Кошаркарска репрезентација на Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Абе океј не мораш да ја гледаш Македонија, ама срамота е да ги вреѓаш играчите и навивачите бидејќи така си против Македонија и без разлика на се, јас како Македонец, и цела спортска нација ќе останеме верни на екипата, и никогаш нема да го свртам грбот кон ниеден играч бидејќи тие се гордоста која што сам велиш дека е најважна, и тоа за селекторот не ти е на место мислам за репрезентацијата макар и крикет да играат никогаш нема да кажам лош збор, бидејќи со тоа се вреѓам самиот себе, мојата нација име и иденитет!
Ја не ги вреѓам навијачите, ја ги жалам нив што ќе мораат тортура да гледаат .

Добро ти е ова за верноста, само шо нема да се деси .При првиот пораз ќе видиш тука на форумов како ќе се плука на велико и ќе се критикува, а тогаш ќе испадне дека Марко Аеродромецот бил у право .
Само чекам тоа да се деси, и нажалост многу е изгледно такво сценарио.

Да а,а од Црвена Ѕвезда сите се Злато Луѓе,па свршаваш на нив:tapp::tapp:
и да,Цела репрезентација наша се шабани,а ние сме простаци и сељаци шо ги глеаме и навиваме за нив:uvo:
Звезда...хммм, што да ти објаснувам кога ти нема да сфатиш ?

Вие сте приморани да гледате и да ги бодрите, тоа е тагата .

Види Марко, јас кажав за жал... а изгледа Стефанов ти е болна тема па го реметиш нонстоп... Можеби не ја пратам кошарката како што ја пратев кога бев дете, али не сум аматер и не ми е јасно како тоа се појавувам еднаш на два месеци во оваа тема кога имам најмногу постови баш во оваа тема :raz: И кажуваш Стефанов бил старец... Па УПМ, што не го кажуваш тоа за твојот многу фален Блажевски. Тој ем старец, ем не го ни бива веќе. И баш сакам да ми ИЗНАЕБУВАШ МАЈКИ... Ццц... што нема да видам на форум. А Мираковски, е пет класи пред Јане Петровски, човекот е изгубен во просторот.

За Антиќ... човекот си игра за Ѕвезда и што има врска ако има такви изјави. За Македонија игра феноменално :)
Фино што го спомна Перо Блажевски и морам да се согласам со тебе. И Перо е тука само затоа што нема никој друг да игра на негово место, само шо Перо е помалце шиткач од Врба .Кој знае, ќе разбере и нема што да навлегувам ја у тоа . Перо е стар,Врба е стар, двајцата одамна требаше да се у пензија, а не да ги глеаме тука .

Мираковски...Ајде за недела дена ќе праиме муабет .

Антиќ 3 години не игра за Звезда алооооо професоре :wink:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе види прво прочитај се убаво од прв пост што зборуваш. Наклонет си негативно кон репрезентацијата поради други причини и постојано несовесно критикуваш, и уште твоите мислења покренуваат сега негативни коментари, значи поентата мораш да ја сватиш на тој начин не си никаков навивач ако не ја почитуваш Македонија, репрезентацијата, со тоа не го почитуваш името свое, името наше, гордоста која што ја има би рекол секоја нација.
Ако тебе не ти се допаѓа тимот не мора по 10 коментари да повлекуваш на темава и да велиш дека Македонија ќе загуби и ќе ти биде мило да се плука, па тие што ќе имаат совест нема да плукаат и да се загубат сите, само прво свати ја поентата на целава ситуација Македонија е таа што е пред се гордоста е доволна што илјадници навивачи во Полска ќе ја бодрат репрезентацијава, ако тоа не го разбираш жал ми е......................
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Изумив за Антиќ... и признавам! :)
А Стефанов, човекот е легенда и е незаменлив играч во нашата репрезентација. Еве за два дена е првенството, ќе видиме што и како ќе биде. Само нека победува Македонија па и со Војдан, Огнен, Јане, Самарџиски и Трајковски да играме во постава, само нека победуваат!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Абе види прво прочитај се убаво од прв пост што зборуваш. Наклонет си негативно кон репрезентацијата поради други причини и постојано несовесно критикуваш, и уште твоите мислења покренуваат сега негативни коментари, значи поентата мораш да ја сватиш на тој начин не си никаков навивач ако не ја почитуваш Македонија, репрезентацијата, со тоа не го почитуваш името свое, името наше, гордоста која што ја има би рекол секоја нација.
Ако тебе не ти се допаѓа тимот не мора по 10 коментари да повлекуваш на темава и да велиш дека Македонија ќе загуби и ќе ти биде мило да се плука, па тие што ќе имаат совест нема да плукаат и да се загубат сите, само прво свати ја поентата на целава ситуација Македонија е таа што е пред се гордоста е доволна што илјадници навивачи во Полска ќе ја бодрат репрезентацијава, ако тоа не го разбираш жал ми е......................
Ај ти препрочитај и најди кај сум пишал дека ќе ми биде мило што ќе се плука.Ја само кажав дека тоа е сурова реалност .Била, е, и ќе биде и тешко од тој синдром да се излечи некој .

Несовесно ??? Ало, што е поентата да бидам совесен кога иам контра-аргументи ?
Тоа што покренуваат негативни коментари не ме засега, секој има право на мислење се додека тоа е во рамките на дозволеното .
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ајде престанете да се карате ова ќе се збори от кј ќе заврши првенството
2 days to left:vozbud:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
@ Marko mzt...
За една недела мош и ќе плукат некои по Мираковски ама тоа не значи дека некој друг т.е. Јане би бил подобар.И немој пред време, Митето е супер играч,паметен,меко шутче,добар организатор, не дека и Јане не е ама нека почека уште малку за следните квалификации,па ако напредне уште малку сигурно ќе биде прв плеј. биди ми поздравен и не многу нервозен:salut:
П.с. Некој ќе викаат, требаше Вашингтон наместо Мејси ама јбг
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Дефинитвно ни требаат плејови...Мислам дека само Ристе Стефанов би можел некако да се прекомандува на позицијата на Врба додека овој одмара...Али тоа е тоа...Само добра игра,ништо друго не ни треба!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
И со победи и без победи да живее Македонија и репрезентацијата, битно е да се навива да се сака своето, па што ќе биде нека биде.
2 days to go :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај ти препрочитај и најди кај сум пишал дека ќе ми биде мило што ќе се плука.Ја само кажав дека тоа е сурова реалност .Била, е, и ќе биде и тешко од тој синдром да се излечи некој .

Несовесно ??? Ало, што е поентата да бидам совесен кога иам контра-аргументи ?
Тоа што покренуваат негативни коментари не ме засега, секој има право на мислење се додека тоа е во рамките на дозволеното .
Шо се замислуваш ти не ми е јасно? Ако си модератор мислиш дека и ќе се изнаебуваш мајки ќе пцуеш по сите што не мислат како тебе?
Ај ќе те замолам да не внесуваш негатива на темата, можеби и тој згреши малку за Јане Петровски дека е никој и ништо добро игра дечкото но и ти како модератор претеруваш!
МАКЕДОНИЈА ПРЕД СЕ! А не да ми кажуваш тука ќе се разочараме Врбица игра без срце Блажо игра со срце ќе изгубиме ќе не растурат... такви муабети покусо нека се.
Ајде уште само 2 дена остануват биди сигурен дека нашите ќе дадат се од себе и дека ова нема да биде во никој случај лесна утакмица:smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Шо се замислуваш ти не ми е јасно? Ако си модератор мислиш дека и ќе се изнаебуваш мајки ќе пцуеш по сите што не мислат како тебе?
Ај ќе те замолам да не внесуваш негатива на темата, можеби и тој згреши малку за Јане Петровски дека е никој и ништо добро игра дечкото но и ти како модератор претеруваш!
МАКЕДОНИЈА ПРЕД СЕ! А не да ми кажуваш тука ќе се разочараме Врбица игра без срце Блажо игра со срце ќе изгубиме ќе не растурат... такви муабети покусо нека се.
Ајде уште само 2 дена остануват биди сигурен дека нашите ќе дадат се од себе и дека ова нема да биде во никој случај лесна утакмица:smir:
Акција-реакција . Ако сум модератор тоа не значи дека не треба да иам свој став па и понекад да подвикнам . Тоа со мајките беше погрешно протумачено, не пцуев ја никого, па не сум толкав дебил ...:)

Времето ќе покаже...Ја сакам да не сум у право, али јебига ...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Дефинитвно ни требаат плејови...Мислам дека само Ристе Стефанов би можел некако да се прекомандува на позицијата на Врба додека овој одмара...Али тоа е тоа...Само добра игра,ништо друго не ни треба!
Димитар Мираковски ќе го одмара Врба:salut:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Ах, пропадна МЗТ па ќе лечиме комплекси на репрезентација. Затоа нема никогаш да ја биде.
Ќе видиме во пон. ако биде густо на крај кој ќе прифати одговорност да заврши последен напад... можеби Перо Блажевски ќе истрче контра !
Јане е добар карактер несомнено, ама дали тоа значи дека моментално е подобар плеј од врбата ?
Сфаќаш ли во ваква ситуација кое значење го има врба? Замисли хипотетичка ситуација дека ги чита твоите постови и се откажува од репрезентацијата, мислиш ли дека во моменти кога го нема Илиевски ,а вашингтон паѓа од добро познати причини, Јането и Миракот ќе прават игра ?

И секако дека ако има друга повреда треба да дојде Јане Петровски, нема друг квалитетен играч.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Јас не знам што зборите,ако моментално ние немаме плејови не знма кој има.А што е со центрите дали центри имаме.Да не беа добри плејовите ќе го земеше Вашингтон а не Мејси.Јане Петрески е супер играч ама ќе има време и за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom