Мажите прашуваат, жените одговараат

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Koga pushite mizite ili ne ?
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Што знам ... не ми се случило тоа за да тврдам, но ваљда нема да му давам после тоа една недела за да му докажам колку ме понижил ... :podsmev:
А зошто не би му се приклучила во играта?
А што ако тој тебе те фати во некоја слична положба?


И едно не ми е јасно.. Зар толку го сматрате Сексот како нешто кое се чува бесценето? Па стално укажувате на она „дадам“ , „Му дадов“ итн?
Зар толку не ви е убаво на вас? Или сеуште живееме во квази општество во кое сексот за се што е испод 30 години е табу тема?
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Иако ова е индивидуално би сакал да знам.
Машки со долга или кратка коса?[/quote]


Долга во ниеден случај,а онака средна должина-може некако да пројде.
Но,највеќе сакам со кратка:)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Инспириран од прашање погоре.

Не сакате машки со долга коса?
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
A koga pushite dali mizite ? po vtor pat ?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
кое е последното нешто што би го направиле за да задржите некој дечко?дали завршувате само со плачење,уцени,карање,закани или...?
Не плачам, најмалку уценувам, не се карам ако сакам да го задржам, а па најмалку се заканувам. Ако сакам ептен да го задржам (само во случај да сака да си оди поради моја грешка!) би била пофина со него, би се извинала, би му приредила некакви љубовни изненадувања и слични работи кои би кажале колку се каам за мојата грешка и дека сеуште го сакам. Ако и тоа не оди, понатаму не барам ништо.

...se inatite sea, vnuche ve porari so formulata i sea neznaete sto da kazete i se praite na plachki...priznajte ne e strashno toa...ama takvi ste...aj sea da ne kazam kako...:pos2:



...zasto koa ke ve pobedat, cvikate i plachete i se inatite i se ligavite so jazichinjata...bljaaaaaaaaaaaaaak...???
Љупче, муабетиве ти се со цел да испаднеш некој тежок и недостижен фраер или навистина ги мислиш па си ... ај да не кажам каков?
А да, прашањето ... во што кога ќе ме победат? Ако мислиш на игри, не се лигавам туку станувам агресивна и тепам, па продолжувам да играм додека не победам јас за да слатко се насмеам на крај.

факт е дека сте поголеми инајџии од мажите... зошто тоа така?
За да се разликуваме по нешто од вас ваљда ... :podsmev:

Зошто мислите дека знаете се за мажите?
Не одговорајте во стилот на" е па затоа што знаеме" и после смајли некое да следува.
Затоа што имам другари со различни карактери, имам брат, а и сум имала партнери ... се` што ме интересирало, а не сум успеала сама да го заклучам, сум прашала и сум добила одговори во очи, а не вака фраерски на форум ... според тоа, мислам дека повеќето типови на мажи ги знам и разбирам.

[MkD]Scout;795321 напиша:
А зошто не би му се приклучила во играта?
А што ако тој тебе те фати во некоја слична положба?


И едно не ми е јасно.. Зар толку го сматрате Сексот како нешто кое се чува бесценето? Па стално укажувате на она „дадам“ , „Му дадов“ итн?
Зар толку не ви е убаво на вас? Или сеуште живееме во квази општество во кое сексот за се што е испод 30 години е табу тема?
-Ваљда затоа што тоа го прави на разголени жени од списанија или филмови ... ако го палам доволно, доволна инспирација би му била и јас, па не би му требале помагала доколку се решил веќе на тоа ... да е сам на кревет без ништо друго во раце-што да не ...:wink:
А мене? Мене неможе да ме фати.:podsmev:
-Тоа "му дадов" го напишав онака махинално, дека повеќе ми одговараше таков израз на таков муабет. Иначе, секако не го мислиме тоа другото што го напиша ...:shame:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.377
Поени од реакции
81.691
А дали е ќе ви биде ОК ако партнерот физички и духовно е по ваша лична мерка, како што сте си го замислувале идеалниот маж, ама да има мустаќи како Хитлер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom