Охрид

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
ВеС не си ги фатила убо кочијана и бродон:smir:
Пред некој ден бев излезена стварно е многу убо украсено:pipi:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ииии денес ко за прв пат во Охрид снеџе, не е прв може да се речи и втор ама коа сум паднал на мразот ракава ке си ја скршев:toe::vozbud:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.984
Поени од реакции
12.544
Сноштии како беше убоо,снег врнеше,башка украсено се,светит...мераци :icon_lol:
 
T

the Carpenter

Гостин
Абе шо му е станато на градов наш насушен. Порано имавме репутација на топло градче, а сега дојдов од Скопје и се смрзнав, шо е ова ц ц :pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Е не да е ладно веќе замрзвачка е ...а шубо да беше топло онака... мммм
 
T

the Carpenter

Гостин
Баре водава од чешма шо ја пиеме ладна е, а не ко налето, ко од бољер да сркаш со лајца. Уствари зависит од кој систем се снабдуваш со вода:baeh:

Украсена е чаршијана? три дена сум овде, а немам видено.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Охрид е дефинитивно прекрасен град, со ненормална магија во воздухот,едноставно не можам кога сум таму да не си поминам најубаво, секогаш гледам барем 30 дена годишно да поминам таму ( среќа што не плаќам сместување, во последните неколку години овој сегмент од економијата на градот ако може така да се нарече е во фаза на инфлација).
The duck секогаш ми го праи меракот или Cuba Libre ( горе) , а понекогаш и обичните пијанки на пристаниште или на Плаошник. Прекрасно, едвај чекам да дојде 1 мај и да се ставам 10 дена на relax таму ( и на по некоја скара на Љубаниште).
За време на летниот период е преполно со луѓе и тоа ми смета малку, најубаво ми е во мај и рана есен...Најнормално е и најмагично...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Се надевам, еден ден, и дека ќе се удомам во Охрид, освен ако Македонија не излезе на море, дефинитивно Охрид.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Kajgana Shop

На врв Bottom