Кошаркарска репрезентација на Македонија

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Добро е :toe: Арсиќ сигурно ке ја разработи играта на Хрватска не се секирајте:vozbud:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Гечевски против Хрватска? Се очекуваше дека ќе изигра послабо...
Па тој му е херој, повеќе време играше во задар и беше капитен, го знаат напамет и сите негови движења...
Бев во Задар летово, Тоше му е легенда, и онака се запалени по кошарка во тој крај максимално, и за Тоше нема лош збор да слушниш. Цар е !
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Верувајте ништо не се знае. Реков и претходно нашиов тим е спој од искусни и млади играчи ако експлодираат бековиве освен Врба можеме да очекуваме многу, ова е најквалитетна кошаркарска екипа до сега и мислам дека имаме одличен тим тоа е несомнено покажано на претходните дуели и во квалификациите ама сепак на ЕП е друго и на крај шутот е најбитен ако проработи посебно тројките како до сега можни се победи.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Гечевски против Хрватска? Се очекуваше дека ќе изигра послабо...
Па тој му е херој, повеќе време играше во задар и беше капитен, го знаат напамет и сите негови движења...
Бев во Задар летово, Тоше му е легенда, и онака се запалени по кошарка во тој крај максимално, и за Тоше нема лош збор да слушниш. Цар е !
Во Задар Гечевски не да е легенда, пола од малите деца имаат фризура ала Гечевски :pos:

Инаку за сите што ја коментираат играта на Гечевски и Самарџиски, а го фалат Мејси... Па првиот изигра 15 минути помалце од Мејси, а вториот 10. Плус Самарџиски денес му беше најдобар натпревар досега на подготовките. За тоа дека не сме имале добри скокачи можеби ќе ве разубеди тоа што во топ 5-те скокачи на турнирот се Мејси и Антиќ, додека Гечевски речиси на секој меч на Задар во Јадранската лига има дабл-дабл учинок. Самарџиски секогаш добива поскромна минутажа, но сепак и тој е блиску до дабл-дабл. Денес изигравме добро против Хрватска и покрај тоа што во тимот ги немавме ни Антиќ, ни Р. Стефанов кои ќе бидат дел од првата петорка на тимот. Инаку за овој вториов, нема ништо сериозно во ударот по неговите јајца, само не игра за да не се искомлексира нешто :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па како да не се фали Мејси со 30 коша поточно 29, со Германија 23 итн... дефинитивно тој да не е ништо од екипата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Мејси 29 поени за 34 минути...
Вашингтон 8 поени за 9 минути :raz:
Факт е дека Арсиќ му дава поголема можност за докажување на Мејси... а мислам дека тоа му е за да се оправда пред јавноста, дека го избрал подобриот кошаркар :raz:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Самарџиски и да има 3м висина, џабе е.
За кошарка треба и мозок, не само физички предиспозиции. Типот го мрзе да дише,абер нема, стап! Треба да има најмала минутажа.
Па, како би изгледала нашата прва петорка според вас ?
Според мене, единствен играч кој е незаменлив во репрезентација моментално е Врба.
Не затоа што ми е сограѓанин, туку немаме адекватна замена плеј, а и генијалец е. Никој нема визија како неговата, интелегенција на теренот, искуство и шут кога најмногу треба. Стравувам само од негова повреда, се друго би било надоместливо.
И супер е шо немаме повреди во подготвителен период, ниту нарушена атмосфера како кај грците.
 
К

кременко

Гостин
Мејси 29 поени за 34 минути...
Вашингтон 8 поени за 9 минути :raz:
Факт е дека Арсиќ му дава поголема можност за докажување на Мејси... а мислам дека тоа му е за да се оправда пред јавноста, дека го избрал подобриот кошаркар :raz:
сакав и ја тоа да го пишам ,али ајде да не бидам јас тој што ке јади г*омна секад, во последните мечеви не му се дава шанса на Њу Јорк за тоа и се тие резултати , а и коа ке го избери Мејси да има на што да се вади
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па Мејси е докажано подобар односно попотребен во овој состав. Селекторот знае што прави се гледа тоа и Македонија има бекови, под кош Мејси е супериорен и самите анкети кажуваат дека Мејси треба да игра ако веќе селекторот не треба да го каже својот збор, Вашингтон е одличен играч ама има кој да покрие во овој состав.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Мејси 29 поени за 34 минути...
Вашингтон 8 поени за 9 минути :raz:
Факт е дека Арсиќ му дава поголема можност за докажување на Мејси... а мислам дека тоа му е за да се оправда пред јавноста, дека го избрал подобриот кошаркар :raz:
Денес играше толку Мејси, бидејќи го нема Антиќ
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Не ми е мило што одам контра... ама Вашингтон и вчера играше 15 минути помалце од Мејси :raz:
И јас мислев до вчера дека Вашингтон е подобро решение , но откако размислив сфатив дека со дрва како Самарџиски мора Мејси да го земеме.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Вака, и јас по последниве два меча (кои и не ги гледав) мислам дека Мејси е добро решение. Но, Мејси колку е добар толку е и лош, многу е несмасен, движењата му се како на робот, често прави фаули во напад и губи топки без врска, се надевам дека грешам, ама ете Арсиќ ќе го избере него и ќе видите како ќе игра на ЕП.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Вака, и јас по последниве два меча (кои и не ги гледав) мислам дека Мејси е добро решение. Но, Мејси колку е добар толку е и лош, многу е несмасен, движењата му се како на робот, често прави фаули во напад и губи топки без врска, се надевам дека грешам, ама ете Арсиќ ќе го избере него и ќе видите како ќе игра на ЕП.
Mejси игра чудно признавам но одлично се уклапа во екипата а додека Вашингтон е голем потрошувач на топки а и сите играчи кај нас се колку добри така и лоши.Но чоек таква даска ко Самарџиски нема во галаксијава ни пошироко а за натпреварот против Хрватска ќе ни биде потребен бидејќи Хрвативе на Геч го читат ко селски буквар:pos:

Kрај крајева ниедниот нека не го земат, нека не се лутат!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Да и затоа треба Мејси и Антиќ бидејќи Гечевски со Хрватите може и да остане на клупа.
И кошевите си го кажуваат своето мислам дека треба да стане јасно Мејси е далеку подобар иако балетански игра сепак се покажа одлично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom