Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Е не морам, не по секоја цена. Можеби ќе ми биде тешко ама ќе му раскинам и нема да правам ама баш никакви сцени.
знаев дека ќе има вакви одговори!што според мене значи само едно:дека вие девојките на сте доволно искрени да си кажете се како што е!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
знаев дека ќе има вакви одговори!што според мене значи само едно:дека вие девојките на сте доволно искрени да си кажете се како што е!
Баш сум искрена...тие сцени немаат никаква цел за мене и затоа подобро така.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Баш сум искрена...тие сцени немаат никаква цел за мене и затоа подобро така.
да но не ми се верува толку споразумно да напуштиш некого/ако ти значи!не му пишуваш ни пораки за да се видите?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
факт е дека сте поголеми инајџии од мажите... зошто тоа така?
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
кое е последното нешто што би го направиле за да задржите некој дечко?дали завршувате само со плачење,уцени,карање,закани или...?
Ќе се постелам да гази по мене ко ќе си оди, помеко да му биде... бар до излезната врата. :pos:

Ако некој нејќе-нејќе! Шо и да направиш ќе биде за кратко и после па низ исто треба да се поминува.

Затоа топол поздрав:helou:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
да но не ми се верува толку споразумно да напуштиш некого/ако ти значи!не му пишуваш ни пораки за да се видите?
Е па постојат и такви како мене. Нема ни да му титнам а не па пораки да му праќам.
Не може нешто со сила да се направи. Ги прифаќам работите така како што се и толку.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
факт е дека сте поголеми инајџии од мажите... зошто тоа така?
Од причина што мислиме дека сме во право и си го браниме ставот.:pipi:


кое е последното нешто што би го направиле за да задржите некој дечко?дали завршувате само со плачење,уцени,карање,закани или...?
Ако некој ми раскине,значи дека не сака да биде повеќе со мене.Ќе го прифатам тој факт и ќе продолжам понатаму.Не можам јас на сила да го терам или пак да му праќам пораки,да му плачам по телефон.
Тоа се за мене глупости.


да но не ми се верува толку споразумно да напуштиш некого/ако ти значи!не му пишуваш ни пораки за да се видите?
Ама што ако му пишам порака?Тоа сигурно нема да го премисли!Штом се решил да ми раскине,значи одлучен е на тоа.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
да но не ми се верува толку споразумно да напуштиш некого/ако ти значи!не му пишуваш ни пораки за да се видите?
Зашто мислиш дека не сме искрени? Па појди прво од себе, кога нејќеш некоја што сака нека направи пак нема да ја сакаш. Ако ме нејќе некој што можам да направам за да го задржам? А и која е цел да задржам некој кој не ме сака? Демек неможам пак да сакам некој кој и мене ќе ме сака? Ма ни му пишувам ни ништо, веднаш ќе се тргнам на страна да ми помине се што чувствувам за него :helou:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Зошто мислите дека знаете се за мажите?
Не одговорајте во стилот на" е па затоа што знаеме" и после смајли некое да следува.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Зошто мислите дека знаете се за мажите?
Не одговорајте во стилот на" е па затоа што знаеме" и после смајли некое да следува.
Не мислиме, него знаеме. Можеби не се, ама повеќе него ли вие за нас :helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зошто мислите дека знаете се за мажите?
Не одговорајте во стилот на" е па затоа што знаеме" и после смајли некое да следува.
Е па зашто го поставуваш прашањето,кога знаеш каков е одговорот?:pos: (морав:))
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Зошто мислите дека знаете се за мажите?
Не одговорајте во стилот на" е па затоа што знаеме" и после смајли некое да следува.
Jaс не мислам. In-fact фасцинирана сум во колку форми можете да се појавите-дудлачи, мачоисти, пешковци, фрустрирани, нормални...И сеуште се бафтам со тумачење.:nesum:
 
S

Sweet666

Гостин
Зошто мислите дека знаете се за мажите?
Не одговорајте во стилот на" е па затоа што знаеме" и после смајли некое да следува.
Не, тука си грешка..Знаеме се’ за оние чести типови на мажи, кои користат исти навики, исти “финти“..А такви ги има многу..Некои 50 % ваљда.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Jaс не мислам. In-fact фасцинирана сум во колку форми можете да се појавите-дудлачи, мачоисти, пешковци, фрустрирани, нормални...И сеуште се бафтам со тумачење.:nesum:
:pos2::pos2::pos2: Лоша си лоша, ама се уште си на почеток не има во уште многу многу видови. Но никако да ја добиеме битката со жените.
Се уште се на врвот на таа листа.(оф топик)

Иако ова е индивидуално би сакал да знам.
Машки со долга или кратка коса?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom