Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
jas kolku sto imam informacija MKF za ovie kvalifikacii zazede javen stav deka nema da deli karti po navivacki grupi i nema da ima organizirano navivanje poradi takvi ispadi koi bea navedeni vo gore napisaniot tekst...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Наше е да си победиме и тоа со +8.Па и како втори да одиме,ма да не е исто,затоа што потоа во рангирањето на шеширите за групите на ЕП ќе бидеме последни.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
ФА немаше да се појави доколку селектор беше ``човек од МЗТ``. Реков исто погоре дека тоа нема никаква врска со одлуката.
Одговорот е реален и релевантен, а ти мисли си што сакаш ... не можам ја да те натерам на спротивното.
...se sekjavas kolku go skandiravte jane petrovski koga vo aerodrom nastapi za makedonija(samo zaradi faktot sto bese igrac na mzt)!?toa deka nema da ste se pojavele ako na primer aco petrovic bese selektor,mozes da mu kazes na nekoj drug. i sam znaes deka od eden covek vi poteknuvaat inicijativite kade ke se pojavite.
vie so lanskoto vase izdanie vo tek na sezonata smetate deka ste biten faktor,koj za zal vo slucajov ne e igran od strana na kfm,a dogovoreno e so cpb i toa vas kako najgolemi rivali ve iritira(vo stilot koj se oni da organiziraat navivanje na reprezentacija)...i zatoa nema da se pojavite!ako nisto drugo mu dolzite na kfm sto vi progleda niz prsti,pa prolongirase rokovi i sto uste ne za da go ostavi mzt vo liga minatoto prvenstvo.
ama vie mislevte deka so marsot go spasivte klubot...taka nekoj pogresno vi kazal...odgovorot lezi vo liceto so inicijali D.D.
inaku mozno e i komiti(ili del od niv) posle mecot so renova da otidat i navivaat vo "boris trajkovski"!
ps/ koga pisav deka marin nesto ti(vi) vetil mislev na neosvoenata titula koga on vi bese trener so aco todorov(gecevski zasiluvanje na 1/2 sezona za 100% uspeh)...pa ne bidna nisto...zatoa jasno mi e kolku ne go sakate toj covek.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
...se sekjavas kolku go skandiravte jane petrovski koga vo aerodrom nastapi za makedonija(samo zaradi faktot sto bese igrac na mzt)!?toa deka nema da ste se pojavele ako na primer aco petrovic bese selektor,mozes da mu kazes na nekoj drug. i sam znaes deka od eden covek vi poteknuvaat inicijativite kade ke se pojavite.
vie so lanskoto vase izdanie vo tek na sezonata smetate deka ste biten faktor,koj za zal vo slucajov ne e igran od strana na kfm,a dogovoreno e so cpb i toa vas kako najgolemi rivali ve iritira(vo stilot koj se oni da organiziraat navivanje na reprezentacija)...i zatoa nema da se pojavite!ako nisto drugo mu dolzite na kfm sto vi progleda niz prsti,pa prolongirase rokovi i sto uste ne za da go ostavi mzt vo liga minatoto prvenstvo.
ama vie mislevte deka so marsot go spasivte klubot...taka nekoj pogresno vi kazal...odgovorot lezi vo liceto so inicijali D.D.
inaku mozno e i komiti(ili del od niv) posle mecot so renova da otidat i navivaat vo "boris trajkovski"!
ps/ koga pisav deka marin nesto ti(vi) vetil mislev na neosvoenata titula koga on vi bese trener so aco todorov(gecevski zasiluvanje na 1/2 sezona za 100% uspeh)...pa ne bidna nisto...zatoa jasno mi e kolku ne go sakate toj covek.
Боже,боже ... што не ќе прочита човек од тебе :)
Зашто ме прашуваш воопшто кога сам си ги носиш заклучоците?

1.Јане Петровски е повеќе од играч на МЗТ Скопје. За дечкото не може да се каже ниеден лош збор. Он тоа што му го има пружено на МЗТ со своето залагање и пожртвуваност треба да се само потстрек за останатите играчи. Затоа, не мешај баби и жаби. Јане е икона во МЗТ и на било која утакмица да дојде (последен пример е зимоска ми се чини со Пелистер кога пак се скандираше неговото име) он ужива максимална поддршка. Зошто на пример не му се скандирало на Перо Блажевски во минатите квалификации? Не беше играч на МЗТ во тој период? Исто така вреди да се спомне дека Јане во предминатите квалификации важеше како еден од поталентираните играчи кај нас ... седеше на клупа,утакмицата се играше во Аеродром ... се што се случи понатака беше логичен тек на настаните.

2.Иницијативите не потекнуваат од еден човек и никогаш не потекнувале, далеку од тоа. Што се случува внатре во групата нормално дека нема да кажам ... кажав доволно дека тоа е генералниот став на групата, значи не на поединец.

3.Ние да сме сакале да одиме организирано биди сигурен дека ќе сме го оствареле тоа многу лесно. И онака на утакмиците има доста празни столчиња. Мислиш дека тешко би стигнале до 200-300 карти? Секако дека не и затоа не си прави филмови дека сме ние изиграни од некого. Едноставно е, пробај да разбереш. Не сме барале, нормално дека нема да добиеме.

4.Ништо ние не и должиме на МКФ. Има доста фактори кои што се заслужни за спасот на МЗТ, а нормално најзаслужни се тие кои потегнаа кога сите други се откажаа. Сакаш да ти нацртам кои беа тие или сам знаеш дека ФА стои зад тоа?
Гледам многу те интересираат кулоарите и кафанските муабети. Не се труди тука да ги презентираш затоа што ова не е кафана.

5.Темата е репрезентацијата на Македонија, а не тоа дали ФА нешто и должи на МКФ, нејзиното скандирање на Јане Петровски итн.
Не верувам дека некого од присутниве кои што се заинтересирани за утрешниот настап на Македонија ги интересира тоа.
Затоа, ако имаш уште нешто што ти е нејасно обрати ми се на ПП ... чисто да не ја гушиме темата.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
dali vasata odluka da ne prisustvuvate organizirano e poradi dogovorot na selektorot,ili na nekoj od kfm so cpb,pa vie se osekjate kako izigrani deka ne ve kontaktirale? dobro pametam deka predhodnite kvalifikacii fa bea vo boris trajkovski na 1,2 meca okolu 50,60 lugje,duri i lozari mala grupa bea vo sala i navivaa za makedonija.togas nemase komiti,cpb vo sala(ako gresam neka me popravi nekoj).znaci nisto od prisustvo na poveke grupi vo sabota.a rece vo edna izjava selektorot deka reprezentacijata ne bila ni negova,ni na rakovodstvoto,ni na igracite,ama izgleda deka sepak nekoi od niv se ponasaat kako da e nivna privatna,sto nikako ne e vo red.
aj moze lekic pak ke pravi klizaci na parket ako bide gusto na teren.
Лозари ми се чини беа еднаш и тоа не ги пуштија пошто беше фул со Латвија а они дојдоа покасно.Комити имаше,Фемили исто беа али во ептен мал број.Имаше транспарент на Винари али ја ги видов каде беа они.Зборам за Латвија јас пошто само на таа утакмица бев и посакувам таква атмосфера како што имаше тогаш да има и утре т.е веќе денес.Ако нема утре ќе има со Британците,доколку биде решавачка утакмица.Доколку не ги потцениме мисллам лесно ги добиваме Босанците.Со среќа момци!

П.С Заборавив да прашам,има уште карти?
 
М

Мартин`

Гостин
Нека пише некој карти дали има за натпреваров да не идам за џабе во Скопје ?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
ima be sho vi e na vas, kartite kje se istroshat vecher okolu 8 :))
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
^^ А да пролисташе низ темава имаме одговорено неколку пати.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Абе Украинциве ги растураат на Британците, во втора четвртина ги водат 12 разлика :pos:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Абе Украинциве ги растураат на Британците, во втора четвртина ги водат 12 разлика :pos:
сеа 4 губа... Бугарија изгубила дома од Грузија, ако тепамо денеска со 2 место веќе 80% сме влезени на ЕП :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom