Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
пробај вака
control panel->religional and language options->languages->details->под preferiences оди на language bar, и види дали ти е селектирано show the language bar in desktop. :)
сега кога го укл ком го има ама ако влезам да играм ЦС и кога ке излезам ми го снемува а писмото ми е македонски
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
изгледа има некој вирус апнано ке треба па формат да го ебам
Не е вирус бе, ти па за 1 јазик ќе правеш формат...
напрај вака, оди во контрол панел, во regional and language и избриши го македонскиот јазик, направи 1 рестарт на ПЦ, и после одново го инсталирај... вака би требало да проработи :)

едит:сеа ми текна, може имаш нешто пролбем и со sXe, така да, избриши го и симни некоја понова верзија
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Не е вирус бе, ти па за 1 јазик ќе правеш формат...
напрај вака, оди во контрол панел, во regional and language и избриши го македонскиот јазик, направи 1 рестарт на ПЦ, и после одново го инсталирај... вака би требало да проработи :)
хаха таман мислев да пишам исто.. :vozbud: :devil3:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
де бе кажејте шо е проблемот укл го ком се е како шо треба флевам на CS писмото е македдонско и не се мена никак до шо може да е
Едноставно е... имаш sXe ? Избриши го и рестартирај :) и ГОТОВО !
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
форматирав лап топ пред малку па инсталирав драјвери се али имам проблем со вајарлесов, го уклучувам и после 1 секунда сам се исклучува, се пробав, никако да го средам:jaj:
Пробај стај си SP3, може ќе го среди багот. Знам дека имаше некој си FIX за тој баг, ама незнам каде беше, додека го најдам, пробај со SP3 :)




Wireless :tapp:
некој нешо одговор на ова...
зш се преселив скопје, интернет ќе редам после една недела, па си реков ќе фатам нешо нет со лаптопон во меѓувреме ама...:nesum:
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Ми се појави Gеnuine advantage notications (kb905474) како да го одстранам ова мислам дека ќе ме разберат поискусните.
 
P

Princ

Гостин
Јас бришам постови тука. Го бараш оној кај што поправаш печатни грешки?
Не мораш да ми реплицираш :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Незнам што е проблемот дали е хардвер или софтвер, али ќе пишам овде.
Користам Виста и се си беше најнормално и супер, се додека не го ставив компјутерот да работи и ја напуштив собата зашто чистачката требаше да исчисти.
Се враќам и компјутерот беше изгасен, а кабелот за монитор беше подизваден од мониторот (не беа штрафовите заштрафени). Го палам компјутерот и прво имав плав екран. Го наместив убаво кабелот и екранот се подобри. Арно ама проблемот ми е со буквите и бројките. Премногу се мутни, како пијан се осеќам. ClearType е активирано. Пробав да го исклучам и пак уклучам, ама пак исто.
Некоја идеја што може да биде?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Незнам што е проблемот дали е хардвер или софтвер, али ќе пишам овде.
Користам Виста и се си беше најнормално и супер, се додека не го ставив компјутерот да работи и ја напуштив собата зашто чистачката требаше да исчисти.
Се враќам и компјутерот беше изгасен, а кабелот за монитор беше подизваден од мониторот (не беа штрафовите заштрафени). Го палам компјутерот и прво имав плав екран. Го наместив убаво кабелот и екранот се подобри. Арно ама проблемот ми е со буквите и бројките. Премногу се мутни, како пијан се осеќам. ClearType е активирано. Пробав да го исклучам и пак уклучам, ама пак исто.
Некоја идеја што може да биде?
Резолуцијата можеби? :S
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Незнам што е проблемот дали е хардвер или софтвер, али ќе пишам овде.
Користам Виста и се си беше најнормално и супер, се додека не го ставив компјутерот да работи и ја напуштив собата зашто чистачката требаше да исчисти.
Се враќам и компјутерот беше изгасен, а кабелот за монитор беше подизваден од мониторот (не беа штрафовите заштрафени). Го палам компјутерот и прво имав плав екран. Го наместив убаво кабелот и екранот се подобри. Арно ама проблемот ми е со буквите и бројките. Премногу се мутни, како пијан се осеќам. ClearType е активирано. Пробав да го исклучам и пак уклучам, ама пак исто.
Некоја идеја што може да биде?
Ја мислам пашањево да и го упатиш на чистачката. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom