Сонови, толкување на сонови

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
мојата женска сонувала дека таја ме изневерува со X личност и дека ме мамела мене и ми се криела... со може да значи тоа?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
мојата женска сонувала дека таја ме изневерува со X личност и дека ме мамела мене и ми се криела... со може да значи тоа?

тоа значи дека ти е верна! т.е нема да те изневери!


2 pati sonuvam zmii vo son i toa mnooogu zmii:nesum:
жалам но тоа се многу непријатели или некаде вели пази да не ти наштетат! обично велат змија е душманка но незнам може и да е душман ти најдобор знаеш со кого најмногу си во контакт.

Е вака сега мајка ми сега сањала ме викна да одам го горе да сум видел што значело следново:Работи вбанка макајками сањала дека некој дошол дома кај нас и му побарал да раситни долари а претходно дошле некои гости кај нас и отишле на поткровје и овај што барал долари да му раситни му побарал 4 долари да раситни и мајками му рекла дека нема и овај ја нападнал за да ја опљачка............................понатаму се разбуди сега и ме викна.Ај нека го толкува ова некој
пари се зборови, лутина, кавга, да примаш гости се толкува како ситна кавга
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Сонував дека сме купуле стан во Скопје,ајде нека ми каже некој што значи ова
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ваква е ситуацијата во мојот живот: Имам една другарка што често знае да лаже, што избегнува излегувања со друштвото, зашто не слушаме турбофолк а она многу си е по тоа :) Пред една недела отиде на одмор во Црна Гора и ќе седи месец, може и повеќе ама пред тоа воопшто ни ми се јави да се видиме, ни ништо и сеа сонував како она се вратила и јас сум и била многу лута, сум и се дерела зашто многу ми било криво што неможела да најде време да се види со мене пред да иде и такви работи ама одеднаш имало многу луѓе околу нас и сите ја бранеле неа и мене ме обвинувале за се...буквално сите биле свртени против мене и на крај сум си отишла дома и сум плачела заради тоа.
А после сонував како кај едни што ги знам се запалила завесата и овие почнале да мавтаат божем да го изгаснат ама повеќе го распалиле и целиот стан се запалил и некој ја фрлил завесата доле ама паднала на некој кров и тој се запалил, но брзо бил изгаснат, а во станот сите работи изгореле.
Somebody?:smir:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
леле ноќва се престрашив човече... сањам некои глупости и од еднаш се наоѓам у ситуација да околу мене има насекаде повредени(осакатени)луѓе ко на боиште... и сеа какви банални ствари се дешаваа да не навлегувам... онака отворени луѓе органи насекаде.. и од еднаш тој еден (во сонот другар а прбв пат го гледам) спасува еден човек и вика го фаќа срцето(срцев удар).... и од еднаш јас се наоѓам во легната положба и се тресам и не можам да дишам(истокако на филмовине кога ке имаат срцев удар) ама така се тресев и нсе разбудив исплашен.... мислам дека и дури подсвесно сум се тресел во кревет.... леле какво искуство... од една страна страшно ми беше а од друга интересна... ама можам да се заколкнам дека тресењево ми се дешаваше на лице место не само у сон.... :toe:
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Сонував дека зградата ни гори. Јас се враќав на неколку пати да ги спасам сите алишта што ги имав, а потоа се качив на погорните катови во зградата за да спасам некого мислам (не помнам баш). На крајот останавме само јас и татко ми во станот, огнот беше се поблизу, а татко ми не излегуваше уште и од страв за него се разбудив.
Многу језив сон, баш би сакала да знам дали има некакво значење.
 
Член од
1 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Сонував сестра ми била во Скопје,а се вратила со две зимски бунди и јакна...истите ги ставила на таван.Кога се вратиле мојте од работа,таа ми рекла да ги симнам бундите да ги видат......кога сум се качил на таван,наеднаш јато црни врапци летнало накај мене,а јас сум убил само 3......чуден сон...Помош некој?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Пред некоја вечер сањав како сум бил на Армин?:back:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував дека сме купуле стан во Скопје,ајде нека ми каже некој што значи ова
може да си преокувпиран со тоа дека ќе купувате стан во скопје или си сонувал од преголема желба!

Ваква е ситуацијата во мојот живот: Имам една другарка што често знае да лаже, што избегнува излегувања со друштвото, зашто не слушаме турбофолк а она многу си е по тоа :) Пред една недела отиде на одмор во Црна Гора и ќе седи месец, може и повеќе ама пред тоа воопшто ни ми се јави да се видиме, ни ништо и сеа сонував како она се вратила и јас сум и била многу лута, сум и се дерела зашто многу ми било криво што неможела да најде време да се види со мене пред да иде и такви работи ама одеднаш имало многу луѓе околу нас и сите ја бранеле неа и мене ме обвинувале за се...буквално сите биле свртени против мене и на крај сум си отишла дома и сум плачела заради тоа.
А после сонував како кај едни што ги знам се запалила завесата и овие почнале да мавтаат божем да го изгаснат ама повеќе го распалиле и целиот стан се запалил и некој ја фрлил завесата доле ама паднала на некој кров и тој се запалил, но брзо бил изгаснат, а во станот сите работи изгореле.
Somebody?
:smir:
за првиот сон е се обратно значи ти нема да се лутиш нити тебе ќе те набедуваат, а на крај си плачела значи нешто ќе се радуваш во врска со тој проблем или ситуација!


а за вториот сон завеса се толкува како лага, некоја тајна или така нешто што ќе се уништи и сврти на добор бидејќи огнот е еден од најуабивот сон ако се сонува чист оган без дим тоа е симбол на страст и љубов, е сега дали е наменето за нив или за тебе не знам но секаде влеат барем јас што сум читала кој сонувал за него е!

леле ноќва се престрашив човече... сањам некои глупости и од еднаш се наоѓам у ситуација да околу мене има насекаде повредени(осакатени)луѓе ко на боиште... и сеа какви банални ствари се дешаваа да не навлегувам... онака отворени луѓе органи насекаде.. и од еднаш тој еден (во сонот другар а прбв пат го гледам) спасува еден човек и вика го фаќа срцето(срцев удар).... и од еднаш јас се наоѓам во легната положба и се тресам и не можам да дишам(истокако на филмовине кога ке имаат срцев удар) ама така се тресев и нсе разбудив исплашен.... мислам дека и дури подсвесно сум се тресел во кревет.... леле какво искуство... од една страна страшно ми беше а од друга интересна... ама можам да се заколкнам дека тресењево ми се дешаваше на лице место не само у сон.... :toe:
да не си иамл стресни денови биејќи сонов е типичен пример за преживеан а потиснат стрес или страв, за ова органиве никаде нкможев да најдам толкување, боишете е конфликтна ситуација, знали може да е сонот како последица од некоја конфликтна ситуација со некој претходно! ништо страшно!
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Што значи да сонуваш како те брка девојка во бел фустан , ама без глава?:uvo:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував дека зградата ни гори. Јас се враќав на неколку пати да ги спасам сите алишта што ги имав, а потоа се качив на погорните катови во зградата за да спасам некого мислам (не помнам баш). На крајот останавме само јас и татко ми во станот, огнот беше се поблизу, а татко ми не излегуваше уште и од страв за него се разбудив.
Многу језив сон, баш би сакала да знам дали има некакво значење.
убав сон ако огнот е чист има горе објаснување симбол на страст и љубов! а тоа што си спасувал некој е среќа без разлика да ли си спасил и ли не важно штом си отишол некого да спасиш е многу среќен симбол!

Сонував сестра ми била во Скопје,а се вратила со две зимски бунди и јакна...истите ги ставила на таван.Кога се вратиле мојте од работа,таа ми рекла да ги симнам бундите да ги видат......кога сум се качил на таван,наеднаш јато црни врапци летнало накај мене,а јас сум убил само 3......чуден сон...Помош некој?
бунда е стекнување на неочекувано богаство, имот или некое наследство, јакна е заштита некоја! до тука е убаво,црните врапци се некои лоши гласови, кавги озборувања, сплетки од злобни луѓе штом си утепал ти 3 значи некои од нив ќе ги победиш или уништиш! најверојатно злобни зборови во врска со стекнатиот иимот или богаство, сонов ми делува тесно поврзан!

Пред некоја вечер сањав како сум бил на Армин?:back:
може ако мислиш да одиш т.е си купил карта па сега о возбуда си сонувал! нема некое значење.

Што значи да сонуваш како те брка девојка во бел фустан , ама без глава?:uvo:

сонов ми личи ко сцена од некој хорор филм, може ако гледаш мнгоу хорор филмови...

како и да е девојка е среќа некоја веселба, во бело најава на некоја свадбена веселба свеченост! то без глава нема никакво значење!
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сонував како сум бил со другари кај некоја фабрика, кај што сме морале да ја поминеме за да отидеме накај дома.И на тоа место кај што се поминува,имало муслимани и сме се тепале со нив едно 3-4 пати во сонот додека сме поминувале,очигледно им пречело шо сме македонци....

Пази ова...

Едно другарче сањаше као еден друг другар му се изќењал у када, и тоа баш у дупчето кај шо тече вода...Шо к.. би му значело ова? :kesa::pos2:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував како сум бил со другари кај некоја фабрика, кај што сме морале да ја поминеме за да отидеме накај дома.И на тоа место кај што се поминува,имало муслимани и сме се тепале со нив едно 3-4 пати во сонот додека сме поминувале,очигледно им пречело шо сме македонци....

Пази ова...

Едно другарче сањаше као еден друг другар му се изќењал у када, и тоа баш у дупчето кај шо тече вода...Шо к.. би му значело ова? :kesa::pos2:

за ова првото може да е како резултт на конфликитите што ги иамме со нив...
но муслиман на сон е светец!



а за вториот сон измет значи кавга зборови, некои го поврзуваат со материјално богаство меѓутоа повеќето соновници го толкуваат како кавга!
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Дали има некое значење ако сонуваш како се гушкате многу силно со саканата личност?...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Дали има некое значење ако сонуваш како се гушкате многу силно со саканата личност?...
тоа би значело дека ти е потребна таа личност и искрено ја сакаш!
во соновниците саканата личност се толкува како возвратена љубов!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom