Iron Maiden

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
ne sum nekoj mn mn golem fan na Iron Maiden ama koga ke ja slusnam Fear Of The Dark lele se ezam cel,kakva pesna kakov tekst lele pogotovo koa ke go koncertot u rio 2001 lele rushenje e komplet:D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ѕверови се бе нема им рамен
знам пред некоја година у софија предгрупа требаше да им биде санаториум ама јаник герс ја скрши раката и не свиреа они него моторхед
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Јас колку што знам, Maiden само еден концерт имаат одржано во Бугарија.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
шо ти текна ...оф корс Пол Диано .. најѕвер човек е ... Блејз е теле!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Sto e prasanjevo, demek koj e najdobar vokalist osven Bruce? Pa se znae koj e - Paul Di'Anno. Blaze pojma nema od peenje. Albumite na koi on pee se tapa.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Prv od site niv e Bruce pa posle e Paul Di'Anno e posle e blaze poso on si nema poima
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Prv od site niv e Bruce pa posle e Paul Di'Anno e posle e blaze poso on si nema poima
И јас исто мислам. Ако не се зема во предвид Bruce, тогаш Paul Di'Anno е подобар. Sign Of The Cross и Killers се топ песни со Paul како вокал.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Sign Of The Cross ја пее Блејз.
мое мислење: Пол пее подобро(1 000 000 пати) али во времето на Блејз има ептен јаки песни, доволно е да се спомнат само The edge of darkness и Сlansman. Иначе Брус е one and only.

и како може од ги оставам сите без здив да станам персона нон-грата од само еден коментар ??? wtf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom