Името на Господ

Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
nitu e roden nitu rodil ,pocetok bes kraj,za sega momentav da pisuvam ne e slucajno,ne davajte ime ,ne davjte lik vozbudete se od negovoto prisustvo okulu vas makar i sekunda da ja pocustvuvate silata sto ja dava ke se pocustvuvate bes vreme ,prostor,i materija i koga ke se vratite pak tuka posle secundata ke imate pricina zosto da ziveete ponatamu ke bidete blagodarni za se sto se pozrtvuval za nie da go imame denes :wink:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Исус е Бог..а тројството е вон библиски начин да се објасни природата на Господ..
vo Biblijata isus mu repliciral na eden svoj ucenik koj go oslovil so O ucitelu dobar so zborovite(citat)ZOSTO ME VELIS DOBAR?KOGA DOBAR E SAMO EDINIT BOG!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
vo Biblijata isus mu repliciral na eden svoj ucenik koj go oslovil so O ucitelu dobar so zborovite(citat)ZOSTO ME VELIS DOBAR?KOGA DOBAR E SAMO EDINIT BOG!
Еве ти...интересен стих од Откровението кој дефинитивно се однесува на Исуса..оти Таткото никогаш не умрел...

Не плаши се! Јас Сум Првиот и Последниот, и Живиот; бев мртов, и еве, жив Сум во сите векови.. - Отк. 1:17,18
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
И пак несфаќам....Кој го крстил него Јехова?:toe:Исус му е син на Јехова?Кој му е татко на Јехова?
Јехова..во превод би значело..Јас сум..Размисли..нема потреба од кум или татко за такво нешто..самото име кажува..
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
88
Поени од реакции
1
па...секоја религија има свое име за Господ Бог.

Кај нас е Исус Христос како што пишува на крстовите ИС ХС

кај муслиманите е алах...


но сепак тоа е една иста личност..само религиите и библијата/куранот ги учи различно...

тоа е...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
male kakvo prasanje!

Gospod e Gospod! nema ime!

a Isus e bozji sin, kako sto sekoj od nas e gospodovo dete!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom