Стипендии

Г

Грејвдигер

Гостин
Имаше некој кајганџија што полагаше денес „Информациско - комуникациски технологии“ на ФОН да каже како беше? :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
а пари за кредитиве ни трага ни глас
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
Исплатени 3 рати од студентските кредити, редно беше и ние да живнеме:vozbud:
 
Член од
20 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
другари, да ве прашам нешто, али нека одговори тој што е 100% сигурен во одговорот.
прашањево ми беше... јас сум сеа втора при крај, и за да продолжам да зимам студентски кредит и во трета, треба да имам просек од втора година над 7.5 или над 7.5 да изнесува просекот со собрани сите оцени и од прва и од втора година? ако се пресметува просекот според првиот начин сум го јадел :S според договорот ќе треба да го вратам одма кредитот :S
фала однапред
поздрав
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
другари, да ве прашам нешто, али нека одговори тој што е 100% сигурен во одговорот.
прашањево ми беше... јас сум сеа втора при крај, и за да продолжам да зимам студентски кредит и во трета, треба да имам просек од втора година над 7.5 или над 7.5 да изнесува просекот со собрани сите оцени и од прва и од втора година? ако се пресметува просекот според првиот начин сум го јадел :S според договорот ќе треба да го вратам одма кредитот :S
фала однапред
поздрав
Просекот од 7.5 треба да ти биде само од втора год.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Имаше некој кајганџија што полагаше денес „Информациско - комуникациски технологии“ на ФОН да каже како беше? :)
Сега ти го видов мислењето. Јас полагав. Не беше ништо тешко. Си отидов онаку у шетање, без спремање, без повторување, па дури и без пенкало. Се изненадив кога девојчето до мене почна да вади линијари, шестари, тетратки. Се осетив како голтар. Морав да барам пенкало за име и презиме.

Од прашањата, имаше со аритметичка прогресија, систем 2 р-ки со 2 непознати, неколку логички задачи кои одземаат време, не се тешки воопшто. Од делот за информатика имаше 2 програми во Паскал напишани, да одговориш што пресемтуваат истите и 2-3 прашања(кој фајлов систем го користи Виндовс ХП, кој протокол се користи при праќање на е-маил...).

Сите прашања беа на заокружување!

Се на се имаше 15 прашања, време за решавање беше 1 час, јас излегов по неполни 40 минути.

Еве ја задачата што ми одзема најмногу време:

Ако,
1#2 = 7
6#4 = 40
5#2 = 27
тогаш,
1#2 =

a)0,5 ; б)1; в)3; г)не знам кое бројче беше под г.:helou:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
другари, да ве прашам нешто, али нека одговори тој што е 100% сигурен во одговорот.
прашањево ми беше... јас сум сеа втора при крај, и за да продолжам да зимам студентски кредит и во трета, треба да имам просек од втора година над 7.5 или над 7.5 да изнесува просекот со собрани сите оцени и од прва и од втора година? ако се пресметува просекот според првиот начин сум го јадел :S според договорот ќе треба да го вратам одма кредитот :S
фала однапред
поздрав
просекот се собира од двете години, да имаш над 7.5, не само од една. :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Инаку, јас пред се се калам за на електро. Ова на ФОН беше само matter of fate. Така да имам едно прашање - знае некој нешто што бидна со таа Џонсон Контролс стипендијата? Знам дека ја имаше пред 2 години, лани ја немаше ради рецесијата, а оваа година не знам што ќе биде. Дали има некој некоја информација?
 
Член од
20 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
просекот се собира од двете години, да имаш над 7.5, не само од една. :)
друже ти викаш така, и многу истото го кажуваат, али доста кажуваат и дека само од втора треба да биде просекот над 7.5 :S
ова е тоа што ме копка :S и затоа пишав ако може, да каже некој којшто е 100% сигурен :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
друже ти викаш така, и многу истото го кажуваат, али доста кажуваат и дека само од втора треба да биде просекот над 7.5 :S
ова е тоа што ме копка :S и затоа пишав ако може, да каже некој којшто е 100% сигурен :)
100% ти гарантирам дека се собира просекот од двете години.:helou:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Дали се исплатени парите од министерство за образование за старите корисници на студентски кредити? Итно ми треба одговор. Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom