Iron Maiden

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Гледам темава е некако подзаборавена и решив да постирам едно клипче од Rock In Rio.
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=KWkezoe1hzg[/MEDIA]
PS. Повеќето од вас го знаете.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
колку само беше убаво кога ја свиреа таа песна у белград .. онака ептен ме изненади .. не очекував да ја свират !
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Ја жалам што бев у шок што пред мене свират Мејден. И како резултат на тоа не 80% од концертот не го памтам.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
баеѓи си пропуштил, концертот беше лудница , само некако превише луѓе имаше,повеќе од капацитетот на салата, а не ми се испуни желбата да ми ја свират afraid to shoot strangers ali ипак супер беше
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ја бев (најбољи ден у живот и се тоа) али ептен се изнервирав зашо не свиреа ништо од 7тх и Браве, но за тоа на турнејава 2008..........едвај чекам и доволно ќе ми биде да ја слушнам само Clairvoyant
и се разбира UP THE IRONS
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
maiden ..... najsilnoto nesto od strana muzika :) navistina kako stareat spobudaluvaat i se podobri stanuvaat .... toa e maiden !
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
мора да се иде, ама карти барање треба уште од сега.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
HEAVY NEW YEAR на сите, ви посакувам да ги видиме боговите повторно и оваа година
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
luge mora po sekoja cena da dojdat vo makedonija toa mora da go vidam makar i da mi e poslednoto nesto vo zivotot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom