Фан Клуб: Аргентина

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
грешка во тактика, грешка во избор на играчите во средина оти сам маскерано не може да игра. со 3 класични напагачи и два полушпиц играчи и само еден во средина не се играе против германија. германците одиграа екстра добар натпреват и заслужено се во полуфинале а се надевам дека со ваква игра и ке бидат први
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.701
Поени од реакции
29.322
катастрофа. Нема потреба за утехи ние вака, ама ние така. Џабе светот се лигави околу Меси и Тевез кога еден гол неможат да постигнат против Германија.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Знаете кој се криви???? да ви објаснам на најсватлив начин...
Федерацијата на Аргентина, што му дозволи на Марадона да предводи вакви ѕвезди, вакви талентирани играчи, ваква иднина на Аргентина за Шампион...Рикелме и Занети дома:kesa:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Што сакате бе вие да направат,кога немаат никаква игра?
Секој си иде кај што сака,Меси ќе ми го игра позади нападачите,ова Барселона е...
Треба Меси на крило да си седи,зашто таму е најопасен...а не позади нападачи.Сакаат да им биде плејмејкер,асистент,шутер,се он сам да прави.Преголем притисок беше врз него...епа не бива се сам,3ца најмалце имаше околу него...
Одбраната е пресмешна,уште без Самуел-СМРТ.
 
M

mercenary

Гостин
Штрафценегер напиша:
Редно е Меси да свати со какви слепци си има работа и да се откаже од репрецентацијата.Нека си тера со Барса.
Така сите ќе бидат среќни.И навивачите на Аргенина(пошо нели Меси незнае да даде гол) и Меси,кој нема да биде посрамотуван.
Викаат Меси игра подобро во Барса...па како да не игра подобро,во Барса игра со одличен тим а во Аргентина игра со слепци предводени од дрогираш кои си мислат:ние ќе си го држиме,Меси will get the job done.......Меси ќе биде плејмејкерот,напаѓачот..Меси ќе биде крив ако сите у одбрана се камења,Меси ќе биде крив ако воопшто нема средина...
Ајде и тука...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Нема да се откаже сигурно.
2014 ќе освојат :)))
Кога ќе ги имаат веќе зрелите Отаменди и Инсуа(ако планираат некад да го викаат дечкото) и да си најдат 2ца централни добри,а не кискери како Демикелис и Бурдисо...
И кога Пасторе ќе биде тој што ќе ја води играта и ќе биде главен организатор,а не Меси.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нeзнам дали притметивте, безброј пати Меси се врати на својата половина по топка.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
tocno deka messi e BOG,no deckoto ne moze se sam da stori
da imase samo eden igrac kako xavi ili iniesta ke bese daleku po lesno na messi
kapak na se e i toa sto milito dreme na klupata
ova e strasen rezil na argentina
 
B

boki10messi

Гостин
Не 100% туку 103 % немасе да се случи тоа на најдобрите дефанзифци во европа оваа година кои играа и против Милер и Клосе но и против Меси и ги ставија во џеб не мрднаа.
А Бурдисо ако беше добар во Интер ќе останеше а тој таму беше 5 опција 3 замена на Самуел.
Ова беша второкласна дефанзива на Аргентина.
Верувај ми, и Лусио да го имаше на теренот со Марадона и неговиот концепт не се може. Да е Мурињо тренер и со македонска одбрана ќе направи екипа, тоа ти е тактика и стратегија.:smir:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
ЛОШО! Не коментирам оти погрешно ке се сватиме..
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
ЛОШО! Не коментирам оти погрешно ке се сватиме..
Форум е ова и секој има свои права на критики и коментари, до колку греши ќе го поправи некој друг:smir:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
грешка во тактика, грешка во избор на играчите во средина оти сам маскерано не може да игра. со 3 класични напагачи и два полушпиц играчи и само еден во средина не се играе против германија. германците одиграа екстра добар натпреват и заслужено се во полуфинале а се надевам дека со ваква игра и ке бидат први
Ова сега ќе го пишував! Со еден класичен деструктивец и со 5 напред тешко против Германија. :)
 
B

boki10messi

Гостин
Меси слабо,преслабо.
Меси треба да игра за репрезентацијата како плејмекер, напаѓач, треба да ги снабдува другите играчи со топки, треба да постигнува голови треба да ја зајакнува одбраната, а во исто време е чуван од 3 Германци.

Не, оти сум за Барселона, ама таа е реалноста:toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Само убава тактика ко на Хидинк,Мурињо и Лев и Меси исчезнува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom