Фан Клуб: Германија

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Само ќе кажам, ништо не е изгубено, со победа против Гана завршуваме први во групата.
Не треба да се губи надежта. Единствено нешто добро е што видов фудбал, и со играч помалку имавме иницијатива и организираност во играта. Е сеа уште реализација фалеше....Ајде, на другиот натпревар ќе се среди и тоа.
Abe nadezta posledna umira ali imam u mene doza na strav deka nema da ja pomineme fazata po grupi...Ajde da se nadevame sepak na najdobro :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Немам ич страв може звучи арогантно ама не испаѓа Германија по групи. Само ова денес беше крајно фрустрирачки. Со 10 играчи да играш и да правиш шанси, да утмеш пенал, да испиеш без врска црвен... Тоа е... И Суботиќ сега во интервју го слушнав искрен и вели дека картоните го уништија натпреварот и дека тоа на Клосе не беше за црвен.
 
Н

'Никола'

Гостин
Abe nadezta posledna umira ali imam u mene doza na strav deka nema da ja pomineme fazata po grupi...Ajde da se nadevame sepak na najdobro :)
Секако дека постои страв. Па луѓе бе, топка е (башка оваа мн непредвидлива:)), се' може да се случи, нема гаранција дека подобрите секогаш победуваат.
Тоа е, мора да се соземат после поразов, Јоги да појде на неколку часови по Географија, и да ја тепаме Гана.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Озил го извади , дека беше изморен , а треба добро да се одмори за Гана. Грешка беше што го остави Подолски да игра и што он го изведе пеналот. Пеналот требаше да го изведува Швајнштајгер , а Подолски требаше да биде заменет со Кислинг. Марин , Какау и Гомез играа очајно , Бадштубер и Милер беа подпросечни. Натпреварот против Гана ќе биде уште потежок. И Јоги е крив. Многу малку тактизира , и игра отворен , напаѓачки фудбал. Да играше малку позатворено , немаше да падне голот одма по исклучувањето на Клосе. Од супер позиција , се искомплицира максимално. Од глупост се најдовме во заебана ситуација.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Немам ич страв може звучи арогантно ама не испаѓа Германија по групи. Само ова денес беше крајно фрустрирачки. Со 10 играчи да играш и да правиш шанси, да утмеш пенал, да испиеш без врска црвен... Тоа е... И Суботиќ сега во интервју го слушнав искрен и вели дека картоните го уништија натпреварот и дека тоа на Клосе не беше за црвен.
Политики прај Суботиќ, знај кај зема пари. :icon_lol:

Инаку не сакам ни да помислам дека би можеле во групи да испаднеме, се навикнав веќе финалиња да играме ... :pos:
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Зошто да биде просто кога може да биде сложено. Го знаеш тоа физичарско правило? Тоа ни е мото на физичарите.:) Ко шо глеам и овие го применуваат.
 
M

Mario Gómez

Гостин
^ Зошто да биде просто кога може да биде сложено. Го знаеш тоа физичарско правило? Тоа ни е мото на физичарите.:) Ко шо глеам и овие го применуваат.
Aбe ти ко да не ја знајш Германија, стално го прокењуваат вториот натпревар. И после излегуваат појаки. :)

Сепак далеку сме од мизеријата на Англија, Франција и Италија. Моментално со Шпанија сме најдобра европска екипа. :)

Со најдобра база за формирање на нова генерација, без Мертесакер се надевам.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Боби[Мкд];3627273 напиша:
Политики прај Суботиќ, знај кај зема пари. :icon_lol:

Инаку не сакам ни да помислам дека би можеле во групи да испаднеме, се навикнав веќе финалиња да играме ... :pos:

Bobi se naviknavme da gledame finalinja ali vo niedno ne pobedivme do sega..Ballack go nema pa valjda ke ni se usreki ovoj pat bez nego ako stigneme do finale. :) :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/worldcup2010/3020342/At-least-the-Germans-lost.html#ixzz0rGCxApB5

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

ENGLAND fans at least have something to smile about - Germany lost.

OK, so the Three Lions may have flopped in their awful 0-0 draw with Algeria - but we can take comfort in the Germans' 1-0 defeat to Serbia in Group D.
Инаку Полди промаши пенал, првиот што Германија го има промашено на светските првенства од 1974 година, и првиот пораз во групите исто така од 1974, кога изгубија од Источна германија, а 1974 станавме шампиони.

Инаку во врска со промашување на пеналот ќе го цитирам еден англиски навијач.



Originally Posted by england66
A German missing a penalty with the game on the line.....there is a God after all...Now i am sure that the world will end in 2012...
:pos::pos::pos::pos:


 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Боби[Мкд];3626523 напиша:
Па толку ли е глуп Јоги, кога го вади Озил, стај го барем вториот креативен играч во репрезентацијата. Дефинитивно е главен фаворит за "Raymond Domenech" award.

Ама сепак да не го забораваме фактот дека игравме цел натпревар со играч помалку, и играчите се истрошија. Србите се бранеа низ целиот натпревар.

Како и на секое првенство мора да имаме еден слаб натпревар кој потоа ќе не издигне, не сумњам дека ќе излезат појаки од овој пораз. Ама лошо е оти премногу зависиме од Озил, тој ги организира сите акции, и кога го извади трчаа ко муви без глава.

Мора да ја победиме Гана за прво место, има секакви математики, но дефинитивно мора да бидеме први. Гол разликата ја имаме. И со победа сме 110% први.
ej жолт немој не ме радуј,аман жити све немој да ги искажуваш своите стратешки и википедиски способности зш Бекенбауер можит за селектор да те земат до година
 
M

Mario Gómez

Гостин
ej жолт немој не ме радуј,аман жити све немој да ги искажуваш своите стратешки и википедиски способности зш Бекенбауер можит за селектор да те земат до година
Сисај мотку биланезу! :bip:
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3627785 напиша:
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/worldcup2010/3020342/At-least-the-Germans-lost.html#ixzz0rGCxApB5

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:



Инаку Полди промаши пенал, првиот што Германија го има промашено на светските првенства од 1974 година, и првиот пораз во групите исто така од 1974, кога изгубија од Источна германија, а 1974 станавме шампиони.

Инаку во врска со промашување на пеналот ќе го цитирам еден англиски навијач.



:pos::pos::pos::pos:


Англичаниве можеле и по некое прасе да испечат за поразов на Германија.:pos::pos:
Туку ја скинаа темата за групата Д, па тука ќе пишам, очекувам победа на Гана против Австралија, и во последно коло ако треба со тенкови нека излезат на терен ама мора да победиме.

ej жолт немој не ме радуј,аман жити све немој да ги искажуваш своите стратешки и википедиски способности зш Бекенбауер можит за селектор да те земат до година
Ти слободно можеш да ги искажуваш твоите пишувачки способности (ако имаш воопшто) на друго место.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Озил го извади , дека беше изморен , а треба добро да се одмори за Гана. Грешка беше што го остави Подолски да игра и што он го изведе пеналот. Пеналот требаше да го изведува Швајнштајгер , а Подолски требаше да биде заменет со Кислинг. Марин , Какау и Гомез играа очајно , Бадштубер и Милер беа подпросечни. Натпреварот против Гана ќе биде уште потежок. И Јоги е крив. Многу малку тактизира , и игра отворен , напаѓачки фудбал. Да играше малку позатворено , немаше да падне голот одма по исклучувањето на Клосе. Од супер позиција , се искомплицира максимално. Од глупост се најдовме во заебана ситуација.
Токму така,ко го видов Подолски се мести да шутира 90% бев сигурен дека ќе промаши,требаше Швајни али бидна.
Сега треба да ги тепаме ганците и ги чекам Англија во 1/8 финале.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Токму така,ко го видов Подолски се мести да шутира 90% бев сигурен дека ќе промаши,требаше Швајни али бидна.
Сега треба да ги тепаме ганците и ги чекам Англија во 1/8 финале.

И јас и Никола истото го рековме кога го видовме Подолски. Кога не оди - не оди требаше да го извади ама тоа е.

Но тоа е тоа. Тоа е и дел од цената што мораше да ја плати овој млад и неискусен тим на Германија. А Лев игра ултра напаѓачки во секоја ситуација - тоа е тоа, таков му е стилот и не мислам дека тука нешто ќе се смени до крајот на СП. Подобро отколку да се пичи позади во секој случај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom