Бучко заработи кривична пријава

Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
бучко ми е забавен, вели дека од ВМРО се решиле да го дискредитираат... само не ми е јасно кој кредибилитет го има тој па уште и да го дискредитираат :) а и шекерната продава демагогии, не морало да се одземе имунитетот за да се докажувало вина, исто нели како на бошковски што не му го одземаа. па прекршени закони, устави, чуда... што не се пожалат дека бучко како прво обвинет не го стрпаа у притвор а второ и трето обвинети се зад решетки. ама ајде, работа и е да каже нешто за лошите вмро :)
Ljube go oteraa vo Haag i Vmro i Sdsm!
A kolku e dobro ova Vmro,govori faktot sto pratenicite ne znaat da beknat.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Мацедалиен погрешно ме сфати очигледно.. јас сакав да кажам колку само ВМРО не се фер.. а за ``децата`` си тотално у право, ама никој никогаш од политичарите нема ни да помисли на нив..ќе си остане како што си е.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Ljube go oteraa vo Haag i Vmro i Sdsm!
A kolku e dobro ova Vmro,govori faktot sto pratenicite ne znaat da beknat.
ако ова беше наменето за мене ќе ти кажам да се навратиш назад и да го прочиташ пак мојот пост. не сакав да ги фалам и величам вмро туку само да го наведам лицемерието на бучковски и шекеринска. за глупостите на вмро у соодветна тема :wink:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Мацедалиен погрешно ме сфати очигледно.. јас сакав да кажам колку само ВМРО не се фер.. а за ``децата`` си тотално у право, ама никој никогаш од политичарите нема ни да помисли на нив..ќе си остане како што си е.
Кажи ми КОЈ е фер во една политичка курвинска игра :wink:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Освен Владо Бучковски треба да се уапсат уште многу политичари и лица кои работеле спротивно од Уставот на Република Македонија. Од такви криминалци, предавници и антимакедонци нашата држава секогаш патела. Македонија заслужува само најдобро.
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Koga gi vidov protestite pred sudot za podrska na Bucko,se zacudiv....
Si mislam pa majka mu ne bi dosla za nego,a pa kamoli obicni gradjani.
Bas sakav da znam koi se tie ludje sto go podrzuvaat,od kade se?
I konecno doznav......
Vmro-vci !!!!!
Da dobro cuvte,medju niv imase i simpatizeri na VMRO .
Site vradoteni na javno preprijatie vodovot-Kumanovo se najdoa pred skopsiot sud,po naredba se znae na kogo. Medju niv imase i teski Vmro-vci od koi slucajno doznav deka bile prisileni da odat.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
neka skapat vzatvor
BILBIL, се чудам како те толерираат на форумов... Бисер до бисер!? Ниту дискусија, ниту муабет нормален... Целата активност на форумов ти е сведена на колнење!? Бог да чува!?
BILBIL;831985]more eden da ne ostanit...[/QUOTE][QUOTE=BILBIL;838252]kopilina na makedonija trebit da se skratet PREDAVNICI[/QUOTE][QUOTE=BILBIL;839900]SWEEDEN...da se frlis vo vardar... takvite ne trebit da postoet[/QUOTE][QUOTE=BILBIL;842212]alal da ti e be trnu moj kako ne se nabocket site na nego i da ispoumreti site[/QUOTE][QUOTE=BILBIL напиша:
NE da stanuvaat ljubomorni ke umrat pa i neka umrat
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
BILBIL, се чудам како те толерираат на форумов... Бисер до бисер!? Ниту дискусија, ниту муабет нормален... Целата активност на форумов ти е сведена на колнење!? Бог да чува!?
И да му се такви постовите....Човекот си е емотивен патриот. А со она "Бог да чува!?" се сложувам ама да чува од предавници
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
off topic:

Се сложуваш???:) За да се сложиш, треба претходно да си прост... На македонски јазик се вели: ’се согласувам’!
Те боли вистината па ме удираш по граматиката? Човек сум и јас, и јас грешам.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
off topic:

Се сложуваш???:) За да се сложиш, треба претходно да си прост... На македонски јазик се вели: ’се согласувам’!
Тебе не ти се сите на број! За такви како тебе (надуени) во маало викавме: занеси, потреси :wink:.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Aбе на "ушлево" требало кривична да му бапнат за да се разборува онака во парламентот,инаку "ќутеше" како заклан.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom