Сонови, толкување на сонови

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Ми се јави на мобилен девојката што ме сака! И онака ќутеше пи*карски и ништо не збореше. Што може да значи тоа?:toe:
нема некое значење, туку може да си мислел на неа или си опседнат со тоа дека те сака! башка би требало да биде обратно што значи нема да ти се јави и нема да ти ќути!
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Сум сонувал како сум бил на Коледе...шо значи ова?!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сум сонувал како сум бил на Коледе...шо значи ова?!
за коледе не најдов никаде толкување, но претпоставувам е убаво бидејќи најавува убав празник Христово раѓање, може и кај тебе да најавува нешто убаво, нешто ново или ти ќе соопштиш!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Синоќа сонував еден како ми бапнал една, и два заба ми паднале.
Страшно. А сигурен сум значењето е уште повеќе. А?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Синоќа имав ужасен сон....
сум сонувал како умрела мајка ми и потоа нејзиниот дух бил сеуште во куќата и само јас сум можел да ја гледам.... ужас:tapp: Дали има некое значење?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Синоќа сонував еден како ми бапнал една, и два заба ми паднале.
Страшно. А сигурен сум значењето е уште повеќе. А?
да те мавне некој велат нешто или некој ќе те осрамоти, сега што ти ги скршиле забите зависи кои заби ти ги скршил ако се предните, не добро тоа се најблиските, ако се некои катници тогаш се некои далечни, штом ти ги скршил некој ќе се потруди да ги повреди твоите најблиски не мора да значи нешто ептен фатално!

Синоќа имав ужасен сон....
сум сонувал како умрела мајка ми и потоа нејзиниот дух бил сеуште во куќата и само јас сум можел да ја гледам.... ужас:tapp: Дали има некое значење?


ќе продолжи жената да живее, а духови значат немир, ете мајка ти фала богу е жива а ти си вознемирен од сонот! ништо страшно!
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Сонував бев на одмор другарми го имаше земено кушето со него потоа еден човек го рани кучево со нож ај некој нека ми каже штоз значи ова
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував бев на одмор другарми го имаше земено кушето со него потоа еден човек го рани кучево со нож ај некој нека ми каже штоз значи ова
куче е верност, верен пријател, верна љубов итн
а ножот е глас! а некои го толкуваат, како лага ако се работи за голем нож!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Сонував како со една пријателка што се запознав пред 1 недела, и сега ми дојде во сонот, и во сонот некако ме одбегнува, заедно случајност сме седнале некаде и таа станала ли како било и отишла на подалечна клупа седеше сама.

Што може да биде тоа ? Одбегнување ?
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Sekoja vecer go sonuvam staroto drustvo. Vo sonistata sme povtorno zaedno, Za zal nisto od toa ne moze da se ostvari.Bevme bevme nekogas nekoi no sega sme nikoi. Seonuvam kako se druzime se smeeme i si kazuvame deka nikogas nema da se razdelime.
Bevme kako braka i sestri, a sega sme nisto...
Moze li nekoj da mi kaze sto znacat sonovite kade sum zaedno so niv??????
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
сонував дека женсками ме изневери... што е то :\
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ajde be luge ima nekoj sto znae da tolkuva sonista???? Cekame ovdeka eve tri postovi so red cekaat odgovor.:smir:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував како со една пријателка што се запознав пред 1 недела, и сега ми дојде во сонот, и во сонот некако ме одбегнува, заедно случајност сме седнале некаде и таа станала ли како било и отишла на подалечна клупа седеше сама.

Што може да биде тоа ? Одбегнување ?
епа нема да те одбегнува, евентуално може нешто да ти е лута, но ако знаеш дека не си згрешил нешто спрема неа, тогаш ќе е спортивно нема да те одбегнвуа баш може и да се зближите!

Sekoja vecer go sonuvam staroto drustvo. Vo sonistata sme povtorno zaedno, Za zal nisto od toa ne moze da se ostvari.Bevme bevme nekogas nekoi no sega sme nikoi. Seonuvam kako se druzime se smeeme i si kazuvame deka nikogas nema da se razdelime.
Bevme kako braka i sestri, a sega sme nisto...
Moze li nekoj da mi kaze sto znacat sonovite kade sum zaedno so niv??????

тоа е како резултат на убавиот впечаток од тоа друштво, можеби дека потајно тежнееш по тие денови, но самиот сон ти кажува дека ќе биде обратно дека послабо ќе се среќавате!

сонував дека женсками ме изневери... што е то :\
значи верност од нејзина страна!
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Е вака сега мајка ми сега сањала ме викна да одам го горе да сум видел што значело следново:Работи вбанка макајками сањала дека некој дошол дома кај нас и му побарал да раситни долари а претходно дошле некои гости кај нас и отишле на поткровје и овај што барал долари да му раситни му побарал 4 долари да раситни и мајками му рекла дека нема и овај ја нападнал за да ја опљачка............................понатаму се разбуди сега и ме викна.Ај нека го толкува ова некој
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
2 pati sonuvam zmii vo son i toa mnooogu zmii:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom