Мажите прашуваат, жените одговараат

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...e zasho sakate da ne bolat ochinjata, ne e ubavo taka, moreeee...ochi se za gleanje, i nosot se naoga tokmu megu dvete ochinja zasho ednoto na drugoto ne mu veruelo na pogledot, sto laze zari i pali...zasto sea sakate da ne bolat ochite...cick...ova dekolte...damn...:toe:...gradi te visokogradba...leleeeeeeeeeee...zabegav...:pos2::kesa:


...zasto se shtrekate na prv dopir...???
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
...e zasho sakate da ne bolat ochinjata, ne e ubavo taka, moreeee...ochi se za gleanje, i nosot se naoga tokmu megu dvete ochinja zasho ednoto na drugoto ne mu veruelo na pogledot, sto laze zari i pali...zasto sea sakate da ne bolat ochite...cick...ova dekolte...damn...:toe:...gradi te visokogradba...leleeeeeeeeeee...zabegav...:pos2::kesa:


...zasto se shtrekate na prv dopir...???
Епа не сме ви ние криви, вие сакате да гледате на тие места ние не ве тераме :pos::pos:

А за тоа зашто се штрекаме???!!Хмм...Па незнам можда зашто некад не го очекуваме и незнаеме како да изреагираме:pipi:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Како мислиш на прв допир?:wt?
...paaaaaaaa...mislam so glava, ama rukive sami mi idat nakaj dekolteto i onaka poooooleka so palec gi dopiram vrvovite na planinite dve i neshto ko zemjotres blag se deshava, pa se oseka toa- na prv dopir...proprateno so prevrtuenje ochinja...i zafrlanje na kosata i glavata nanazad i plus nekoj topol veter juzen se oseka...taka nekako...:vozbud:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
Сите со ги наброја. Сепак
навреди - цепајте си со другари,
неверство - немора да коментирам мн јасно
флерт со друга девојка - после ова кај нас врти прашањето - Не сум му доволна? Е ако не сум ти. Аста Ла Виста бејбе.
И нормално има уште работи, ако почнам да редам..Три точки :uvo:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Во врска со деколтеата сакам само да изјавам дека во иднина во присуство на А.А. (Админот Ацид) нема повеќе да носам отворени маички, за да не би морала да го бркам низ Гламур како последица на неговиот ремет. :pos:
Даље...

...zasto se shtrekate na prv dopir...???
Како мислиш на прв допир? Прв допир на „интимно“ место? О разноразни причини: може прерано сте се опуштиле, може не било право времето и „условите“, може ни смета од било која причина, може е ненадејно и неочекувано. Све може. :icon_lol:
Нормално дека ќе се штрекнеме и ќе ни дојде непријатно ако уште на прв состанок вие посегнувате по "планините" наши...:toe:
Планините?! Мавечко, не се преценувај ма до толку. :pos:
Simple question: од места за искачање што повеќе преферирате: Дискотеки - места каде се стои и има мнооогу гласна музика (техно/транс) или кафиќ со комотни столици/фотељи со тивка музика (чил аут)?
Зависи од расположение, нормално, некогаш сакам мир, некогаш сакам да се издувам со гласна музика. Сепак, почесто сакам мирни места кај што не морам да се довикувам и можам да си направам асален муабет во опуштена атмосфера. :wink:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
Убаво си кажа girll сам си ги наброја...Никад не би дозволила некој да ме навредува, потценува, изневерува....
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
К♂га „манијачите“ к♂и дел♂ви претежн♂ ги скенирате!
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Oбожавате ли машки кој се страсни и знаат како да ви ја извадат душата ??? :) Maшки особи кој со нивната страст ке ве однесат до 7небо ??? Машки на кој неможете да му го прочитате следниот потег или мисла ???
или
би одбрале машки особи кој постојано се водат по некој замислен концепт , план или сл. ??? Машки особи кој се срамат да ја откријат својата страст, со помисла како ке ви биде вам, доволно ке уживате,??? Машки особи за кој лесно можете да ги прочитате и однапред да го знаете конечниот резултат ????

вашиот одоговр и избор :) ве молам
Дефинитивно машки кои се страсни и знаат како да ми ја извадат душата.Сакам кога ситуацијата е неизвесна и не знам што ќе се случи во следниот потег.По возбудливо ми е тоа.Не сакам машки кои се срамат да ја откријат својата страст.

Имаат ли девојките , жените , дамите ’’ муда ’’ да ризикуваат ???
И зошто би го направиле или би се нафатиле на некаков ризик ??? :vozbud:
Не сум баш од типот шизик на ризик.Дали ќе ризикувам зависи од
''тежината''на ризикот,но,сепак,ако не ризикувам нема да знам што би пропуштила,а што не.

Што би требало да има едно машко за да биде вашиот принц на бел коњ ??? Како вие го доживувате , замислувате илузирате со сите мани и доблести , и среќни ли сте што во вашиот живот се појавува таква особа , среќни сте убаво ви е , љубов задоволства срека и потоа си заминува ???:smir:
Никогаш не сум си замислувала принц на бел коњ:icon_lol:Не сакам однапред да си создавам некоја слика за тоа каков би требал да биде,за потоа да не се разочарам.Е ако се појави таква особа(не викам и дека веќе не се појавила) и се е супер ,а потоа тој си замине,значи не бил тој,тој,принцот:)

Која ке биде вашата реакција и како би реагирале кога машкото ке ви изјави љубов, ке биде искрен и ке ги изнесе неговите емоции - што ке ви се врти во глава во тие моменти и како ке се однесувате ???:smir:
Зависно од тоа која личност ми изразува љубов,ако е тоа дечко ми ќе бидам пресреќна,а ако е друга особа,само би се насмеала и не би кажала ништо:toe:

...zasto, nosite ponekogash otvoreni dekoltea, sakate li da ne poludite ili taka vi e poprijatno da se luftirate???...:)))
Зависно од тоа како сум расположена,така си се облекувам и не ме ни интересира кој,како ќе реагира на тоа.Инаку,не носам мн.често отворено деколте.

Simple question: од места за искачање што повеќе преферирате: Дискотеки - места каде се стои и има мнооогу гласна музика (техно/транс) или кафиќ со комотни столици/фотељи со тивка музика (чил аут)?
Во последно време повеќе сакам да седам во кафич и да си праам муабет со тие што се околу мене,онака опуштено,со тивко музиче у позадина.

што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
Од овие што се набројани ниедно не би простила:nenene:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
што е она што никогаш не би можеле да ни го простите на нас машките:флерт со друга девојка,неверство,навреда или...?
Да разгласувате по другари како ви помина вечерта.
Да имате секс со друга девојка.
Да не навредувате и понижувате.
...

Dali bi imale vrska so nekoj koj bil vo zatvor?
Самата помисла на тоа дека бил во затвор ми е одбивна,од кај да знам дека ако раскинеме нема да ме заколе:pos:

К♂га „манијачите“ к♂и дел♂ви претежн♂ ги скенирате!
Не манијачам,односно,не се џарам ни во гз,ни во тело...битен ми е пристапот.

Планините?! Мавечко, не се преценувај ма до толку. :pos:
Има и мали планини:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Дали кога дечко ви би ве варал со друга женска (ама не до толку сериозно) би му опростиле ако тој прв би ви ја кажал вистината пред вие да дознаете? И ако некако е можна прошка што треба да направи за да му опростите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom