Најчудно и најинтересно додворување

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Со 3-ца другари правење серенада пред нејзината куќа. Јас со гитара, другар со хармоника :vozbud: и еден со тарабука:vozbud: Започнуваме да "свириме" Тивка ноќ е сите спијат " излегува татко и и го одврзува кучето од позади, магла станавме за 1 минута + скинати фармерки на другар ми од кучето, + претрпен шок + не ни разбра девојката дека сме и правеле "серенада"...
Slicno nesto i ja imam doziveano,samo sto nie begavme niz dvorovi,i bavci,koga se vidov posleto celiot bev zemja,trevi po mene.I naj interesno e sto jas mavam so kamcinja po prozor,a edniov drugar zimanje kamen i prozorot lom, e togas koga izleze ne tatkoi,tuku cela ulica, da vidite beganje...
:salut:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Со 3-ца другари правење серенада пред нејзината куќа. Јас со гитара, другар со хармоника :vozbud: и еден со тарабука:vozbud: Започнуваме да "свириме" Тивка ноќ е сите спијат " излегува татко и и го одврзува кучето од позади, магла станавме за 1 минута + скинати фармерки на другар ми од кучето, + претрпен шок + не ни разбра девојката дека сме и правеле "серенада"...
Да погодам :vozbud::vozbud:
Татко и` бил по маица и шорц, со пиво у една и далечинско у друга рака. Пивски стомак. Во цело ова совршено сценарио, на никој не му текна кофа вода да ви истури?
:raz:
 
O

okej

Гостин
праиме муабет со Тамара:back:..најинтересно додворување у забавиште..Мала види ми го икс менов...хахаха..и одма ја ќаруеш :back::back::back:
 
Член од
22 април 2010
Мислења
1
Поени од реакции
1
haha me iznasmejavte... da ne tupam...
odame na odmor u bg i vecerta izlevame vo disko i edenio drugar glede plava ubava zgodna ... na sanko sede sama. I zaletan na kaj nee ni 2 ni 3 ga bite zdravo da se zapoznaeme i taa mu odgovara englis pls... i on kako od top ... HELLO MAY I INTRODUSE MY SELF ( za tie so ne razbirat angliski ZDRAVO MOZE LI DA SE ZAPOZNAEME) ... taa go odbiva mu veli CHILL OUT ( OLADI MALCE )... on si pomislil moze... bidejki ne znae angliski ama ic... MY NAME IS ... NICE 2 MEET YOU ( MOETO IME E ... MILO MI E STO TE ZAPOZNAV ) a nie koga ko slusnavme toa zamislete sami reakcijata a na diskotekata da ne se pravi muabet hahaha:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
ova e ziva vistina bevme na odmor ljubaniste i se vozime na pedalinka jas zenska mi drugar mi i edna nejzina drugarka(drugar mi mnogu ja bendisuvase nea) i jas i zenska mi vozime a ovie sedat pozadi i drugar mi i vika na drugarka e:zaedno sedime i vodata ja matime i dvajcata se mislime kako da se fatime :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
istiov drugar i ima re4eno na druga devojka:znam deka me sakas i jas te sakam aj da se fatime :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
4ovekov e totalno ludilo
 

SPAMS

Спејси нарко истражувач
Член од
25 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
5
еј еј имам мдм ајде да се стопиш па да те ставам целиот во мене?!?!
најс најс :vozbud:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Дечкото : Извини девојче може да се запознаеме ?
Девојчето: Зависи со што кола си дојден ?
Дечкото : Псс Со мицубиши лансер
Девојчето : Поточно ?????
Дечкото : Пааааааа Со Наше такси !
( појаснување кој не сватил , наше такси возат со такви коли :) )
:pos2:
Шала на страна. :)

Ова ја еднаш , седевме со дотичната госпоџа на една клупа и така и ги гледав прстените на рака и извадив еден и го глеав го глеав и и ја земав раката и и го ставив прстенот и и викам .....
Јас: К.С ке се омажиш ли за мене ? :)
К.С: Да , Н.С
Јас: Може ли сега да ја бакнам невестата ?
К.С : хМмм ДА ?!
:)
И така се фанавме :)) не го мислев ова тогаш така у моментот спонтано ми додје.. :)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
бев у еден кафич и само што попив корпа, и на враќање накај моето друштво ја сретнав една типка и и викам кај си ма од кога те немам видено кажуј сега кој другар сакаш да ти го местам:kesa: а она вика никој (фала јасно) и јас и викам епа ако нејкеш другар тогаш јас ке ти се наместам, она почна да се смее на глас со отворена уста и јас ја искористив приликата (за малкику ќе се засркнеше) па после поодевме некое време:smir:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
nemase spas, opasno bese...
bi rekol i zabavno
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
бев у еден кафич и само што попив корпа, и на враќање накај моето друштво ја сретнав една типка и и викам кај си ма од кога те немам видено кажуј сега кој другар сакаш да ти го местам:kesa: а она вика никој (фала јасно) и јас и викам епа ако нејкеш другар тогаш јас ке ти се наместам, она почна да се смее на глас со отворена уста и јас ја искористив приликата (за малкику ќе се засркнеше) па после поодевме некое време:smir:
Нешто слично како Тошо...Во дадена ситуација и во даден моменат:pos2:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
hahahahahaha
miki op
pa da ti kazam pravo ke da e slicno, u pozadina odese don't let me down od bubalicite
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу ми беше интересен еден тип пред некое време кога ми рече: Зошто толку убава девојка како тебе пие вода?
 
П

Пепси_

Гостин
Многу ми беше интересен еден тип пред некое време кога ми рече: Зошто толку убава девојка како тебе пие вода?
А ти што му одговори ?

Зарем од толку прашања и комплименти тој баш ова го треснал свака му част
 
A

Auditore

Гостин
Не е мој случај али како и да е многу е интересно.
На еден мој познаник, долго време му се свиѓа едно девојче, се си мисли дали да и пријде или не од чиста причина што ем таа е малку шмизла ем тој нема balls да излезе пред неа и да направи салам муабет.
И еден ден, седевме на кеј а таа возеше ролерки и овој излезе одеднаш пред неа и се запозна, не знам што му стана така изненадно, ваљда собирал храборост :pos2:, и се запознаа и гледам одеднаш почнаа да се смеат и овој и го зеде мобилниот број и доаѓа насмејан и го прашувам шо како, и цитирам: И кажав дека е многу убава, и ја прашав едно прашање, дали знаеш дека во џебот носам 2 камена, во десниот и левиот џеб, и оваа му одговорила со Не, и овој нема врска, дали знаеш зошто ги носам, и оваа пак му одговорила со Не, и овој и рекол, па ако не те прашам да излеземе во следните 2 дена да ги земеш и да ми ја исцепиш главата.
Кога ми го кажа ова, умрев смеајќи се, после тоа се смуваа али на тоа остана, верувам дека секогаш таа ќе го памти тоа, за овој сум сигурен на секој трет му има кажувано за тоа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А ти што му одговори ?

Зарем од толку прашања и комплименти тој баш ова го треснал свака му част
Не знам, му се насмевнав, интересно ми дојде, срамежлива сум башка така да му одговорив искрено, а тоа е - ми се пие вода, таман си е, толку од пиењето за вечерва. :)

Знам дека вака звучи смешно, ама не знам интересни ми се ваквите пристапи, иако не знам секогаш како да реагирам на истите. Не беше ни нападен ни ништо, ама интересно беше да се слушне тоа во секој случај.

Има милион пристапи, можел и друго да одбере, ама не знам во тој момент ми беше интересен, пошто типот не беше трезен во секој случај. :) Можда и нејќеше да каже вода, ама пијана работа, тоа му дојде прво ваљда. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom