Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Што да се прави со Груевски?


  • Вкупно гласачи
    137
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Тој горниот дел од постот повеќе беше како декорација како протест во донос на мешање на загинатите од 2001 во овој случај, која може и немаше потреба да ја ставам, главниот дел од постот се состоеше во последната реченица.
А тоа е дека во крајна граница има многу поважни работи, но тоа не значи дека и другите треба да се запостават ако реално има време и простор да се обават.
А за да ме разбереш што сакам да кажам и што сакаше да каже Ацева еве ти експлицитно образложение:
Во крајна линија односно во моментов најважно е да се максимира плаќањето на данокот, бидејќи од тие пари кои сега се плаќаат за данок терба да се развива државава, додека тие што криеле и не плаќале данок во минатото треба да се судат и казнуваат, ама сепак терба да се во втор план бидејќи од нивното гонење и судење нема да се полни буџетот од кој зависи развојот и опстојувањето на државава.
Не ги мешам, само зборам за моралот на Груевски.

Важно е затоа што таа работа кажува многу за првиот човек на државава. Он е тој што одлучува за се'. А ако правел нешто што не треба значи дека таков човек нема да ја води државата како што треба. А тоа е најважно нели?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не ги мешам, само зборам за моралот на Груевски.

Важно е затоа што таа работа кажува многу за првиот човек на државава. Он е тој што одлучува за се'. А ако правел нешто што не треба значи дека таков човек нема да ја води државата како што треба. А тоа е најважно нели?
Не тој не е тој што одлучува за се, се гледа дека и ти патиш од мазохистичкиот македонски синдром кон властите. Груевски не одлучува за се и никогаш нема да одлучува за се, бидејќи има народ кој ако почне премногу да одлучува за се да го тргне од власт, а освен тоа има и финансиери како и секој друг политичар на кои е морално обврзан да им среди некои работи, ама во правните рамки.
Морал во политика џабе бараш, единствено што можеш да бараш е правнички да се докаже дека и наштетил на државата од функционерска позиција, ама тоа ен значи дека тоа би било нешто морално или не.
А ако ти сериозно бараш морал во политика, каде и да било тогаш морам да ти кажам да престанеш да си фантазираш, разликата е во тоа што кај некои јавно се гледа додека некои добро го подскриваат тоа и никој не дознава бидејќи во политика и бизнис нема морал има само интереси.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Не тој не е тој што одлучува за се, се гледа дека и ти патиш од мазохистичкиот македонски синдром кон властите. Груевски не одлучува за се и никогаш нема да одлучува за се, бидејќи има народ кој ако почне премногу да одлучува за се да го тргне од власт, а освен тоа има и финансиери како и секој друг политичар на кои е морално обврзан да им среди некои работи, ама во правните рамки.
Морал во политика џабе бараш, единствено што можеш да бараш е правнички да се докаже дека и наштетил на државата од функционерска позиција, ама тоа ен значи дека тоа би било нешто морално или не.
А ако ти сериозно бараш морал во политика, каде и да било тогаш морам да ти кажам да престанеш да си фантазираш, разликата е во тоа што кај некои јавно се гледа додека некои добро го подскриваат тоа и никој не дознава бидејќи во политика и бизнис нема морал има само интереси.
Ајде сега, знаеш што мислев со тоа: Он одлучува за се'! Да не филозофираме многу, премиерот е првиот човек на државата. Он носи одлуки кои влијаат на животот на граѓаните и тука точка има.

А морал не барам јас во политиката или во бизнисот - некои други сакаат да не' убедат во нечиј лажен(!) морал. Ни зборат дека на лагата и' се кратки нозете и сл. :pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
АБЦ ај на нас другите може да ни продаваш некои прикаски и некои твои кафански теории, но на ацева не, за разлика од тебе ацева е многу поискусна во животот ги има многу подобро осознаено вредностите и за разлика од тебе нејзиното мислење многу повеќе се почитува, бидејќи е помудра од тебе.

Освен тоа и јас потполно се сложувам со тоа дека без разлика кој е на власт и без разлика колку е квалитетна власта за успешноста на една држава, која буџетот не го вади од државни компании, е многу важно да се наплаќа данокот односно народот да плаќа данок.
А според твојата теорија демек ако ви се плаќа плаќајте, излегува дека сите на запад се будали што плаќаат редовно данок.
Aбе признавам дека не сум најпаметен на форумов,солиден просек би рекол.Колку моето мислење се почитува воопшто не ме тангира зошто јас никому не издавам наредби само укажувам на некои неправилности што секојдневно ни се случуваат,се разбира дека оние што плаќаат данок бараат тоа на некој начин да им се компензира барем во одреден дел од животот.Единствен проблем по мене е што токму оние кој треба да им компензираат на оние кој плаќаат данок,самите тој данок не го плаќаат.

Важи. Јас ќе продолжам да плаќам. Ама, само со моите пари нема да може да се откупи тутунот. Можда треба ити нешто да платиш.

Па го плаќав до моментот кога престанаа да го плаќаат откупениот тутун.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Колку е овој Саркози наивен и глуп... Можел да си го препише станот на име од мајка му и да си нема вакви проблеми после!?

Поведена истрага за имотот на Саркози

Француските судски власти започнаа истрага за условите под кои францускиот претседател Никола Саркози во 1997 година го добил станот во париското предградие Њој, додека бил негов градоначалник, јави „Франс прес“.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Mаџарска работа,оти мора нешто да се дрпне,мора.:)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ВРВ НА МУАБЕТОТ!!!!!!!! :helou:


 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Ај кажете една реформа на Груевски.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Криминалец е ами што е.Тука нема дискусија само ми се мотка едно прашање откго прогласивме за криминалец.КАКО ТОГАШ ДА ГО НАРЕЧЕМЕ Б.Црвенковски?
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Прашање на место и одговор експресен.
КРИМИНАЛЕЦ и тоа со тапија, кој народот го врти и краде гледајки го во очи,
а народот слеп при очи верува ли та верува во месијата!!:tapp::pishtoldz:pishtoldz
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Pak proizvolni ocenki na koj kako ke mu tekne!!!

Dosega samo citav za BC bil kriminalec,bil Apash,bil ti ne znam sto i toa bez da se trepne nekoi na ovoj forum mu presudia i go osudia BC deka bil samoto zlo bez nitu eden dokaz.

Eve istoto sega se slucuva i so Gruevski koj go obvinuvate za se i sesto bez da imate i eden dokaz za toa.
Da ostavime nadleznite institucii da go dadat svoeto mislenje i ako se dojde do istite soznania deka BC i NG ja zloupotrebile svojata dolznost adekvatno i da odgovaraat.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Pak proizvolni ocenki na koj kako ke mu tekne!!!

Dosega samo citav za BC bil kriminalec,bil Apash,bil ti ne znam sto i toa bez da se trepne nekoi na ovoj forum mu presudia i go osudia BC deka bil samoto zlo bez nitu eden dokaz.

Eve istoto sega se slucuva i so Gruevski koj go obvinuvate za se i sesto bez da imate i eden dokaz za toa.
Da ostavime nadleznite institucii da go dadat svoeto mislenje i ako se dojde do istite soznania deka BC i NG ja zloupotrebile svojata dolznost adekvatno i da odgovaraat.
Да не бидат произволни обвинувања вистината ја знаеме сите.
криминалец -лопов е оној фатен на дело или докажана вина , но знаеме дека лицата за кој дебатираме се докажани криминалци со чисти раце и лизгави ко сапун никако да ги фатиш за опаш, па затоа нема доказ, а знаеме колкави се нивните лични примања и колку може да се постигне матерјални добра со тие примања
А што се однесува до надлежните институции лицата Б.Ц или Н.Г се недопирливи за власта , затоа што тие самите ја преставуват власта , па затоа ние само може да си праиме муабет на темава.
ПС "кучињата си лаат карванот си врви" е па толку за нашиве поштени лидреи, чесни и поштени кои мислат на своите грагани 24/7........:raz::lud::star:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
јас гласав да се поведе постапка.....така ке докаже дека е невин...или :drk::drk::drk:

Криминалец е ами што е.Тука нема дискусија само ми се мотка едно прашање откго прогласивме за криминалец.КАКО ТОГАШ ДА ГО НАРЕЧЕМЕ Б.Црвенковски?
ВИДИ ВАКА РАБОТАВА СО ВЛАДАТА НА ДПМНЕ Е ФАКТОТ ШТО СЕГА СЕ НЕКАКО НЕСПРЕМНИ ПА ШИРАТ НЕЕФИКАСНА КОНТРА ПРОПАГАНДА ИЛИ ЛЕЧАТ СТАРИ РАНИ СО Б.Ц ОТИ ТОА ИМ Е ЕДИНСТВЕН НАЧИН...инаку СДСМ колку толку сеа да бидеме реални јас не сум определен но знам ДЕКА по распадот на ЈУГОСЛАВИЈА изгубивме 20Милионски Пазар..војните уште толку усложнија за ембаргото да не зборам...и покрај сите бтешкотии ја победија инфлацијата(таки фити беше тогаш мислам)а најдобри оценки добивме додека беше никола поповски со најмала инфлација во европа...сега ова славески:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Денес одлична му беше кампањата со контејнерите :uvo:, во одреден момент ( знаејќи ги како добри маркетинг агенти ) си помислив дека Грујо ќе влезе во контејнер и ќе се сврти према камерата на Сител и ќе рече ,, Остваруваме, преродбата продолжува,, и во тој момент му го затвараат контејнерот.:tv:
 
Член од
26 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
1
Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Прашање на место и одговор експресен.
КРИМИНАЛЕЦ и тоа со тапија, кој народот го врти и краде гледајки го во очи,
а народот слеп при очи верува ли та верува во месијата!!:tapp::pishtoldz:pishtoldz
Уф леле оле неможам да профитирам ми пречи Груевски и неговото ВМРО оле :pos2::sekss::nenene::duel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom