Фан Клуб: Германија

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Ааааа како било кога гази Германска чизма.
Секоја чест за Германциве, пошо не игра Македонија, тие ми се фаворити за светсково. Напред Германија.
 
Н

'Никола'

Гостин
Нека ни е честит стартот на Светсково со силувањето на мрежата на Австралијанците. Леле колку само требаше да заврши 11 : 0 според шансите (или ај 11 : 1):).
Во ваков стил до крај, со ваква игра никој не не запира.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Аааааааааааама да беше пеналот за Автсралија... :tv: (сарказам е не се сеќирајте :smir:)

Инаку еве вака се игра фудбал. Само се надевам дека офанзивниот фудбал конечно ќе побдеи на ова СП (најдобро секако преку Германија :pipi:).
 
Н

'Никола'

Гостин
Аааааааааааама да беше пеналот за Автсралија... :tv: (сарказам е не се сеќирајте :smir:)

Инаку еве вака се игра фудбал. Само се надевам дека офанзивниот фудбал конечно ќе побдеи на ова СП (најдобро секако преку Германија :pipi:).
Тоа е моментот. Со судии победи Германија вечерва, немаа никаква игра, тиња беа. Австралија е оштетена.:pos::pos:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.494
Поени од реакции
22.126
Многу ме радува што видов од Германија, баш како што кажав дека младиве играчи покрај другите квалитети како борбеност носат уште еден квалитет, а тоа е креативноста и техниката. Германија системски многу добро играше овие Австралициве душта им ја извадоа трчаа до послено но на крај се уморија. Иначе не верував дека вака ќе соиграт ама искрено едно големо браво за Лев и својте одлуки.

Сакам да му честитам посебно за изборот на Подолски и Клосе кој мораат заедно да играат истото важит и за Какау со Гомез но засега првата варианта подобро функционира. Само напред, ова веќе личи на сериозен кандидат за титула.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Јас би се надополнил само браво што го игра Милер. Преубаво се уигра со сите. Секоја чест.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Одлична партија покажаа германциве...Секоја чест. Со ваква игра имам големи очекувања од нив:)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.910
Поени од реакции
1.552
Е ваков фудбал сакал да гледам, брао.
Утре уше Итаљаниве да ме изненадат со ваква игра и ќе бида максимално задоволен. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/worldcup2010/3012122/Germany-4-Australia-0.html

Топ натпис :pipi:


First, a dismal failure to beat the USA - and then having to watch the old enemy dismantling our chums from Down Under. Can we start this tournament again please, Mr Blatter?

Four days in and our German friends top Group D and England are labouring in second in Group C.
Over the horizon, the spectre of an England v Germany clash in the knockout round of 16 looms.
Coach Low roared: "We were very good on the ball tonight and we created some beautiful goals.

....

The humiliation for the Aussies got worse when sub Cacau made it four in the 70th minute - just 60 seconds after coming on.

The contest was over and the message was clear. Watch out, the Germans are coming.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Луѓе ова беше стварно фудбал во вистинска смисла на зборот,без шаховски надигр увања,чисто онака излегување на теренн и силување на противник,ко што и доликубва на германска репрезентација.Секоја чест е сега ги сакам енглезите како 2-ри ние ко први и им пееме GO HOME ENGLAND. Jas se izvinuvam sto vo niedno doba pisuvam ama moram znaerte kako e koga nekoj ke ti go ispolni srceto i se toa.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
не сум за Германија ама морам да честитам победа, бидејќи досега најдобро прикажаа
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Луѓе ова беше стварно фудбал во вистинска смисла на зборот,без шаховски надигр увања,чисто онака излегување на теренн и силување на противник,ко што и доликубва на германска репрезентација.Секоја чест е сега ги сакам енглезите како 2-ри ние ко први и им пееме GO HOME ENGLAND. Jas se izvinuvam sto vo niedno doba pisuvam ama moram znaerte kako e koga nekoj ke ti go ispolni srceto i se toa.
Ете тоа е една од главните причини поради кои навивам за Германциве. За нив фудбалот секогаш бил фудбал а шахот - шах. И со таквата игра имаат еден куп успсеси. А она синоќа беше огномет, gangbang и дадоа на Австралија.

Рака на срце тоа беше најлесниот противник со кои ќе се соочат на првенствово ама после тие срања и пичења кои ги изнагледав од Франција, Англија и Аргентина она синоќа беше огномет. Германија има одличебн офанзвен потенцијал само не е до тоа работата - и Аргентина има уште подобра офанзива - the Germans are just not afraid to use it :tv:

Мора малку да се стабилизира и одбраната понатаму, им допуштија шанса во прва минута, друго се е топ. Формата на сите е темпирана за СП - и тоа е мислам главна заслуга на Лев. Знае како да темпира подготовки и стварно на врв на спососбности да ги донесе сите во кадарот пред почетокот на СП.

Одвај ја чекам Србија како посериозен тест :zlo: (само се молам да може да ја гледам со сакатиов испит што го полагам тој ден:nesum:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ај да напишам нешто. Oзил доби многу пофалби, го нарекуваат вистинска десетка, долго што ја немало на светските првенства, world class playmaker, одма спласна играта кога излезе од игра. Значи ја пронајдовме својата формација. :)

И можевме и повеќе, ама се сожали Лов и Гомез го стај во игра, инаку 6-7 комада не им бегаа. Презадоволен сум од оваа генерација играчи, и со неколку измени може да бидеме и први фаворити во наредните неколку години.


Сите се импресионирани, дури Англичаните и Шпанците. Стереотипите дека Германците играат досаден и тврд фудбал се разбија, самодоверба и атмосфера на највисоко ниво, идемо даље.
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас мислам дека сепак "Терминатор" си ја заврши својата работа.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom