Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Потешко му оди на Арсенал против аутсајдерите, а мноооогу полесно минуваат против фаворитите и ривалите за титулата. Е тоа стварно не ми е јасно ... :nesum:
Е мене ми е јасно :tapp: на Арсенал им иде против тимоој што играа ,,фудбал,, отворен фудбал убав за око бедејќи имаат простор да се размавнат :pos: , а пак со послаби тимови што играат мн лош затворен фудбал кој чекааат својата шанса само од прекини не им иде на Арсенла дека неможат да ја развиат својата игра со мн кратки пасови и познатите пасови во празно :nesum:
 
G

Gray Foxx

Гостин
[zEUs];1864690 напиша:
Е мене ми е јасно :tapp: на Арсенал им иде против тимоој што играа ,,фудбал,, отворен фудбал убав за око бедејќи имаат простор да се размавнат :pos: , а пак со послаби тимови што играат мн лош затворен фудбал кој чекааат својата шанса само од прекини не им иде на Арсенла дека неможат да ја развиат својата игра со мн кратки пасови и познатите пасови во празно :nesum:
Имам едно прашање до тебе. Како лани тепавте со такви затворени екипи???
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
[zEUs];1864690 напиша:
Е мене ми е јасно :tapp: на Арсенал им иде против тимоој што играа ,,фудбал,, отворен фудбал убав за око бедејќи имаат простор да се размавнат :pos: , а пак со послаби тимови што играат мн лош затворен фудбал кој чекааат својата шанса само од прекини не им иде на Арсенла дека неможат да ја развиат својата игра со мн кратки пасови и познатите пасови во празно :nesum:
До некаде можда и си во право, али во денешниов случај никако. Вила играше маестрлано и офанзивно.

Кај е кваката сеа ... ??
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
[zEUs];1864690 напиша:
Е мене ми е јасно :tapp: на Арсенал им иде против тимоој што играа ,,фудбал,, отворен фудбал убав за око бедејќи имаат простор да се размавнат :pos: , а пак со послаби тимови што играат мн лош затворен фудбал кој чекааат својата шанса само од прекини не им иде на Арсенла дека неможат да ја развиат својата игра со мн кратки пасови и познатите пасови во празно :nesum:
Тоа беше случај и денеска ,комплетна иницијатива во второто пол. на Арсенал ,создаде неколку шанси ,но не ги искористи ,головите ги прими од контра напади , значи НЕ од позициона акција.Комплетно беа покриени креаторите на играта Фабрегас и Насри со по 2-3 играчи на Вила кој релативно играа грубо над нив
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
До некаде можда и си во право, али во денешниов случај никако. Вила играше маестрлано и офанзивно.

Кај е кваката сеа ... ??
Геберално е како што кажав у прошлиот пост, ама се дешаваа исклучоци :tapp: за секое правило има исклучот ама тоа што кај нас повеќе пати се дешава ова :nesum:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Тоа беше случај и денеска ,комплетна иницијатива во второто пол. на Арсенал ,создаде неколку шанси ,но не ги искористи ,головите ги прими од контра напади , значи НЕ од позициона акција.Комплетно беа покриени креаторите на играта Фабрегас и Насри со по 2-3 играчи на Вила кој релативно играа грубо над нив
Да ама пак требаше да дадемо гол у прво полувреме :tapp: знаемо дека ако примимо гол противникот ќе се повлече дека мие смо реално посили ама тоа што немаше според мене вистинска тактика тоа др 20 :tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
[zEUs];1864741 напиша:
Геберално е како што кажав у прошлиот пост, ама се дешаваа исклучоци :tapp: за секое правило има исклучот ама тоа што кај нас повеќе пати се дешава ова :nesum:
Бога ми, денешниов беше ептен сериозен исклучок. Арсенал делуваше потполно изгубено на теренот ...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Бога ми, денешниов беше ептен сериозен исклучок. Арсенал делуваше потполно изгубено на теренот ...
Можда во прво беше ама во второ изигра мн добро и имаше шанси не мн ама имаше :tapp: и напаѓаја ама никако да шитна како да сакаја со топкава у гол да влеза :nesum:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Имам едно прашање до тебе. Како лани тепавте со такви затворени екипи???
Друже ,лани имаше доволно добри везни играчи во тимот ,што не е случај годинава...Хлеб , Фабрегас и Фламини беа неприкосновени ,играа маестрално ,знаеја кој кај се движи без да ја разгледаат играта...80% од головите на Фабрегас (15) беа постигнати токму по асистенција на Хлеб...квалитетот за разлика од минатата сезона е очигледен
 
G

Gray Foxx

Гостин
Друже ,лани имаше доволно добри везни играчи во тимот ,што не е случај годинава...Хлеб , Фабрегас и Фламини беа неприкосновени ,играа маестрално ,знаеја кој кај се движи ...80% од головите на Фабрегас (15) беа постигнати токму по асистенција на Хлеб...квалитетот за разлика од минатата сезона е очигледен
Епа тогаш само Венгер и никој друг е крив. До кога ке чекаат навивачите за титула? Не е воа фудбал менаџер.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
[zEUs];1864761 напиша:
Можда во прво беше ама во второ изигра мн добро и имаше шанси не мн ама имаше :tapp: и напаѓаја ама никако да шитна како да сакаја со топкава у гол да влеза :nesum:
Паа Друже ваков контраст во играчки квалитет меѓу двете полу-времиње не смее да и се случува на една екипа која е претендент за титулата во ПЛ. Тоа е недопустиво ...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Епа тогаш само Венгер и никој друг е крив. До кога ке чекаат навивачите за титула? Не е воа фудбал менаџер.

Супер е менаѓерот :wink: ама мн мн фалат во играта Хлеб и Росицки :tapp: а и стариот голгетер Аде а не овја :nesum:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Венгер воопшто не е крив ,вероватно има и некој над него што диктира кој и како во клубот...Arsene knows



Повредата на Сања е сериозна и ке отсуствува неколку недели-повреда на зглобот :nesvest:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Венгер воопшто не е крив ,вероватно има и некој над него што диктира кој и како во клубот...Arsene knows



Повредата на Сања е сериозна и ке отсуствува неколку недели-повреда на зглобот :nesvest:
Точно е дека Венгер не е крив, човекот си е цар и нака продолжи така :wink:

Лошо е за нас повредата на Сања неам појма сеа кој ќе игра, Туре :nesum: тој не е за десна бековсак позиција а пак Ебуе :nesum:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Арсен Венгер потврди дека Сања има повреда на зглобот која ќе го острани од терените неколку недели, со што дефанзивецот ќе го пропушти интернационалниот настап со Франција.
“Да сериозна е повредата.” – рече Венгер. “Тој ќе биде надвор од терените неколку недели. Има повреда на зглобот.” :nesvest:

Целосната повреда на Сања не е утврдена но и самиот Венгер претпостави дека е коректно да се верува дека тој нема да биде подготвен за дуелот со Манчестер Сити кој се игра следната сабота.
На гостувањето во Манчестер, Венгер нема да може да смета и на Фабрегас поради суспензија заради жолти картони. :nesvest: :nesvest: :nesvest:


Со среќа Ремзи... :zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom