На Груевски му расте рејтингот

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
rejtingot treba da bide 50% +1, dovolno... za formiranje na mnozinstvo, a se drugo e politika...
Ваков висок рејтинг никој немал од времето на Александар Македонски барем во Македонија.Време е да го прогласиме нашиот премиер за Алекс-2ка!Е сега да веруваме дека приказните за тоа кој високо лета-ниско паѓа се само приказни.:toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ваков висок рејтинг никој немал од времето на Александар Македонски барем во Македонија.Време е да го прогласиме нашиот премиер за Алекс-2ка!Е сега да веруваме дека приказните за тоа кој високо лета-ниско паѓа се само приказни.:toe:
Абе прилепчанец си ја исклучил репутацијата , да ја уклучиш ке видиш дека и ти си ептен популарен.Мислам дека треба да ти доделиме титула АБЦ - БУШАВА АЗБУКА 2
ебаго :wink:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Дали очекуваш со смена на власта да ти се покачи стандардот???

Сакам искрен одговор и дали веруваш дека другата евентуална опција за која би гласал ќе не изведе на прав пат, образложи ако не те мрзи, сакам конструктивна дискусија.
Па сега види, откако сме парламентарна демократија овој народ никако да гласа ЗА туку само ПРОТИВ. Значи секои избори казнува некоја политичка опција, затоа што не ги исполниле предизборните ветувања, на кои забораваат штом ќе седнат на функционерските столови. За жал, од избори на избори се повеќе станува јасно дека сме исправени пред одлуката црно или бело, т.е. само избираме помало од двете зла. Затоа иако се уште не сум ја донел конечната одлука за денот на гласањето, едно е сигурно и јас ќе казнувам или со гласање против или со негласање. И на крај, не очекувам дека стандардот некој маестрално ќе ми го зголеми со некоја волшебна формула, туку со давање на приоритет на НАТО и ЕУ агендата пред партиските агенди, за почеток стандардот барем ќе прекине да опаѓа, а во блиска иднина и да расте ( зголемен број на странски инвестиции, пристапните фондови на ЕУ и тн.):toe:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Груевски не е дораснат ни за пратеник, камоли да ја води државава.
Ги подмитува ДУИ за предвремени избори, а сите му укажуваат на спротивното.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе прилепчанец си ја исклучил репутацијата , да ја уклучиш ке видиш дека и ти си ептен популарен.Мислам дека треба да ти доделиме титула АБЦ - БУШАВА АЗБУКА 2
ебаго :wink:
А,па јас и не се грижам за репутација оти немам животен сон да станам Чарли Чаплин.Додуша не знам ни кај се пушта таква опција ама и не ми е толку битна,оти очигледно е дека таквата потреба преминува во “манија“.:toe:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Груевски не е дораснат ни за пратеник, камоли да ја води државава.
Ги подмитува ДУИ за предвремени избори, а сите му укажуваат на спротивното.
Кои се тоа сите???рада,шема,полјакот андреј,оровчанец...
САД јасно кажаа дека немаат ништо против избори,само курвата вавилонска нешто калкулира,ама од нив никогаш добро не сме видоле,така да...предвремени.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
kaj ste trgnale bre nedokvakani. NATOOO, NATOO, EUUUUUUUUU, EUUUUUU. e bravo bre zajdisonca, koa ke vlezeme vo NATO i EU od neboto pari ke ni vrnat. ne sme nie za NATO uste drugovi. a i plus ova so imeto sto ne zaebavaat ma u 3 p.m. neka se nosat.
eve gledam oti bugarite vlegoja vo NATO i EU mnogu kar vidoa. gi zgolemija platite za 25 % a cenite za 100%.
ili vas vi e za da mozete da mu ja zduvnete nanekade.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
kaj ste trgnale bre nedokvakani. NATOOO, NATOO, EUUUUUUUUU, EUUUUUU. e bravo bre zajdisonca, koa ke vlezeme vo NATO i EU od neboto pari ke ni vrnat. ne sme nie za NATO uste drugovi. a i plus ova so imeto sto ne zaebavaat ma u 3 p.m. neka se nosat.
eve gledam oti bugarite vlegoja vo NATO i EU mnogu kar vidoa. gi zgolemija platite za 25 % a cenite za 100%.
ili vas vi e za da mozete da mu ja zduvnete nanekade.
Па за здувнување постојат многу други опции и не мора ни НАТО ни ЕУ една од нив а и најадекватна беше укинувањето на визниот режим,само на тоа не се согласи ни една власт досега иако сите се декларираа дека ќе се залагаат до последен здив,(значи лажеа како скинати).
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
pa ke mu rasne so ke prai pak ke tepame!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom