Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
На гостувањето во Манчестер, Венгер нема да може да смета и на Фабрегас поради суспензија заради жолти картони. :nesvest: :nesvest: :nesvest:
Фала богу,се надевам дека ке одмори повеќе од еден натпревар.

Епа тогаш само Венгер и никој друг е крив. До кога ке чекаат навивачите за титула? Не е воа фудбал менаџер.
Венгер неможе некој да го врзи со лисици....Тој не сакаше да ги продаде ФлаМани и сладолеџијата Хлеб.

Паа Друже ваков контраст во играчки квалитет меѓу двете полу-времиње не смее да и се случува на една екипа која е претендент за титулата во ПЛ. Тоа е недопустиво ...
Епа друже сите екипи имат лоши денови,само што....ги има во голем број оваа сезона=(
Бога ми, денешниов беше ептен сериозен исклучок. Арсенал делуваше потполно изгубено на теренот ...
Како што кажав погоре,лош ден....незнам што им беше денес,толку пресечени пасови не сум видел да ни направат:jaj:

Имам едно прашање до тебе. Како лани тепавте со такви затворени екипи???
Лани тука беше еден Росицки кој ја ширеше играта бидејќи е крилен играч-MR/L....моментално немаме таков играч.Волкот ти е крилен напаѓач,малце е побрз од топката..уште го нема тој балас,а и неможе да игра одбрана(солидно).Насри ти е играч од средината...и неможе да игра како Росицки.Хлеб исто така беше тука...кој со своите пробиви правеше +1/2 играчи...со што се правеше простор.Сега тој играч го немаме.Немаме таков играч кој ке ја зема топката и ке се пробие.Насри е добар техничар..но ја нема брзината....ама фала богу е шутер=).
Еве ти го одговорот=)
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Лани тука беше еден Росицки кој ја ширеше играта бидејќи е крилен играч-MR/L....моментално немаме таков играч.Волкот ти е крилен напаѓач,малце е побрз од топката..уште го нема тој балас,а и неможе да игра одбрана(солидно).Насри ти е играч од средината...и неможе да игра како Росицки.Хлеб исто така беше тука...кој со своите пробиви правеше +1/2 играчи...со што се правеше простор.Сега тој играч го немаме.Немаме таков играч кој ке ја зема топката и ке се пробие.Насри е добар техничар..но ја нема брзината....ама фала богу е шутер=).
Еве ти го одговорот=)
Така е. Ќе мора некако да се стиснат заби и да се изджи до крајот на оваа година. Потоа во почетокот на 2009 се најавува комплетно враќање на Едуардо и Росицки како и на Бишов. А можеби ако се одврзе ќесето и ќе дојде некој фудбалер плус во тимот. :nesum:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
За нов фудбалер не се најдевајте многу..бидејќи незнам кога Венгер купил некој зимата...Едуардо го купи летото...па дури после 6 месеци го пушти да игра..така да.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
[zEUs];1864974 напиша:
Точно е дека Венгер не е крив, човекот си е цар и нака продолжи така :wink:

Лошо е за нас повредата на Сања неам појма сеа кој ќе игра, Туре :nesum: тој не е за десна бековсак позиција а пак Ебуе :nesum:
Мозе да те прашам што му фали на ебуе на позиција десен бек...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Мозе да те прашам што му фали на ебуе на позиција десен бек...
Не супер е тој ама мислам дека е сеуште опоравен и не е спремен за игра :toe: инаку тоа е :zver: и тоа на повеќе позиции и тоа : десен бек, десно крило и во средниот ред со дефанзивни задачи а може и да одигра и со офанзивни :vozbud:
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
pa moe mislenje e deka treba da go vrati Viera nazad i ke sre sredaat povekete od problemite sekako vo zimskiot preoden rok a ubavo e toa so RvP postignal nov dogovor
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
[zEUs];1867502 напиша:
Не супер е тој ама мислам дека е сеуште опоравен и не е спремен за игра :toe: инаку тоа е :zver: и тоа на повеќе позиции и тоа : десен бек, десно крило и во средниот ред со дефанзивни задачи а може и да одигра и со офанзивни :vozbud:
E добро сеа те сватив...пред тоа си мислев дека викаш дека е лошо решение
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
pa moe mislenje e deka treba da go vrati Viera nazad i ke sre sredaat povekete od problemite sekako vo zimskiot preoden rok a ubavo e toa so RvP postignal nov dogovor
Не бе каков Виеира :tapp: не дека не е :zver: ама неговото време за играње фудбал одамна заминало :toe:

E добро сеа те сватив...пред тоа си мислев дека викаш дека е лошо решение
Оки :smir: :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom