итн итн .
Од пред два месеци ставив MAX TV од T-HOME , и можам да ти кажам дека сликата е екстра и ги нема горе наведените проблеми . Сликата иде преку нивен ресивер , така да топло ти препорачувам оваа опција да ја разгледаш (ќе им барам пари на Т-Хоум за рекламава:pos2:)
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Земав Самсунг 32 инча ама без дигитален тјунер и сликата не е баш најдобра.:toe:
Знае некој од кај можам да зеам дигитален рисивер?
Што ти е крив телевизорот за тоа каков сигнал добиваш од кабловската?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Земав Самсунг 32 инча ама без дигитален тјунер и сликата не е баш најдобра.:toe:
Знае некој од кај можам да зеам дигитален рисивер?
Имаме ние дигитална TV? Не! Епа што ке ти е дигитален тјунер???

А за да не ме сватите погрешно, да, 3Макс е дигитална ТV, ама од Т-хоум ти даваат рисивер за TV кој можеш да го врзеш преку HDMI или DVI и да имаш дигитална ТV независно од аналогниот тјунер што го има TV-то.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Имаме ние дигитална TV? Не! Епа што ке ти е дигитален тјунер???

А за да не ме сватите погрешно, да, 3Макс е дигитална ТV, ама од Т-хоум ти даваат рисивер за TV кој можеш да го врзеш преку HDMI или DVI и да имаш дигитална ТV независно од аналогниот тјунер што го има TV-то.
HDMI и DVI телевизорот ќе ги чита како екстерни влезови, а не како дигитална телевизија. Дигитална телевизија се зима од кабел или антена (доколку ТВ има дигитален тјунер). А ако мислеше квалитет како дигитална ТВ да, тогаш си у право.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имаме ние дигитална TV? Не! Епа што ке ти е дигитален тјунер???

А за да не ме сватите погрешно, да, 3Макс е дигитална ТV, ама од Т-хоум ти даваат рисивер за TV кој можеш да го врзеш преку HDMI или DVI и да имаш дигитална ТV независно од аналогниот тјунер што го има TV-то.
Кабловските имаат дигитална телевизија.

Дури и бесплатни канали даваат на неа,само што се тиње,односно исти со квалитет.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Грешка или сакаш да не ребраш сите во мозок? :\
Не е грешка (а и сепак би сакал да ве ребрам сите во мозок)

So, is it worth paying extra for a 120Hz model now? If you can afford it, I'd say go for it, so long as you get a model that does anti-judder well--and offers good picture quality based on the fundamentals: decent black levels, color saturation, color accuracy, and resolution. Ultimately, reducing judder, not motion blur, is the real game-changer here. Get a demo yourself. Maybe you'll see what I mean.

http://reviews.cnet.com/4520-6449_7-6792632-1.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom