Стипендии

Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
trebaat. da im se platat na dusmanite participacii ..da ne znaete kolku rati?
 

feline

mad-teacher-to-be
Член од
11 јуни 2010
Мислења
21
Поени од реакции
2
има 2 рати, ама ќе ги чувам за потенцијален одмор jeeeeeeee:vozbud:
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Заебанција да не е ??
да се заберам утре, море ке полетам ако имаат нешто исплатено ,како ми требаат мани сеа ..додуше на сите ни требаат :)
Не е заебанција има исплатено за 2 месеца :toe:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Па јуни месец ќе заврши уште малце, треба сите да ги исплатат, не само 2 рати :tapp: Значи сега уште колку ни должат, уште 3 рати?
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Па јуни месец ќе заврши уште малце, треба сите да ги исплатат, не само 2 рати :tapp: Значи сега уште колку ни должат, уште 3 рати?
Да, ни борчат уште три :)
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
moze li nekoj da mi kaze dali na ekonomski fakultet moze da se zeme stipendija so eden nepolozen ispit. znam deka praviloto e 90 % no na ekonomski vo prva godina ima 7 ispiti inaku bez taa ocena imam prosek 9.2
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Да, ни борчат уште три :)
Пред некој месец во еден дневен весник прочитав дека оваа година, наместо 9, ќе се доделуваат 10 рати од стипендијата. Значи според таа математика, фалат уште 4 рати.
Слушнал/прочитал/разбрал некој нешто за ова или сум читала некој странски весник?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.763
Поени од реакции
9.931
Пред некој месец во еден дневен весник прочитав дека оваа година, наместо 9, ќе се доделуваат 10 рати од стипендијата. Значи според таа математика, фалат уште 4 рати.
Слушнал/прочитал/разбрал некој нешто за ова или сум читала некој странски весник?
Не си само ти, истото го прочитав и јас.
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
moze li nekoj da mi kaze dali na ekonomski fakultet moze da se zeme stipendija so eden nepolozen ispit. znam deka praviloto e 90 % no na ekonomski vo prva godina ima 7 ispiti inaku bez taa ocena imam prosek 9.2[/QUOTE

Па нели 8 има не 7? Инаку може,барем така нас ни рекоа лани :salut:
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Fala :) inaku 7 imame vo prva, ponatamu vtora ,treta i cetvrta imame po 8 :salut:
 
Член од
20 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
moze li nekoj da mi kaze dali na ekonomski fakultet moze da se zeme stipendija so eden nepolozen ispit. znam deka praviloto e 90 % no na ekonomski vo prva godina ima 7 ispiti inaku bez taa ocena imam prosek 9.2
друже ако имаш вкупно 7 предмети, а имаш положено 6, тоа значи дека имаш положено 85.7% од предметите, е сега у МОН ги интересира да имаш над 90% а се што е под тоа иде у отпад..:S може да грешам, и да пуштаат со еден предмет неположен али..сепак мислам дека си го поштуваат процентот.. така да, запни во август сеа и положи си го и тој предмет, макар и 6че да извадиш... пошо веруј, позаебани луѓе од овие во МОН нема да сретнеш :S ќе те заебат за најмала ситница xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom