Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кај да модифицирам Boot-record со Vista инсталација,односно за Windows Vista.

Очајно ми треба:vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Значи вака компјутерот ми се сјеба вкрај еве видете на принт скрин



Долу до часовникот излегва некое срање вирус алерт, нон стоп досадват слично ствари, скенирав со авг нема вируси, скенирав со ad aware pro изведе неколку ги избриша ама за џабе, плус disable ми е напраено на task manager и на reg edit неможам да сменам, исклучев секаков можен процес што се стартова на старт ап и пак неќи дали спас е само формат???
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Значи вака компјутерот ми се сјеба вкрај еве видете на принт скрин



Долу до часовникот излегва некое срање вирус алерт, нон стоп досадват слично ствари, скенирав со авг нема вируси, скенирав со ad aware pro изведе неколку ги избриша ама за џабе, плус disable ми е напраено на task manager и на reg edit неможам да сменам, исклучев секаков можен процес што се стартова на старт ап и пак неќи дали спас е само формат???
Не чекај многу, веднаш формат. За торјанци и слично би ти предложил Trojan Hunter, ама за ова нема спас... со самото навлегување на тројанциве, многу од системските фајлови се заразуваат и самиот антивирус ги брише така да (ќе) имаш проблеми со таск менаџерот, старт менито а за кратко време нема ниту експлорер да ти отвара ( значи мислам на она explorer.exe , не на прелистувачот ). Не ти помага ниту сејф моде, нити пак систем рестор.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не чекај многу, веднаш формат. За торјанци и слично би ти предложил Trojan Hunter, ама за ова нема спас... со самото навлегување на тројанциве, многу од системските фајлови се заразуваат и самиот антивирус ги брише така да (ќе) имаш проблеми со таск менаџерот, старт менито а за кратко време нема ниту експлорер да ти отвара ( значи мислам на она explorer.exe , не на прелистувачот ). Не ти помага ниту сејф моде, нити пак систем рестор.
Готово го средив најдов на интернет нешто помош средив со регистрите па после и ad aware можеше да ги фати и уште едно програмче симнав како нов е сега :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Готово го средив најдов на интернет нешто помош средив со регистрите па после и ad aware можеше да ги фати и уште едно програмче симнав како нов е сега :)
Ај пиши се што си напраил па си го средил....баш ме интересира...може да научиме некоја финта....позззз:helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Е па вака прво најдов еден фајл на интернет за да му направам enable на регистрите тоа се пишуваше во run потоа го симнав еден фајл со него ми се поправи старт менито се врати во нормала , па потоа откако ги вратив регистрите во нормала со еден друг фајл го вратив таск менагерот во нормала исклуцив чудни процеси, симнав Malwarebytes и со него исчистив се останато :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
едно прашање,кај мене нешо search се изгуби.. :)
еве вака ми се појавува..
да не е некое вирувче или.. како да го напраам?
фала однапред
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
едно прашање,кај мене нешо search се изгуби.. :)
еве вака ми се појавува..
да не е некое вирувче или.. како да го напраам?
фала однапред
можно е да е некој вирус, дај му 1 скен за секој случај
бај д веј, јака позадина имаш :vozbud:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Ке видиме шо ке каже NOD . фала за позадината.. па само тоа знам да си го направам на phototshop :vozbud::) :)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Prasanje: koga go kupiv kompjuterot imav edna particija D koja na koja pisuva HP_Recovery. ne mozam ni da ja otvoram ni butur. sega planiram da go formatiram, so ke se desi so nea i dali ke mi bide potrebna povtorno. Fala odnapred
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ке видиме шо ке каже NOD . фала за позадината.. па само тоа знам да си го направам на phototshop :vozbud::) :)
Симни си го WinMatrix програмчето, ќе ти ја направи позадината оригинал како во The Matrix filmot, значи анимирана ќе ти е позадината, ќе паѓаат кодовите реално и све тоа :smir:

Prasanje: koga go kupiv kompjuterot imav edna particija D koja na koja pisuva HP_Recovery. ne mozam ni da ja otvoram ni butur. sega planiram da go formatiram, so ke se desi so nea i dali ke mi bide potrebna povtorno. Fala odnapred
Отиди десен клик на партицијата и одбери FORMAT и ќе ти се среди. Ќе си имаш нормална партиција.
 
D

DeviL_32`

Гостин
Значи вака компјутерот ми се сјеба вкрај еве видете на принт скрин



Долу до часовникот излегва некое срање вирус алерт, нон стоп досадват слично ствари, скенирав со авг нема вируси, скенирав со ad aware pro изведе неколку ги избриша ама за џабе, плус disable ми е напраено на task manager и на reg edit неможам да сменам, исклучев секаков можен процес што се стартова на старт ап и пак неќи дали спас е само формат???
еј бро истиот проблем и јас го имав...Имаш ајле вируси нацоцано во компјутерот али сепак ги избришав јас со АВАСТ и чачкав во рег едит и средив валутите кои беа исклучени...Значи и јас го закачив ова срање и немав пристап кон C:\, Control Panel, Task Manager и друго. Како и да е за да го тргнеш VIRUS ALERT ќе одиш во Контрол Панел па Regional And Language Options па кога ќе го отвориш ќе одиш на Customise па во Тime и таму се наоѓа текстот Вирус Алерт и избриши го...Ова случајно го пронајдив чачкајќи на Контрол Панел.
Ти препорачувам да ги исчистиш вирусите со AVAST! или со Касперски...Али ќе ги избрише вирусите а погоре имаш за вирус алерт како ќе го тргниш...Ако мислиш дека нема друго ќаре од ова напрај му формат на C:\
Се надевам дека е доволно за помош :smir:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Бај Д Веј имам проблем со операта браушерот...Ја уклучувам операта, пишам страна и не ми дава да ја отворам демек немало интернет а се си работи супер :toe: и сега морам мозила да користам :nesvest: али ако мислите дека има решение со тоа пишите...оти повеќе си ја сакам операта а не за друго :wink:
 
D

DeviL_32`

Гостин
и ако има некој сериал или клуч за Corel Paint Shop Pro Photo X2 нека пише пп :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom