Сонови, толкување на сонови

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Сонував како идам у темно по некој пат но од страна си имало светла од куќи, бандери и постепено се изгубив во темнината, значи ништо не се гледа сонувам чиста темница и се исплашив и назад трчам трчам и се вратив некако. Да не значи нешто лошо сонов?
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
значи у последно време сонувам хорори.. ден по ден.. и никој од нив нема допир со реалноста ( да сум сретнала нешто од тоа )... буквално може да се изражира некој филм..
и нема испрекинати кадри, наеднаш да сум таму ( како во др. сонови), се споено е ... :nesvest:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Читајќи сега еден член ме потсети на мој сон сличен како неговиот..

Значи сонувам како се наоѓам на голем одмор на школо и со моите другари одиме да јадиме и има многу луѓе гужва е. Наеднаш станувам свесен поточно луциден и гледам како еден човек се приближува кон мене. Имаше некако поцрно лице,мрсна коса и личеше на некој тежок наркоман или алкохоличар. И идеше право кон мене, а јас колку и да сакав да го избегнам неможев. Кога се приближи до мене ми промрмори нешто и го промени изгледот на лицето. Лицето му стана целото бледо и испукано, а косата му се издолжи и личеше на комбинација на Исус и на некој демон. Ме одзеде ептен непријатно чувство, значи ептен гнано чувство и неможам да го опишам.. Потоа продолжи надолу и пак со оној став како пијаница и сврте во најблиската уличка, а јас цело време се гледав накај него и очекував да се сврти..

П.С. што значи да сонуваш дека си каснат на сон и да ја чувствуваш болката ?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Утрово сонував чуден сон. Ја сонував сестра ми и тоа ми покажувала лична карта и со тоа сакала да ме убеди дека е постара од мене. Ме уверувала дека е родена 1981, цели 5 години постара од мене а всушност таа е помала од мене. Почнавме да разговараме, но таа додека разговараше со мене си играше со косата и одеднаш почна да се кубе, да и остануваат влакна во рацете и потоа се разбудив..глупав сон навистина.
 
B

BooBojan

Гостин
Синоќа сонував кука.Што значење може да има тој сон?Сонував како одам покрај неа,ја обиколувам и и се восхитувам на убавата градба.
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
jas bi sakala da go citnam misleneto za sonov od metatron znaci vaka ;) sonuvav kako sum vo nekoja soba so crven tepik i nekoi crveno beli niansi imase vo sbata i jas vnatre na srisno sum vlezena da zmam nekoe loto livce :) i gledam deka toa e nedobitno livceto treba da go odnesam doma bidekei bratmi me ima poterano da go zemam .Ama kako so trgam da si odam pred mene zastanuva mojot bivs decko i mi vika ko ke se karas dase dokras i jas se obiduvam da go odbgnam i da si odam ama naednas me guska i mi vika deka me saka ama cudno e to so koga me guska gubam vozduh i taka se guskame nekoe vreme .I na mene mi teknuava deka mora da si odam da go odnesam livceto poso go cekale i on ne me pusta i tamam izlegof od vrata si gi baraf patikite crni mi bea vo sonot i ednata patika mi ja nemase navodno ja zelo nekoe kuce i taka ostanaf so edna patika :)
 
С

сашенко

Гостин
Сонував убиство на едно дете.Беше како на игралиште некое и тепачка некоја изгелда имаше а јас стоев така на средина од теренот и луѓе околу мене трчаат а јас стојам така мирно и многу депресивно ми се чини изгледав.Стојам значи на средина на таа гужва сите трчаат околу мене идат натака зборат довикуваат нешто и незнам тука што се случи.Тука изгледа убија некого, детето го позанвам ама нема врска ова можеби со него, се осеќав во сонот како и мене да ме убија а мене ам баш ич не ме интересираше.Толку незаинтересирано ми се чини како мене да ми дојдеа и да ми забиеа нож ке останев така мирен и ништо.Многу идиотски сон, зашто би ми било сеедно дали ке умрам?
 
Член од
4 мај 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Вака минатата ноќ имав еден навистина одлепен сон, значи како сум отишол во школото каде што сум завршил основно и сум влегол во вецето и таму некое мало дете на возраст од 10 години ме испрскало со вода и сум му залепил 2 сељачки и тогаш од веце кабините ми излегло некое друго дете со нож во раката и посегнало да ме заколе, но не знам како сум му ја фатил и искршил раката и така се разбудив... Навистина чуден сон, ќе може некое објаснување?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Синоќа сонував кука.Што значење може да има тој сон?Сонував како одам покрај неа,ја обиколувам и и се восхитувам на убавата градба.
Куќа скоро секогаш го означува оној што сонува - значи тоа си ти.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Како тоа ај те молам подобро протолкувај ми го сонот.
Па куќата си ти. Како се гледаш сам себе? Дали се восхитуваш и си полн со себе? Или може не се почитуваш и сакаш сам себе доволно - па треба да почнеш да се гледаш како извонредно човечко суштество.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Како тоа ај те молам подобро протолкувај ми го сонот.
obicno kukjata, sme nie (ti) ama ako e tvoja kukja , ako ne e togas razmisli dali ima nekoja licnost na koja i se voshituvas , na sredenosta , ubavinata , ...na koja sakas a ne mozes da i se priblizis , mozebi taa e taa kukja , zatoa sto ti ne vleguvas vo nea tuku samo ja gledas...mozebi nekogas ke imas vo son i soba , sobata e nasiot intimen prostor , onoj koj e vo nasata soba obicno e nekoj so kogo spodeluvame intimni raboti i so kogo sme mnogu bliski...

--- надополнето ---

Вака минатата ноќ имав еден навистина одлепен сон, значи како сум отишол во школото каде што сум завршил основно и сум влегол во вецето и таму некое мало дете на возраст од 10 години ме испрскало со вода и сум му залепил 2 сељачки и тогаш од веце кабините ми излегло некое друго дете со нож во раката и посегнало да ме заколе, но не знам како сум му ја фатил и искршил раката и така се разбудив... Навистина чуден сон, ќе може некое објаснување?
...WC to e necist prostor, od tamu izleguvaat necisti sili i te napagjaat , ne se toa deca , ne e bitno koi se ,(ili sto se) bitno e sto si posilen od niv , si se odbranil, niv im treba tvojata energija , ama nisto ne dobile (za sega)...pozdrav
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Сонот е краток, но чуствата беа многу живи и впечатливи.
Пред мојата куќата се одвиваше беше зора но сонцето не беше сеуште излезено, имаше магла и во него имаше
едно дете само поминуваше низ дворот, потоа се појавија темни облаци насекаде околу куќата и кога го видов тоа
бев запрепастен од тоа колку ја има таа енергија и во каква големина е тоа нешто, почуствував дека тоа е зла темна енергија, влијаниа околу куќата, се почуствував очајно и вчудоневидено и само му реков, ти наредувам во името Христово да се раскрстиш.
Веднаш потоа сонот заврши, ве молам за толкување Метатрон и Златен облак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom