Што НЕМА iPhone

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Чудо, секоја чест, ненормална работа, има се што треба... би сакал да имам едно вакво.. но незнам за што ќе ми е... поздрав :)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Ја прочитав цела тема и се изначудив баш да ви кажам. Еве ви еден едноставен одговор на сите заблуди што ги имате:

На i-phone МОЖЕ ДА СТАВИТЕ, ДА ИМАТЕ, ДА КОРИСТИТЕ СЕ (ПОТЕНЦИРАМ СВЕ) ШТО НЕКОГАШ Е ВИДЕНО И ИЗМИСЛЕНО ЗА МОБИНА ТЕЛЕФОНИЈА. Се што ви треба е само да најдете епл или мекинтош компјутер поврзан со интернет. Ви го зборам ова од искуство и плус што имам многу ај-фони и никој не се пожалил досега.

п.с. ако некој сака да купи декодиран ај-фон нека пише.
 

K750i

a.k.a. DualCore
Член од
12 септември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ја прочитав цела тема и се изначудив баш да ви кажам. Еве ви еден едноставен одговор на сите заблуди што ги имате:

На i-phone МОЖЕ ДА СТАВИТЕ, ДА ИМАТЕ, ДА КОРИСТИТЕ СЕ (ПОТЕНЦИРАМ СВЕ) ШТО НЕКОГАШ Е ВИДЕНО И ИЗМИСЛЕНО ЗА МОБИНА ТЕЛЕФОНИЈА. Се што ви треба е само да најдете епл или мекинтош компјутер поврзан со интернет. Ви го зборам ова од искуство и плус што имам многу ај-фони и никој не се пожалил досега.

п.с. ако некој сака да купи декодиран ај-фон нека пише.
Па ај пиши која цена шиткаш декодиран и од колку гига имаш.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
не пишав таму дека мислев не е таа тема за пазарење ама нема везе...имам сега за сега само 8 гига за 500 евра идат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Според ова, може само да заклучиме дека iPhone не е за почетници кои се запознале со поимот интернет и технологија за првпат пред 1 година (можеби и помалку). За такви корисници има убави Нокии од 2002-ра година кои верувам дека без никаква потешкотии ќе ги совладате.

Drugar jas imav iPhone i go prodadov za dve nedeli,telefonot svarno ne go biva.
Nemas MMS t.e. ima programce ama koga ke napravis konekcija da mi se javis.
Има MMS, иако никогаш не би користел MMS... Користам SMS или E-mail. E-mail клиентите на iPhone се попрегледни и полесни за користење од било кој друг телефон. И како тоа "кога ќе направиш конекција да ми се јавиш"? Ако не знаеш да направиш конекција, навистина не ти е потребен iPhone, зошто за 90% од функциите на телефонот е потребен интернет.

na mnogu glup nacin se stavaat muzikite t.e. moze na dva nacini.
Глуп начин? По просто не може да биде...
Го отвараш фолдерот во компјутер кај што ти е музиката. Отвараш iTunes. Само ги повлекуваш песните од едниот во другиот фолдер.

Isto taka glupava rabota e sto mora nonstop da se sinhronizira so pc koga ke go aktiviras iTunes,e sega ako si ja izbrisal pesnata ili slikata od pc pri sinhroniziranjeto ke ti se izbrise i od telefonot....
Глупава работа е да не видиш дека постои опција преку која може да избереш дали телефонот треба да ти се синхронизира секојпат кога е поврзан со iTunes или не. Едноставно ја отштиклируваш опцијата 'Синхронизирај го телефонот со iTunes секое конектирање' и готово.
OS mu e golemo sranje.
OS Mac X mobile e одличен OS. Башка, се апгрејдува полесно од било кој друг OS.
GPRS nema ima samo WiFi.
Па тропање од неукост. Има и WiFi и GPRS интернет.
Влези во Settings > General > Network > EDGE: тука во сите полиња напиши "internet" и ќе имаш интернет.
Zvucneceto sto mu e za zvononje e tivko kako slusilici duri slusalicite se poglasni i samo malce popustiigo odma ke pocna da izoblicuva.
ОМГ... поквалитетен звук немам слушнато од телефон до сега.
Сигурен си дека немаш проблем со слухот? :)
Ako sakas pomos za 1.1.2 firmware kazi da ti pomognam posto znam da go dekodiram...
Недај боже некој да побарал помош од тебе, сигурно до сеа го фрлил телефонот :)
Blututot mu e samo za slusalici nemozes da prakas nitu pak da ti prakaat bilo sto...
A na iPhonot tie sto se instaliraat app. se igracki za deca i igrite i app...
Edibstvenata dobra rabota na iPhonot e senzorot za slikite koga ke go vrtis i sto ima mnogu dobar touch i moze da se kaze ima dobra faca ama samo sto e malce golem.
Блутутот се отклучува, може да се праќа и да ти праќаат. Апликации има и за деца и за возрасни, за програмери, за бизнисмени... Има секакви апликации. Побогу, има PHP и MySQL да инсталираш. Има OpenSSH, има месинџери, YouTube, има уште 5345 апликации кои може да се инсталираат. Затоа што е MAC OS X платформа, може да се вози речиси секоја апликација која може да се користи и на Mac.

Browser-от е одличен, фотките се доста поквалитетни отколку на останатите телефони со 2мегапикселни камери, може да се ставаат mp3-ки како рингтонови, се отклучува за 3-4 минути... Ако не сте сигурни за некои митови, слободно пишете тука - ќе ги разјасниме.
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
e sea acid ne dupi i ti zvucnikot e tinje...da ne se lazeme... i jas koristam iphone i mozebi svarno vadi cist zvuk ama e mn tivok...... a za se drugo si u pravo....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
e sea acid ne dupi i ti zvucnikot e tinje...da ne se lazeme... i jas koristam iphone i mozebi svarno vadi cist zvuk ama e mn tivok...... a za se drugo si u pravo....
Незнам, мене ми е сосема во ред :toe:
Ај, ќе ти пуштам некој ден мп3-ка да чуеш каков звук има.
Зависи од квалиетот на песната, и кај мене некои погласно се слушаа, а некои потивко :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Acid,еве ти од прва рака ни кажа за блутутот дека нема проблеми...
Но како и да е,не го земам единствено заради камерата,ниту блиц,ниту автофокус.

За се друго немам замерки,освен тоа дека дури и кога го тестирав кај Некро,за 5 мин ми здосади :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Acid,еве ти од прва рака ни кажа за блутутот дека нема проблеми...
Но како и да е,не го земам единствено заради камерата,ниту блиц,ниту автофокус.
Тачно, нема блиц. Ниту автофокус. Али не можеш да имаш се :)
За се друго немам замерки,освен тоа дека дури и кога го тестирав кај Некро,за 5 мин ми здосади :)
А како го тестираше? Отвараше и затвараше Photos и вклучуваше и исклучуваше камера? :)
Незнам. Факт е дека секој телефон здосадува. Ама затоа што станува збор за интернет/мултимедијален телефон, за кој има апликации и твикови од недоглед, се некако ми се чини дека нема толку лесно да ми здосади. Ако ми здосади, ќе зеам нешто поинтересно (кога ќе излезе) :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Темава ми личи на препуцавање меѓу оние што имаат iPhone и оние на коишто им е кисело грозјето... ок добро, и уште пар луѓе коишто не сакаат грозје :)
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
А бе Iphone е ѕвериште!!!Се Што можете да посакате на еден телефон, ќе најдете во Iphone!!!
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Mac OS X rules.. барем на компјутер. Имам лап топ од Apple (Apple MacBook) и премногу сум задоволен и слободно можам да речам дека Mac OS X е 1000 пати подобар од Вистата... Ако оперативниот на iPhone е баш истиот како на лап топ.. тогаш телефонот е супер :) Поздрав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom