Сонови, толкување на сонови

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Sinoka sonuvav kako raskinuvam so deckoto :S po vtor prvite dva pato koa sonuvav vakvo ensho izleze tovno :( bashka deneska e cetvrtok vikaat najveke se ispolnuvale sonovi en znam so da mislam :S
 

MakaRa

хајперактив
Член од
19 јуни 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
е да бе... ја у четврток сњаав дека сум добил на грепка 5000 денара и со трчање отидов да земем, и ништо :uvo: :)))
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.542
Поени од реакции
28.963
шо значи да се сонуе киднапирање на драга особа?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Sinoka sonuvav kako raskinuvam so deckoto :S po vtor prvite dva pato koa sonuvav vakvo ensho izleze tovno :( bashka deneska e cetvrtok vikaat najveke se ispolnuvale sonovi en znam so da mislam :S
да раскинеш или да се разделиш на сон со товјоата љубов знали среќни мигови, средби...
а народно кажано секогаш е обратно нема да раскинеш!



во врска со болдираното во на Драгче соновникот пишува соновите се остваруваат ако се сонуваат во понеденик спрема вторник, четврток спрема петок, сабота спрема недела,
некаде велат во недела не се остваруваат соновите, на Таратур соновникот ( масовен интернет толкувач на соништа ) прашав за интерваливе на остварување на соништата тие ми кажаа дека се работи за суеверие, дека не е точно, некаде пак имам прочитано дека се околу нашиот живот ма најмал план може одма да се оствари и реализира во период на полна месечина... околу остварувањето на соништата до сега немам сретнато единствен став! така да ако се оствари добро ако не ништо!



шо значи да се сонуе киднапирање на драга особа?

значи страв од губење на таа личност!
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Da alii on mometano ne e tuka i mi s enema javeno otkoa otide i ja mzoe i od opsesija sonuvav toa samoo sonuvav kako on mi se javuva palcejki i mi akzuva kako mu znacam i kako da nemav glas vo sonot akko da se gubeshe inijata nekolku pati i onaka sekad koa ke go prasam dali mi raskinuva se gubeshe linijata i kao vikav po engo akko da nemav glas....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Што значи на сон да се пораѓаш и а родиш 5 деца.не се работи за мене мајками сањала.Ајде чекам толкување
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Што значи на сон да се пораѓаш и а родиш 5 деца.не се работи за мене мајками сањала.Ајде чекам толкување
Во соновникот на 360macedonia прочитав дека пораѓање е семејна среќа, а за женските болно искуство! Сепак некој од постручниве нека го протолкува...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што значи на сон да се пораѓаш и а родиш 5 деца.не се работи за мене мајками сањала.Ајде чекам толкување
пораѓањето значи ослободување од некоја мака, посебон убаво е ако се раѓа машко дете!
но ако мајка ти сонувала може и да биде последица на породот што го имала ако и оставил некој голем впечаток! но важно е убаво!


Во соновникот на 360macedonia прочитав дека пораѓање е семејна среќа, а за женските болно искуство! Сепак некој од постручниве нека го протолкува...
да така пишува, но за болдираното не ми е јасно на што се однеусва болно искуство знали те чека пород или се работи за некое разочарувањЕ!
КАКО ГО СВАЌАШ ТИ?


во повеќето сонови имам сретнато дека пород независно кој го сонува е ослободување од мака, а и народните толкувања го велат истото.

јас сонувава пред некое време како се пораѓам и раѓам машко дете, после некоилку месеци дипломирав... еве еден пример!
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Е вака пред некој овде читав нешто дека ако на сабајле на гладно срце те опееле чавки не чинело че се десело нешто лошо е па ја сабајле негде во 8 зш спијам со отворена балконска врата слушав чавки полно на живци ми идеа па потоа пак заспав.Ај сега нека каже некој дали значи нешто ова зш ме фати паника.

пораѓањето значи ослободување од некоја мака, посебон убаво е ако се раѓа машко дете!
но ако мајка ти сонувала може и да биде последица на породот што го имала ако и оставил некој голем впечаток! но важно е убаво!




да така пишува, но за болдираното не ми е јасно на што се однеусва болно искуство знали те чека пород или се работи за некое разочарувањЕ!
КАКО ГО СВАЌАШ ТИ?


во повеќето сонови имам сретнато дека пород независно кој го сонува е ослободување од мака, а и народните толкувања го велат истото.

јас сонувава пред некое време како се пораѓам и раѓам машко дете, после некоилку месеци дипломирав... еве еден пример!
Мајками породила 5 машки деца значи нешто добро че се случи.Дај боже ама мене ме мачи ова горе што го напишав
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сум се возела во лифт сум одела накај дома.Околу мене одеднаш се појавуваат огромни црни/кафеави пајаци и поголеми црни лебарки.Се обидував да ги избегнам, да се тргнам од нив.Не дека сите идеа по мене, но некои почнаа да лазат по моите стапала.Се уплашив, врискав.. Некое толкување?:uvo:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Пред скоро една недела сонував семејство вампири ,имаше деца и возрасни ама во сонот се понашаа како добри и како да ми се пријатели.
Во соновник видов дека тоа значело дека некој непријател ќе ме излаже и прво си помислив дека нема врска АААМА вчера немате поим што ми се деси...дел од друштвото кое ми е то ест ми беше најблиско и мислев дека ми се нај нај другарки ме разочараа до бескрај ,веќе не сакам да ги видам.Испадна како што пишуваше во соновникот -дека ќе бидам излажана.
И не е само овој сон ,често пати ми се има случувано соновите да ми се остварат,на пр. ако плачам на сон на јаве ќе се израдувам нешто и обратно.
Ех тоа колективно несвесно...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сум се возела во лифт сум одела накај дома.Околу мене одеднаш се појавуваат огромни црни/кафеави пајаци и поголеми црни лебарки.Се обидував да ги избегнам, да се тргнам од нив.Не дека сите идеа по мене, но некои почнаа да лазат по моите стапала.Се уплашив, врискав.. Некое толкување?:uvo:
ако се возиш со лифт нагоре е некој успех во нешто, ако се возиш надоле е некој неуспех, пајаци без разлика на боја се толкува како среќа, пари некаде како некое семејно наследство! за лебарки немам сретнато толкување но бубачки и муви се секогаш некоја мака или грижа!
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ноќеска сонував како 2 мачки се тепаат едната била црна другата кафеава, ама оваа кафеавата киднала се исплаши...шо значи ова?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Пред скоро една недела сонував семејство вампири ,имаше деца и возрасни ама во сонот се понашаа како добри и како да ми се пријатели.
Во соновник видов дека тоа значело дека некој непријател ќе ме излаже и прво си помислив дека нема врска АААМА вчера немате поим што ми се деси...дел од друштвото кое ми е то ест ми беше најблиско и мислев дека ми се нај нај другарки ме разочараа до бескрај ,веќе не сакам да ги видам.Испадна како што пишуваше во соновникот -дека ќе бидам излажана.
И не е само овој сон ,често пати ми се има случувано соновите да ми се остварат,на пр. ако плачам на сон на јаве ќе се израдувам нешто и обратно.
Ех тоа колективно несвесно...
додека го читав ова одма помислив некој “пријател“ со задни намери! верувај одма тоа ми падан на памет или некој ти се упикува а се работи за злобен човек1

за тоа околку друштвото ич да не ти е гајле, знам не е лесно боли, сите горе доле сме се соочиле со истото, рално но точно може и полоши луѓе ќе сретнеме затоа не треба да се отвораме одма кон некого дури треба добар период да допушиме да помине за да ја оцениме личноста добор пред таа да ни наштети!

а еден ден кога ќе ја најдеш љубовта на својот живот, твојата сродна душа ќе сватиш дека се тоа не било ни толку битно!
на крајот на краиштата подоборо порано да си ги открила какви се и да имаш ум за понатаму отколку да не си ги открила па да ти направиле и полоши работи!


а тоа што ти се остваруваат соништаат неакде имам читано дека рибите и раковите ја сонуваат вистината или многу им се остваруваат соновите бидејќи биле големи емотивци.

Е вака пред некој овде читав нешто дека ако на сабајле на гладно срце те опееле чавки не чинело че се десело нешто лошо е па ја сабајле негде во 8 зш спијам со отворена балконска врата слушав чавки полно на живци ми идеа па потоа пак заспав.Ај сега нека каже некој дали значи нешто ова зш ме фати паника.



Мајками породила 5 машки деца значи нешто добро че се случи.Дај боже ама мене ме мачи ова горе што го напишав

за ова болдираното прв пат слушам искрено!

за ова што го пиша е чисто суеверие а тоа уште го нарекуваме лажно верување самото име ти кажува за гоелма лага! има еден куп такви суеверија за кои сум се уверила дека се покажале неточни!

а соништата се друга приказна бидејќи доаѓаат дирекно од потсвеста на човекот, а потсвеста ја нерекуваат уште “банка на податоци“ податоци од минатаото, сегшноста и за во иднина, така да секако е посигурно сон да ти се оствари, но ете некогаш и соновите не се остваруваат а можеле да се остварат, а тоа е се затоа што, барем јас така верувам, со нас управува судбината!


Ноќеска сонував како 2 мачки се тепаат едната била црна другата кафеава, ама оваа кафеавата киднала се исплаши...шо значи ова?
мачки се лицемреие од некоја женска!

тоа што се тепале ми делува на крај лицемрните како да ќе се спотепаат... и кафеавата ќе се откаже :pos2: чудно но така ми делува!
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ми се јави на мобилен девојката што ме сака! И онака ќутеше пи*карски и ништо не збореше. Што може да значи тоа?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom