Сонови, толкување на сонови

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Е вака, вчера сонував борба на авиони :pos2::pos2: Значи два авиони возат еден кон друг и се маваат и кој падне губи, а другиот е победник и иде во друга фаза. И тоа било главен спорт и сите сме биле собрани и сме гледале. Па нешто сум пробувала да облечам хулахопки ама широки ми биле и сите сме се чуделе ко којзнае што да е, ама на крај сум ги облекла и сме продолжиле да ја гледаме борбата.

глуп сон!
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
dva tigara me brkaa sred moja naselba:pos2: e sto znaci ova?
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Ај ќе ве замолам ако сакате да протолкувате нешто околу сонот на една другарка. Еве сега правевме муабет дека истиот сон го сонува мн често и секогаш се преплашува. Сонот и е овака нешто колку разбрав:

- Она е присутна у сонот, ама тој не е она, туку како од горе да се гледа самата себе. И има некој пут пред неа, и оди, оди.. и почнува да трчи, а од страна нешто се слуша, некои звуци, некое трескање и паѓа.. однемуе воздух и едноставно паѓа.. А исто така у сонот има и некои степеници..

Поздрав..
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај ќе ве замолам ако сакате да протолкувате нешто околу сонот на една другарка. Еве сега правевме муабет дека истиот сон го сонува мн често и секогаш се преплашува. Сонот и е овака нешто колку разбрав:

- Она е присутна у сонот, ама тој не е она, туку како од горе да се гледа самата себе. И има некој пут пред неа, и оди, оди.. и почнува да трчи, а од страна нешто се слуша, некои звуци, некое трескање и паѓа.. однемуе воздух и едноставно паѓа.. А исто така у сонот има и некои степеници..

Поздрав..
Класика,според Фројд сонувањето на паѓање ја одразува потребата за секс и блискост. Мислам дека нема жив човек што не сонувал како паѓа. :toe:
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Сонував како сум чекала автобус, но автобусот не бил за мене и сум се надевала дека нема да дојде. Некој да знае што значи? :smir:
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Абе сонував дека сум избегала од затвор.Ако знае некој што значи?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дали некој знае што значи да сонуваш зајак бел? Четири-пет сонував нешто...
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Дали некој знае што значи да сонуваш зајак бел? Четири-пет сонував нешто...
бел зајак значи успех

Абе сонував дека сум избегала од затвор.Ако знае некој што значи?
затвор-непријатна задача
ако си во затвор те очекуваат големи неприлики
а ако излегуваш од затвор-смртна опасност или ослободување од грижи
..за бегање од затвор..незнам
:toe:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Јас сонуваф... Пошо сакам мнооогу пирс на уста и и рекоф на баба ми бабо идам ја да се пирсам не имкажувај на моите!.. И оваа ми рече што ќе идеш таму јас ќе ти дупнсм....и она ме испирса на усТа(баба ми) и ептен ми беше добар пирсот

И иИ ШТО ЗНАЧИ?!!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Значи многу често сонувам како отварам очи ама не можам да мрднам многу се мачам ама цело тело ми е вкочането мајками влегува во собата чисте нешто брише таму јас сакам да и викнам ама не можам како да сум заробен во сопственото тело...Многу често ми се случува тоа и многу е језиво а после тој сон се разбудувам многу испотен как да сум трчал цел саат.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Значи....за да ги протолкувате вашите или соновите на вашите блиски...па и на некои луѓе кои воопшто и не ги познавате морате да го познавате делото на Фројд.Доколку сакате самите да ги толкувате вашите соништа,најпрвото нешто што треба да го направите е да ја побарате причината за сонот во вашето минато и да размислите како сте се чувствувале во тој момент бидејќи соништата се само една слика на нашите емоции и секојдневен живот.....најчесто нашите најскриени желби(пр.зошто сонуваме еротски сништа)Верувам дека сите имаме сонувано ткн.влажни соништа,но ако малку размислите, имате сигурно сонувано и такви соништа во кои вие имате сексуален однос со некој од вашето најблиско семејство,односно,вршите инцест.Значи,сонот е измешана слика од сите нашти желби,чувства и ионстантни мисли кои траеле по 1-2 секунди,мисли кои ни прелетале низ главата,но се многу реални во нашите соништа.Се мешаат задоволствата,сексот,љубовта кон пријателите роднините.... размислете за некој ваш сон и самите протолкувајте....ајде сакам да видам како напредувате
 
С

Спенсер

Гостин
два сона сонував денес:vozbud::pos2: вториот... операција некоја,и требаше од мене,да се извади ребро,и да се стај во на друг човек телото (не ми текнува кој беше) и сето тоа во домашна атмосвера... ме боцкаа со игли ова она,се осеќав,без анестезија ова она...:vozbud: и незз шо се деси понатаму...

протолкување на ова глупостиве?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.274
Поени од реакции
6.946
Пред 2 дена сонував дека сум се степал со најдобриот другар,а овој како да не ме осеќал кога сум го мавал и ми се смеел во фаца. Синоќа сонував дека 2 другари се договориле и ме зачекале и почнале да ме тепаат. Хелп ениуан?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom