Помош, проблеми, прашања, совети...

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ај дајте предлог за добри слушалку утре да земам и пишете по можност цена:smir:

Едит: Ги зедов овие на А4 Tech:

 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
сакам да правам нешто за компјутерот, и планирам за напојување да ги земам 5те волти stand by што се, гледав на напојувањето пишува 2А дека може најмногу. тоа што сакам да го правам нема да троши повеќе од 100mA(a може и помалце од 50mA да троши), па се чудам дали може некако да се зафркне напојувањето и воопшто работата на компјутерот...и ве молам кој знае нека помогне, а не некој што незнае што значи тоа А па да прашува:helou:...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Малку постара матична имам па би требало SDRAM да користи. Како се движат цените за 1Gb SDRAM?
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Од кај можам во скопје да си купам добро гејмерско глувче, Razer на пример и отприлика која цена е?
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Да не знаете кај во Македонија се продава маус SteelSeries Xai ?
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3


Некоја ваква слична тастатура за на виндовс, и дали оваа од ејпл ке работи на вин, кај има да се купи?:wink:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
сакам да правам нешто за компјутерот, и планирам за напојување да ги земам 5те волти stand by што се, гледав на напојувањето пишува 2А дека може најмногу. тоа што сакам да го правам нема да троши повеќе од 100mA(a може и помалце од 50mA да троши), па се чудам дали може некако да се зафркне напојувањето и воопшто работата на компјутерот...и ве молам кој знае нека помогне, а не некој што незнае што значи тоа А па да прашува:helou:...
Рефразирај си го прашањето. Што точно сакаш да направиш, за какво напајање се работи и што сакаш да му направиш на напајањето?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ај ако знае некој како се поставува статична ip адреса преку рутер нека објасни и како да постаам tcp,udp порти? - зошо торентов ми иде споро и ми го бара ова односно овие порти за побрзо превземање... фала однапред
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ај ако знае некој како се поставува статична ip адреса преку рутер нека објасни и како да постаам tcp,udp порти? - зошо торентов ми иде споро и ми го бара ова односно овие порти за побрзо превземање... фала однапред
1. Каков/кој рутер го имаш?
2. Отварање на портите нема да ти убрза download на торент.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Koga ke instaliram igra na pr:gta iv,wolf 3,pes10,cod5 i dr vo instalirajneto eror mi izlegvit,pprobav na dr pc ok si e,go zedov cdromot go kladov kaj dr pc pak ok si e,mislam deka e od procesorot deka sekakvi windowsi kladov i zafrkavat pak.Imam intel Pentium D 3ghz,aj ppomagajte.!!!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Koga ke instaliram igra na pr:gta iv,wolf 3,pes10,cod5 i dr vo instalirajneto eror mi izlegvit,pprobav na dr pc ok si e,go zedov cdromot go kladov kaj dr pc pak ok si e,mislam deka e od procesorot deka sekakvi windowsi kladov i zafrkavat pak.Imam intel Pentium D 3ghz,aj ppomagajte.!!!
А еророт е????
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
pojma nemam sekakvi brojki imat 1000 i 2500,so znam pojke brojki imat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom