Невзат Халили планира Македонија да ја направи Федерација

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Значи сите имаат мобилни сеа :)
Шала на страна... не смее муабетов да се сведе на: остај го, будала и незначаен е, нека зборува шо сака.

Сериозна тема е и не смее да помине ова туку-така.
I toa pojaki i od drzavata sme, limitot im e do 5000 denari mesecno, ne do 3000 ko ova dzabolebarite :)

Druze, znaes i samiot koja tezina momentalno ja ima Nevzat ( inace moram da priznaam deka e covek kogo go cenam, bez razlika dali imame isti sfakjanja i stavovi za odredeni situacii ). Toa bi nemalo potreba da go komentiram. Bez nikava tendencija od moja strana da minimiziram nesto :toe:

No, od druga strana, mene mi e poveke od jasno deka taa opcija postoi iako momentalno e zatvorena. Nase e dali ke ja izvadime od pod masa ili ne. Nase, tuto kompleto.:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
No, od druga strana, mene mi e poveke od jasno deka taa opcija postoi iako momentalno e zatvorena. Nase e dali ke ja izvadime od pod masa ili ne. Nase, tuto kompleto.:toe:
И за да не ја вадиме, треба да осудуваме вакви изјави, нели?

п.с. Мобилните се out of fashion. Провери го ова.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
И за да не ја вадиме, треба да осудуваме вакви изјави, нели?

п.с. Мобилните се out of fashion. Провери го ова.
Sekako, ama ne samo toa :)
Na ti go, daj mi go... znaes veke, zakon na prirodata i opstestvoto. :toe:

p.s. ja posle 20 godini idam na Tibet da ziveam. Uste se great so drva.
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Tolku li nemaat popametna rabota, iredentisti i separatisti nemozam da podnesam. :tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Sekako, ama ne samo toa :)
Na ti go, daj mi go... znaes veke, zakon na prirodata i opstestvoto. :toe:

p.s. ja posle 20 godini idam na Tibet da ziveam. Uste se great so drva.
На ти го, дај ми го...ама усул бате, усул.

Остај го Тибет, да видиме наредни години шо ќе се дешава... да не воведат кинезите задолжително греење на нафта :)
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
На ти го, дај ми го...ама усул бате, усул.

Остај го Тибет, да видиме наредни години шо ќе се дешава... да не воведат кинезите задолжително греење на нафта :)
Tacno, ama i toa funkcionira na ist princip, ti mene ja tebe :)

Ideme na Sahara cim taka. Bitno da bide "zaglavena" vo neindustrijaliziranata era :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Епа Серпико ти мене ми ја фрли темата во канта,ама реалноста е таа.Вие си ловите србомани и бугарофили,а Албанците си ја тераат нивната зацртана цел од пред 130+ години.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Вие си ги прашувате да одговорат на едноставно прашање ,а они ко секогаш вртат сучат ,маси ,подмаси,столици ....а одговорот им е јасен ко бел ден. Штом не осудуваш оваква изјава и си ќутиш,тогаш јасно е дека молчечкум ја подржуваш.:toe: Братство единство одамна замре ,мислам не е замрено кога се работи за нивни барања ,тогаш братството,единството и соживотот преку разглас го трубат
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
epa sto ocekuvavte? Posle kosovo na red e Zapadna Makedonia koj misli poinaku naiven e, oni si zacrtale cel Big Albania i si ja teraat nivnata stvar, no sto pravime nie makedoncite, uste ova mesto ni ostana??Me narekoa zatucan zasto ne odobruvam mesanje megu makedonki i albanci ama oni idat na toa.Epa nie sme mnogu samoziv i sebicen narod, neame solidarnost megu sebe pa posle ke ne bilo, pa kako be ke ne bide koga tatko nejke da ti pomogne, koga ne se drzime, samo ne znam, mene nikoj ne me prasuva nitu moeto mislenje ima vlijanie ama ne ide na dobro. Ako ja izgubime drzavata ke bideme ko romite nasekade niz svet ama bez maticna drzava a a baska ima i pogolemi narodi bez drzava Kurdite na primer.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Јас сум да се измешаме со албанките богами какви ги имаа , зашто ги држеа во ропство цели 50 год,ебаму комунизмот.види ги сега со танга се ебаваа на секој ќош и нете прашувааа којси штоси .А интересно е што бегааат од албанците зашто сеуште ги третирааа како стока која ја поседува. Во охрид се запознав со една НОРА , згодна толку мерак ми направи тоа е чудо :smir:само да знаете каков секс потенцијал има во нив .
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
neznam, ama u moe vreme imav loso iskustvo, sakase taa so mene Albanka, sakav jas so nea, ama brakata bea protiv, me upozorija ako nejkes da jades kutek batali ja.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
jas imam mnogu dobro iskustvo so albanka i nemav nikakvi problemi no na zalost nisto od toa ....:drk:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Jas jes da sum fraer... ama vie pa da ste bile jebaci prve klase be, rocco sifredi moze voda da vi nosi.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
mislla deka idejata na gospodinot Halili pogodena.
17 godini nie albancite se obiduvame da gradime zaedeniqki zhivot so makedoncite no ne ni uspeja. vo 1991 se donese ustavot na r.makedonija ,kako shto znaete albanskite piolitiqki partii ne go priznaa zatoa shto beshe diskriminirano za albanskiot narod.tokmu za ovoj ustav shto beshe donesen vo 1991 godina se sluqi 2001 godina koga se sluqi vojnata vo makedonija i koga se smeni i ustavot na rm i istotaka beshe potpishen ramkovniot dogovor.od 2001 do den deneska se ushte ne sproveden ramkovniot dogovor od obstrukciite shto gi pravi makedonskiot narod posebno gospodinot gruevski koj si misli deka ima mnozinstvo i mozhe se da napravi. Kako oqekuvate vie makedoncite da zhiveete so nas zaedno koga albanskiot narod i po podpishuvanjeto na ramkovniot dogovor se ponixhuva od site strani.imame spektakularni apsenja na bifshite luxhe na uqk koga postoi zakonot za amnestia koj shto e garantirano od mexhunarodnite institusii so ova vie dokazhuvate deka ne stoite zad dogovorenoto.Albanskata kultura e ponizhana vo sovetot za kultura nieden albanec ne e qlen na toj sovet i drugi priqini koj shto nemam vreme da gi istaknuvam saka da kazham deka vie ste narod koj shto ne stoi te na zborot .i daj bozhe na planot na gospodinot na halili da i se prikluqat site albanci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom