Автомобил до 8000€

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хех, спарк... Немој да направиш како еден другар на брат ми... Му најдов голф 4 1.4 бензин со 90.000 км за 7.000 евра, а тој отиде и спарк зеде. Демек нов ке бил, драпај си мево. Ене го сега направи спаркот 1 година,15.000км,а 5000 евра неможе да го продаде ако дојде нож до коска за пари.

Инаку за инфо има еден во Бт удрен е го продаваат за 2.000 евра, а има само 8.000 км поминато и е 2006 година. Не е премногу удрен според мене едно 1.500 евра го враќаат во нормала. Но, сепак... Тие возила се срање.

Едит: До 13.000 евра би зел Тојота корола, или авенсис. Баш ме интересираат цените. Ако знае некој нема пиши тука.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Убо си одбрал, нема што. Само уште да било со 4 врати ке немало како тебе. Ама и вака е одлично. Не спомна цена на возилцето?
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Убо си одбрал, нема што. Само уште да било со 4 врати ке немало како тебе. Ама и вака е одлично. Не спомна цена на возилцето?
Не сакам јас со 5 врати ... Млад сум за такви работи :) Поубава линија има ова со 3.

Цена... маалце поише од она што го пишав... некои 14 000 ки
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Едит: До 13.000 евра би зел Тојота корола, или авенсис. Баш ме интересираат цените. Ако знае некој нема пиши тука.
На ново нема корола, сега се прави аурисот што е замената за королата, а авенсисот не знам само знам дека држат цена и тешко кој прадава тојота или мазда на старо пошто тие коли ги купуваш и ги возиш додека не се распаднат


Мераклија си ан дизел или пошто мислиш дека повеќе ќе ти се исплати?
Ако си мислел дека повеќе ти се исплати ради цената на горивото и потрошувачката , ко ќе ја удриш пресметката со тоа колку повеќе си дал за дизел ќе ти стане јасно дека и не се исплати повеќе од бензинец, освен тоа да си знаеш дека ќе си имаш проблем со елетронската пумпа пошто таа е направена за Д4 а кај нас најдобриот што се пордава е Д2, а електронската или попозната како бош пумпа е скапа работа.

Инаку џиш, ако имам 13 илјади евра и да ги дадам за стара кола навитина треба или да ми се дошаѓа колата или да сум будала, бидејќи добрите коли држат цена и чим некој ги продава или се извозени или често им се расипуваат, а за 13 000 денес има многу доста добри коли.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Мераклија си ан дизел или пошто мислиш дека повеќе ќе ти се исплати?
Ако си мислел дека повеќе ти се исплати ради цената на горивото и потрошувачката , ко ќе ја удриш пресметката со тоа колку повеќе си дал за дизел ќе ти стане јасно дека и не се исплати повеќе од бензинец, освен тоа да си знаеш дека ќе си имаш проблем со елетронската пумпа пошто таа е направена за Д4 а кај нас најдобриот што се пордава е Д2, а електронската или попозната како бош пумпа е скапа работа.
Се тоа зависи колку ќе се вози колата, нели ? Напраив пресметка според она колку поминувам, колку би дал за бензин, колку за нафта... потрошња, цени.. ова она... ми испаѓа поиплатливо со дизелот.

Бош пумпата... според муабети на мои луѓе што работат во оваа бранша, не треба да имам проблем. Ќе видиме како ќе се покаже :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па мислев на нова Корола или таа што се произведува за неа, а инаку ако праиме муабет за на старо... Знам што ке земам. Мерцедес е 220 цди со фул опрема 96-та. Таман некои 12.000-13.000 евра.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Па мислев на нова Корола или таа што се произведува за неа, а инаку ако праиме муабет за на старо... Знам што ке земам. Мерцедес е 220 цди со фул опрема 96-та. Таман некои 12.000-13.000 евра.
Замената за королата е Auris инаку нај евтиниот мислам дека е скоро 15 000 си држат цена тие.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
abe zemi si novo punto so eirbeg i centralna brava za 8.500 evra! ozbilno! poevtino koa plakas kes! kolata e zakon
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Па мислев на нова Корола или таа што се произведува за неа, а инаку ако праиме муабет за на старо... Знам што ке земам. Мерцедес е 220 цди со фул опрема 96-та. Таман некои 12.000-13.000 евра.
Tak normalno.
Inaku ima dve koroli vo salonot na Toyota. 1.6 16v so ful oprema benzinci so po 10000km od Cosmofon. Cenata im e po 14.000 eura i uste 3 god garancija.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Инаку Внуче заборавив да ти кажам:
СО СРЕЌА ДА СИ ЈА БРМЧИШ!!!!!!!!!
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Замената за королата е Auris инаку нај евтиниот мислам дека е скоро 15 000 си држат цена тие.

bacilus,грешиш.Auris е замена за кратка Корола(хечбек).Иначе има нова Корола седан.

Сликовито:
-корола хечбек 2004
-аурис

а еве ја новата корола СЕДАН
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Можно е да седан верзијата на компактната класа сеуште да се вика корола , не викам не, ама кај да е неа ќе ја преименуваат, знаеш каок иде тоа едни коли за европски, други за американски, трети за јапонски пазар.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Поштено.Може да ја преименуваат,не знам не сум слушнал.Иначе во право си за различните имиња на различни пазари.Но кај нас во Македонија се продава новата Корола седан.
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
296
Поени од реакции
0
Chains, оваа корола седан што ја имаш постирано погоре е онаа која иде(ше) на американскиот пазар(незнам дали и таму има нова и каква е) :smir:. Нашата е ваква:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom