Сонови, толкување на сонови

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Пред некоја вечер сонував сон како кога бев мал и имав доста голема фантазија.

Се возам во кола, на задно седиште, навечер а пред мене незнам кој седи. По темна улица некаде како во село или по шума. Наеднаш десно од оградата покрај патот ми се појавува рака како ми мафта и кога поминувам покрај неа гледам некакво суштество и некој тогаш ми кажува дека тоа е ѓаволот и не сум требал да се свртам. Суштеството скока на покривот од колата и удира. И јас се будам тука точно во 4 часот.

Да го освежам, да не отиде у заборав.
Луси Лу ? :)
Професорката/некој друг ке ти понуди или ти понудил оценка/нешто друго за помал труд/пари. :toe:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Сонував како купувам многу чоколада и други работи од продавница, но се сеќавам само на чоколадата.
И не ги јадев, само ги купив и додека да стигнам да ги отворам, се разбудив.
И да, ми ги продадоа за многу помала цена. (продавачката беше една професорка што ми предава).

:nesum:??
Исто така да надополнам дека вчера сонував ептен страшен сон.
Некој убиец (од еден хорор филм беше) ми го убил семејството. Откако ги убивал, ги мачкал со восок ваљда, за да се затврднат (како кукли)
А пред да ги најдам како восочни фигури, сум бил во некоја сендвичара и таму келнерот не ме услужувал, и да одам да видам дали е таму, гледам и тој убиен и мачкан со восок.
WtF ?
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Вчера сонував како сум одела во некоја црква,и пред да влезам во црквата сум се прекрстила со лева рака и со два прста(така барем мислам дека беше) и кога сум влегла внатре имало некоја икона мислам од Света Петка ама окото на иконата било предупено и од таму излегувала некој светлина,а другите во црквата ми велеја дека таа светлина биа од сонцето надвор.Еј Луси ај те молам протолкувај или кој и да е зш стварно ми е страв шо знам што значи :nesum:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Исто така да надополнам дека вчера сонував ептен страшен сон.
Некој убиец (од еден хорор филм беше) ми го убил семејството. Откако ги убивал, ги мачкал со восок ваљда, за да се затврднат (како кукли)
А пред да ги најдам како восочни фигури, сум бил во некоја сендвичара и таму келнерот не ме услужувал, и да одам да видам дали е таму, гледам и тој убиен и мачкан со восок.
WtF ?
Хмммммм да не го имаш глеано House of wax пред тоа ????
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Пријателче не се замарај многу со тоа. Имаш поважни работи, на пример да си ја живееш сегашноста. Не барај некое објаснување во нив за иднината, едноставно поврзи ги со минатото зашто тие се дело на работата на твојата потсвест.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Прво сонував дека со некои мои другари сме биле во затвор:uvo:

После дека сум носел пијан другар со мене низ чаршија:tapp:


Help!
:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Вчера сонував како сум одела во некоја црква,и пред да влезам во црквата сум се прекрстила со лева рака и со два прста(така барем мислам дека беше) и кога сум влегла внатре имало некоја икона мислам од Света Петка ама окото на иконата било предупено и од таму излегувала некој светлина,а другите во црквата ми велеја дека таа светлина биа од сонцето надвор.Еј Луси ај те молам протолкувај или кој и да е зш стварно ми е страв шо знам што значи :nesum:
Убаво е кика среќа некоја ќе те пропрати..

Исто така да надополнам дека вчера сонував ептен страшен сон.
Некој убиец (од еден хорор филм беше) ми го убил семејството. Откако ги убивал, ги мачкал со восок ваљда, за да се затврднат (како кукли)
А пред да ги најдам како восочни фигури, сум бил во некоја сендвичара и таму келнерот не ме услужувал, и да одам да видам дали е таму, гледам и тој убиен и мачкан со восок.
WtF ?

Не гледај многу филмови, гледаш кошмари сонуваш ноќе..
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Во рок од 1 месец сонувам два пати како и паѓа главата од телото на мајка ми...ВТФ /????:toe:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Сонував една другарка којашто чепкаше нешо по нејзиниот телефон и на позадина го имаше детето што го сака ставено и одеднаш на екранот на телефонот се појави 69ка... шо значи тоа?:toe: мислам за неа... не за мене...:pipi:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Леле, значи колку беше грд сонов не можам да ви опишам.Не ми теквет сите детали ама знам дека цело време се спасвев од нешо и таман ќе се спасев ќе испаднеше дек то уш полошо е.На пример еве последно бев во некоја лабараторија со еден другар и за да се спасам требаше во еден лифт да влезиме и таман влеговме внатре некој двајца гадни такви во фаците.И ме фати та типката и ми даде еден тежок ранец и ме фрли тука (не знам од кј се најде пенџере во лифтот ама ај) и финтава беше да умрам пошо од кузнајт кој спрат ме фрли и не умрев (и то не знам како) и се изнарадвав демек сеа ќе и избегам и се криев таму и та ми рече: „џабе бегаш немаш крв во тебе, ти ја зедовме крвта“ и отворив во тој куферот и таму беше и такво нешо се цело време ми се дешаваше и се разбудив од ко ја видов крвта.А иначе ак имат ова врска некаква, на тој другарот со мене нишо не му праеа ко да не постојт така само шеташе со мене и ко ќе немаше никој си зборвевме се онака а ко ќе имаше некој шо требеше да ме убиет стоеше и не мрдаше таков...
Убаво е кика среќа некоја ќе те пропрати..




Не гледај многу филмови, гледаш кошмари сонуваш ноќе..
Ај и мене :pipi:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Мислам дека нема некое поголемо значење, чисто некој кошмар или нешто слично, обично крв е гласини, муабети, ваљда ќе имаш некој на кого ќе можеш да се отвориш..
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сонував многу различни лица кои немаат никаква поврзаност.Сум се враќала накај дома и во раце сум носела некое бело цвеќе(ваљда ружи беа не се сеќавам баш),по пат сум сретнала некоја бабичка,сум се брзала ептен накај дома,па сум и ги дала на неа.Кога стигнав дома беше хаос.Јас на врата стојам и во дневна гледам како сите тие ликови се караат,се маваат со шишиња..
Луси?:uvo:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував многу различни лица кои немаат никаква поврзаност.Сум се враќала накај дома и во раце сум носела некое бело цвеќе(ваљда ружи беа не се сеќавам баш),по пат сум сретнала некоја бабичка,сум се брзала ептен накај дома,па сум и ги дала на неа.Кога стигнав дома беше хаос.Јас на врата стојам и во дневна гледам како сите тие ликови се караат,се маваат со шишиња..
Луси?:uvo:

Лошо... бели цвеќиња :Ѕ.. не би сакала да го толкувам понатака..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom