Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
ne sum od doma dzabe,a zaborev izlegvit edna tabela so ovie erorive i dolu imat about,ingore i retry.Koe i da pritisnam pak isto si e,nonstop izlegvit to.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ne sum od doma dzabe,a zaborev izlegvit edna tabela so ovie erorive i dolu imat about,ingore i retry.Koe i da pritisnam pak isto si e,nonstop izlegvit to.
Епа вака незнам како и за што да ти помогнам... Од кога ти прави вака? Или забриши со антивирус (нешто слично) или па напрај си System Restore.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
23
Имам проблем со антивирусот.....користам НОД..4 ....и кога ке го рестартирам компјутерот не се уклучува НОДот автоматски.

а и не ми е лиценциран..

хелп:pipi:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам проблем со антивирусот.....користам НОД..4 ....и кога ке го рестартирам компјутерот не се уклучува НОДот автоматски.

а и не ми е лиценциран..

хелп:pipi:
Оди вo RUN пиши msconfig, оди во табот STARTUP и види дали EGUI ти е штиклирано (ако не е, штиклирај го)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
иам линксус, модел - BEFSR41
Оди на http://192.168.1.1

USER: admin
PASS: admin


Оди во табот Applications & Gaming па после во Port Range Forward.
Во Application пиши си име на апликацијата (пример: utorrent, не е битно името), во Start и End пиши ги од кој до кој порт ќе бидат отворени (27000 - 27050, значи 50 порти ќе се отворат од-до...).
Protocol одбери си кој ти треба или па двата, во IP Address пиши си ја IP адресата на мрежната преку која земаш интернет во моментот, и после само штиклирај таму во тоа Enabled.

Толку, сеа ќе можеш да имаш поголем UPLOAD на торентите, DOWNLOAD не зависи од ова...

Исто, ако до сеа си праел сервер за кантер и не те наоѓале, сеа ќе те наоѓаат...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Оди на http://192.168.1.1

USER: admin
PASS: admin


Оди во табот Applications & Gaming па после во Port Range Forward.
Во Application пиши си име на апликацијата (пример: utorrent, не е битно името), во Start и End пиши ги од кој до кој порт ќе бидат отворени (27000 - 27050, значи 50 порти ќе се отворат од-до...).
Protocol одбери си кој ти треба или па двата, во IP Address пиши си ја IP адресата на мрежната преку која земаш интернет во моментот, и после само штиклирај таму во тоа Enabled.

Толку, сеа ќе можеш да имаш поголем UPLOAD на торентите, DOWNLOAD не зависи од ова...

Исто, ако до сеа си праел сервер за кантер и не те наоѓале, сеа ќе те наоѓаат...
You cannot use the Router IP, network or broadcast address. ?? - а веднаш после 5 секунди откога ме враќа на страната кај што го кониг. рутерот ми се појавува доле прозорче во кое вели 'a network cable is unplugged', што ова значи?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
You cannot use the Router IP, network or broadcast address. ?? - а веднаш после 5 секунди откога ме враќа на страната кај што го кониг. рутерот ми се појавува доле прозорче во кое вели 'a network cable is unplugged', што ова значи?
Имаш друг РС што е поврзан со рутеров?

Пробај од кај него да влезеш. Ако е истово, нешто ти е факт ап рутерот.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
:toe:
Имаш друг РС што е поврзан со рутеров?

Пробај од кај него да влезеш. Ако е истово, нешто ти е факт ап рутерот.
имам да али не е поврзан преку кабел, преку usb прима мрежа
мислам дека е до рутерот бидејќи едно време ми беше ставен под ваерлесот и вајда се уништил од топлината
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
:toe:

имам да али не е поврзан преку кабел, преку usb прима мрежа
мислам дека е до рутерот бидејќи едно време ми беше ставен под ваерлесот и вајда се уништил од топлината
Битно да е поврзан со рутерот. Ако е поврзан со рутерот, пробај од таму влези.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Битно да е поврзан со рутерот. Ако е поврзан со рутерот, пробај од таму влези.
на ваерлес бил тој чим не ја отвара 192.168.1.1
а и другите конекции што ми се на рутерот(лаптоп,сони,ресивер,макств)некогаш знаат да се замрзнат на 5-10 мин.
значи до рутерот е викаш?
- иначе иам макс 100 пакет да не мислиш дека нетот е преоптоварен со конекции
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
на ваерлес бил тој чим не ја отвара 192.168.1.1
а и другите конекции што ми се на рутерот(лаптоп,сони,ресивер,макств)некогаш знаат да се замрзнат на 5-10 мин.
значи до рутерот е викаш?
- иначе иам макс 100 пакет да не мислиш дека нетот е преоптоварен со конекции
Купи си понормален рутер, околу 2000 ден. се.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Купи си понормален рутер, околу 2000 ден. се.
рутерот си е нормален него ја вајда сум го заебал нешто... ај ти вака како про во овие работи што би ми предложил, али да биде квалитетен :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Епа вака незнам како и за што да ти помогнам... Од кога ти прави вака? Или забриши со антивирус (нешто слично) или па напрај си System Restore.

nemam ni antivirus instalirano ni nisto,ni pak system restore,go prinstalirav pak isto,a erorot bese 1033 za pes10,a na drug pc ne izlegvit taka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom