Дали е Груевски ’'криминалец'’?

Што да се прави со Груевски?


  • Вкупно гласачи
    137
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ама не ми кажа кога симпатизерите на ДПМНЕ ќе почнат да го критикуваат Груевски? Некако и тебе повеќе за СДСМ ти се зборува отколку за ДПМНЕ и за Груевски!:)

p.s. Не ме анализирај мене во секој пост... Дискутираме за политика овде, а не за нашите карактери!
Povekje mi se zboruva za SDSM zatoa shto se NESPOREDLIVO polosha alternativa od VMRO DPMNE! I ti se slozhi so toa!!!

Ne svakjaj se tolku lichno! Od kritiki mnogu fajda nema!

Ako te biva odi i stapi vo AKCIJA!!! Ponudi neshto podobro!

Se slagam da diskutirame za manite na VMRO so Gruevski ama bez nikakva sporedna so SDSM. VMRO se mozhebi losha vlada ama se vlada a SDSM i minatata VMRO be NEVLADI!!!

Nishto lichno protiv tebe :wink:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Која фарса е темава само...

Абе како побогу можеш да обвинуваш некој за нешто а реално да немаш ниту еден доказ за тоа?! И тоа за време кога си опозиција?? Иако имаше 4 години претходно да ги изнесеш јавно „небулозите“ што сега ги трескаш?

Коментар мој за напалените сдсбјрм-овци и останати опозициони „заспани убавици“ и дрвени адвокати е: :tapp:
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Se slagam da diskutirame za manite na VMRO so Gruevski...
Гледам дека имаш речиси 300 поста на овој форум... Дали си во можност да ми дадеш линкови од барем три поста во кои што имаш упатено критика за Груевски?

Ништо лично ни против тебе, ама ми реагира желудникот кога симпатизерите на Грујо при секој напад врз него одговараат со реченици кои почнуваат со “Ами СДСМ кога беа на власт...“!
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Просто не ми се верува дека јас сум единствениот што смета дека треба да се поведе истрага и дека судот треба да одлучи дали е Груевски виновен или невин... Барем така вели досегашното гласање!:)

Сите други веќе ПРЕСУДИЈА!?:)
Najpametnite na forumov ne glasaat!
Glupata politika na NG ne e glupa oti Sds bile poarni,tuku oti saka so isti metodi da napraj nesto.
Znaci jas ne mozam da go smislam NG,ama nakraj pamet ne mi e da sakam da go vidam so lisici,so gluvci vo kelija ili da dozvolam nekoj da se siti na nego.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Која фарса е темава само...

Абе како побогу можеш да обвинуваш некој за нешто а реално да немаш ниту еден доказ за тоа?! И тоа за време кога си опозиција?? Иако имаше 4 години претходно да ги изнесеш јавно „небулозите“ што сега ги трескаш?

Коментар мој за напалените сдсбјрм-овци и останати опозициони „заспани убавици“ и дрвени адвокати е: :tapp:
hahaah taka e trn :) .sto pravea 4 god? ako znaeja deka potpisal los dogovor , sto ne go obvinija togas.:vozbud: :vozbud: abe ovie od sdsm samoza vo cirkus da gi pratis .cirkuzanti:)
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
Gruevski e eden od najgolemite kriminalci vo zemjata i zatoa ne samo sto zasluzuva da bide uapsen tuku i zasluzuva i smrtna kazna
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
dali gruevski e kriminalec ? ako e samo poradi okta sto potpisal steten dogovor (uste needokazano so sigurnost)ili e samo jalov obid na opozicijata da go ocrni rabotenjeto.a znaeme kako i predhodno zasto nee donesen sudski sovet .:) ubavo i jasno kazaaa tie od SDSM nema da glasame za dane apsat , sto avtomatski stanuvaaa kriminalci .i gjabe se sekakvi obidi dase sredi drzavata koga tokmu kriminalcite sedat vo parlament i ednoctavno ja odreduvaa sudbinata na 2 mil gragjani.:)a zatoa deka vmro bile seljaci da tocno nisto loso nema vo toa ako nekoj poteknuva od selo , megjuotoa uste poloso e toa sto SDSM se pokondureni seljaci sto znaci pedigreto seuste im e doneseno od nekoj kamenjarnik ili nekoja zabid kade trava ne rasni.pa se doselija vo gradski sredini i demek se so gradski maniri .hahaha abe go gledam onoj debilon igor ivanovski i se cudam od koe selo dosol, vo koja planina e rasnat:pos2: i takov pazi sovetnik na precednikot .abeee gitlaaa dane vise slusni glasot. 17 godini go lazete i kradete ovoj narod.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Ne zabelezavte li deka pukaat so se sto imaat ko slepci na site strani ???
Definitivno so Fersped N.G gi brcna DLABOKO vo oko :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Гледам дека имаш речиси 300 поста на овој форум... Дали си во можност да ми дадеш линкови од барем три поста во кои што имаш упатено критика за Груевски?
Aj da ne gi baram sega moite postovi. Mozhesh da gi vidish SITE moi mislenja, takva mozhnost imash na forumov.

Za DVA posta kje ti kazham odma. Na dve posebni mesta ja KRITIKUVAV nadvoreshnata politika na vladata zoshto smetam deka e mnogu slaba a vo tvoj zhargon LOSHA!.

Znachi 2 posta vekje imash a sega kje go dobiesh i tretiot (mozhe i go ima am ne mi teknuva sega).

Prakjanjeto na Dosta Dimovska vo Bugarija go cenam kako LOSH poteg!!

Dosta ti e?
Ништо лично ни против тебе, ама ми реагира желудникот кога симпатизерите на Грујо при секој напад врз него одговараат со реченици кои почнуваат со “Ами СДСМ кога беа на власт...“!
Decko, ti reche deka podobra alternativa NEMA? Shto sakash, da dojdat SDSMDUI na vlast. Eve, zamisli od utre vladata ja nema, koja e tvojata alternativa?

Mnogu kritikuvash ama nishto konkretno ne kazha kako treba?
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Mnogu kritikuvash ama nishto konkretno ne kazha kako treba?
Абе зависи како кој гледа на работите... Прашање е дали јас конкретно не сум кажал, или ти не си ме сфатил...
Тоа е во врска со играта ’психоаналитика’... А сега да се вратиме на темата...

Прочитај го насловот уште еднаш:
Дали е Груевски ’'криминалец'’?

И ако одлучиш да дискутираш и понатаму, пробај дискусиите да не се сведуваат на анализа на работењето на СДСМ кога биле на власт...

Или ај да им кажеме на газдите од форумов да влезат во датабазата и на сите теми да им дадат едно исто име: ’Владеењето на СДСМ’... Ионака секоја друга тема се пречекува на нож!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Абе зависи како кој гледа на работите... Прашање е дали јас конкретно не сум кажал, или ти не си ме сфатил...
Тоа е во врска со играта ’психоаналитика’...
:pos2: :pos2: :pos: :pos: :zver:

Како после вакво нешто да се вратиш на темата...:ples:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе не се дувајте ко балони......секој што крадел и има докази против истиот акт.......неминовно ќе биде изнесен на суд........така да знам дека ви е криво за БУЛЕ....ама тоа е за него се најдоа доказите......

За Груевски до ден денес немаме слушнато афера со докази....се се тоа некој очајно извадени од контекст фрази,што им ја хранат напатената душичка на нивните симпатизери......

Мислите лесно им е на СДС....од кога почна Груевски со кастрење,сон ги нема фатено претходните "владетели"....

ЗАТОА ПОЧЕКАЈТЕ НЕКА ИЗЛЕЗЕ НЕШТО НА ВИДЕЛИНА ПА ПОСЛЕ ЌЕ МАВАТЕ ПО СЛАМАТА А НЕ СЕА ДОДЕКА Е ПРАЗНА!!!!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Прочитај го насловот уште еднаш:
Дали е Груевски ’'криминалец'’?
Ako pod poim kriminal smetash (zlo)upotreba na funkcija za sopstveni celi togash verojatno e kriminalec (ne e dokazhano)!

No kriminalci se i Bush i Sarkozi i Miteran i Kol i Merkel i Karamanlis i Prvanov i Solana i SITE evropski premieri i pretsedateli. Ako ne si takov ne ni doagjash na takva fukcija!

I sega sho prajme? Kje go menjash Gruevski? Ama prvo treba da gi smenish i site ostanati evropski politichari!!!

Kje ja stavish Shekernata i Ali Ahmeti kje ti bide potpredsedatel na vlada?

Na takvite kako tebe najrado bi vi dal pola Makedonija i site simpatizeri na SDSM i DUI pa neka ve vladeat vas Shekernata i Ahmeti a Crvenkovski neka vi bide predsedatel. Na nas ostanatite Gruevski neka ni ostane.

Me interesira kogo togash kje kritikuvash :wink:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ako pod poim kriminal smetash (zlo)upotreba na funkcija za sopstveni celi togash verojatno e kriminalec (ne e dokazhano)!

No kriminalci se i Bush i Sarkozi i Miteran i Kol i Merkel i Karamanlis i Prvanov i Solana i SITE evropski premieri i pretsedateli. Ako ne si takov ne ni doagjash na takva fukcija!

I sega sho prajme? Kje go menjash Gruevski? Ama prvo treba da gi smenish i site ostanati evropski politichari!!!
Helmut Kohl лежеше затвор за тоа што открија за проневера за пари, иако му изградија споменик како еден од најзначајните луѓе што допринел кон обединување на Германија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom