Продолжува ли етничкото чистење на Македонци?

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Непознати лица од џип непозната марка,отвориле жесток автоматски оган кон куќата на Сашо Димчевски (39) која се наоѓа на влезот од скопското село Брњарци. Во моментот на нападот, Димчевски заедно со негови пријатели седеле на балконот од куќата и пиеле кафе. Кон нив напаѓачите испукале цел шаржер со куршуми од автоматска пушка, но, за среќа, никој од нив не бил погоден. Испуканите куршуми завршиле во фасадата на куќата, а неколку и во детската соба и во дрвјата пред куќата.
"Беше страшно. Сите тројца седевме на каучот на балконот и пиевме кафе. Одеднаш застана џип и некој почна да пука кон нас. Се стуткавме еден до друг и со рацете ги покривме главите. Куршуми фрчеа на сите страни. По пукотниците непознатите со голема брзина заминаа кон селото", видно потресена од настанот, ни изјави вчера Весна Георгиевска која заедно со нејзиниот сопруг Марјан Георгиевски дошле на гости во куќата на Димчевски.
Куќата на семејството Димчевски се наоѓа на влезот од селото Брњарци кое пак е речиси споено со селото Арачиново. На влезот од селото има неколку куќи во кои живеат и Албанци. "Јавно ни се закануваат дека ќе не иселат и од ова село", ни изјави вчера еден од мештаните кој вели дека семејството Димчевски важи за едно од најпримерните семејства во селото.
Пред да бидат нападнати, Димчевски и неговите гости забележале како џип подзастанал пред нивната куќа по што продолжил кон селото Брњарци. "Помисливме дека некој заталкал и сака нешто да не праша", објаснува Димчевски. Но по десетина минути непознатите со џипот повторно се вратиле пред куќата и кон нив отвориле жесток оган.
"Не спаси чешмата пред каучот, во која завршија повеќето од испуканите куршуми, инаку сите ќе изгиневме", раскажува Марјан Ѓорѓиевски кој за влакно успеал да се спаси.
Инцидентот го потврди и полицијата. Од таму велат дека се уште го немаат утврдено ни мотивот ни идентитетот на напаѓачите.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не продолжува етничкото чистење...продолжува неандерталното однесување на одредени лица со IQ под нулата...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
"Јавно ни се закануваат дека ќе не иселат и од ова село", ни изјави вчера еден од мештаните кој вели дека семејството Димчевски важи за едно од најпримерните семејства во селото.
-Добро не продолжува етничкото чистење,туку етничкото иселување.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Јавно може да го попијат ако продолжат вака... :wink:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Еве денес го згазиле шовекот од Брњарци кој давал изјава за некои медиуми во Брњарци се сомневат дека тоа не е случајно тој што го згазил продолжил кон Арачиново на некој му смета тоа село на неговата карта
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Албанците треба да ги нема од единствена причина шо ми се качија на глава веќе. Секој ебан ден речиси некој ебан шитпар ебан отпор пружа на системот. Во кур веќе со нивното потекло ич кур не ме боли и да се народ божји, не може бе еден ден да уклучам вести да не видам шипац како се жали/пука/ограбува пошта. Шо убави се хрватските вести. 10 Минути зборат за некој закон за патишта , па нешто од светот, па времето.

Апсурдот на Албанската наводна репресија е очигледен веќе 10 години и време е да им отидеме навечер во селата па пошо сме хумани да ги ставиме во автобуси. Потоа да ги однесеме во Албанија која наводно толку многу ја сакат и да ја запознаат својата историја (те недостаток на истата) и да ги стават таму во тркала за да трчкаат ко ебани хрчани и да произведуваат ебана струја за да ебано опстојуваат.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
албанска држава, албанска полиција....
 
Член од
3 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Insomniac gledam slikata mnogu zakon ako toa so e na slikata te pretstavuvat tebe me imas i mene :smir: za mislam dodeka ne se iscistat site do eden nemat da e ARNO
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
I pred tebe taka razmisluvale. Samo, ti ja imash retkata moznost da uchish od primeri...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Sto ke bide kapucino??? ili ke gi posluzite so nesto pozestoko ????
Нешто пожестоко конкрете...или-или....а кога ќе дојде тоа или-или, знам дека ти ќе бидеш тука да постираш на темата за или-или и како тоа тие што ти го бранат газот за тебе се проста маса...сељачаана...
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
trebase toa na vreme da se iscisti uste vo 45 ama makedonce:( si terase prosrbojugoslovenska politika na steta na svojot narod.uste nee kasno, na edno od temite rekov ili nie ili tie pa dase znae koj e sto. ednas zasekogas treba da se rascisti.ova e taka narecen del od psiholoshka vojna koja so godini se represira vrz makedoncite ,zaplasuvanje maltretiranje ponizuvanje. potoa sledi odseluvanje kupuvanje na imoti ednostavno se vrsi etnicko cistenje.koj toa ne go razbral iskreno go zalam . za zal na balkanot uste nekoj divi pleminja ziveat vo 15 vek i ce crtaaat novi etnicki granici. novi drzavi ,i toa vo era na komjuteri i najgolemi tehnoloski dostignuvanja.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Нешто пожестоко конкрете...или-или....а кога ќе дојде тоа или-или, знам дека ти ќе бидеш тука да постираш на темата за или-или и како тоа тие што ти го бранат газот за тебе се проста маса...сељачаана...
Tnce...koga nema da pocnes instant da isturas creva od povrakanje i da vristis koga toj do tebe ke se rascveta ko lubenica frlena od dva metra, dojdi da razgovarame , ili koga na 600 metra ke pogodis limenka pri bocen veter eve od 5 metra, ili koga ke mozes skorpion da rasturis i sostavis kako za tebe pacer za 5 min. :) do togas nemoj da mi kazuvas za ili ili...i da se silis mnogu .. nekoi raboti vo zivotot ne se ko video igra il crtan film i najdobro ti e da ne se najdes vnatre...i prestani da tropas gluposti.....i gledaj da projdeme site ovde samo so toa capucinoto , a i ovie sipatarskive "sefovi" neka si priberat toa budaletinkite, zosto posle dzabe ke bide sekoe :AMA JAS TAKA NE MISLEV ...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Еве денес го згазиле шовекот од Брњарци кој давал изјава за некои медиуми во Брњарци се сомневат дека тоа не е случајно тој што го згазил продолжил кон Арачиново на некој му смета тоа село на неговата карта
Абе да ти биде страв да се појавиш на ТВ и да дадеш изјава за било што.Вака слично било и во Венецуела или Колумбија барем според раскажувањата од поединци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom