Сонови, толкување на сонови

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Летавме со авион (од оние борбенине беше, не патнички) јас, татко ми и пилотот. Знам од негде идевме накај мојот град, и знам при крајот од сонот, ниско над градот летавме, а пилотот ни покажуваше кој објект што е... Интересно сонче, се надевам и неговото значење не е лошо :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Летавме со авион (од оние борбенине беше, не патнички) јас, татко ми и пилотот. Знам од негде идевме накај мојот град, и знам при крајот од сонот, ниско над градот летавме, а пилотот ни покажуваше кој објект што е... Интересно сонче, се надевам и неговото значење не е лошо :)

Патување некое, авантура..:pipi:
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
луси пак да те прашам нешто:smir:

сонував како сум имала убава кола и на секаде сум возела
ме интересира дали тоа значи дека некогаш ќе имам убава кола:)
а ми било по малку и страв да ја возам
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
луси пак да те прашам нешто:smir:

сонував како сум имала убава кола и на секаде сум возела
ме интересира дали тоа значи дека некогаш ќе имам убава кола:)
а ми било по малку и страв да ја возам
toa zna4i deka imash ubava idnina ne ne zna4i deka kje imas ubava kola kolata vsushnost si ti nemoj da se plashish imash mnogu ubava idnina 4ekori napred !!!
:helou:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Сонував како мајка ми била бремена т.е не ја видов јас, туку слушнав.
Толкување?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Големи маки мислам дека беше тоа да е некој бремен во сон:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
aj vaka , odete na google i napisete sonovnik i citkajte si od tamu , taka ne ke mora da se macat ovie tumacite nasi da odat za vas na google :) ili da listaat niz sonovnicite so gi imaat doma :) samo dobro be lugje spored vas mozno e da se rodil takov um ta da za sekoj detal od sonot da ti kazi koe negovoto znacenje ? zavcera probav dvapati da ispratam mislenje ali ne bidna nisto ajde sega valda 3ta srkja :) da se razberime , spored mene ako sonot saka da kaze nesto , ke se povtoruva povekje pati , i ke osekjas nekoja cudna sila , mozda smesno ali nesto kako Spajdermen oset za opasnost :) mozda zvuci shit ali taka ti e to :) posto ako nekoj ja znae idinata toa e Bog , On sigurno ako preku sonot saka da ni najavi nekoja opasnost nema toa od ednas ako ne si razbral On da rece eve ovoj zaebaniov ne me razbra so sakav da mu kazam pa sega neka mu bidi loso :) On ke si najde nacin da svatime deka nesto loso ke bidi . a se drugo , sekoj son so go sonuvame ednas , kolku i da e cuden , zivopisen i ne znam uste kakov spored mene toa e samo son , toa e samo proizvod od sekojdnevnite gomnenici sto mu gi trupame na mozokot , pa sega on ni se odmazduva :) mi lupas sekakvi sranja eve ti care sega kosmari , fanazii ... :) spored mene ne treba da im se veruva na sonovite , a tie sonovnicite nasi batalete gi , zosto osven zbunetost , strav ili lazna nadez deka nekoja srekja ne ocekuva nisto drugo nema da donesat . kako moze sekoj detal da ima svoe znacenje ? demek ako sonuvam soba - toa , ako sonuvam krevet - toa znaci , ako sonuvam masa - toa znaci , ako e prazna - toa , pa fala Bogu deka ako sonuvam nekoja si soba ke bidi ispolneta so milion detali i site sakat da kazat nesto a ? vi se molam ... :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера речав маратон.И тоа бев прв.Почнавме од кај мене тука кај раскрсницата и почнав да трчам.И без престан и не се ни морам си викам види мајката пто кондиција ќе имав и бев прв.Па спиев па пак трчав па Лас Вегас немаше казина како предградие некако беше само знам беше Лас Вегас и таму имаше како некој мост и имаше магла и ќе се приближев и немаше ништо ме фати некој страв и пак трчав со другарите и бв кај баба ми поинаква беше куќата и таму ми текна на дна соба и тука заврши сонот.
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Јас сонував како си ја убивам бившата. И што е најчудно, ми се допадна, уживав во тоа! :vozbud:И сега кога ќе се сетам што сонував, не можам да не се изнасмеам. Иако од поодамна таа не е на списокот на драги личности, сепак, не сум посакал да е мртва, или да и се случи било што лошо.:toe:

Па кога и ќе размислам два пати, можеби и заслужува...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
јас сонував како во поштенското сандаче(кое било дигитално и покажувало број еден дека има едно писмо)стиганало писмо,било адресирано на мене и мојот датум на раѓање го пишувало на него го отворивме и после испадна не било за мене.Луси што значи тоа?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дали знајт некој шо значи бакнување?
 
B

black angel

Гостин
jas sonuvav kako se vrakam od pogrebot na tatkomi i sedi majkami na krevet i gledam oblaka nekoi preubavi cizmi sivi i mi kazuvaat deka nekoj peac umrel i na site im e zal so znaci sea ova...?
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ноќеска сонував како се мавам со снег со дргари на некое мало место исполнето со зеленило што би значело ова?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Луси другарка ме сонувала како сум родила син(не ме гледа како трудна туку само сум го родила и го чувам)...ми викаат тоа било лошо нешто, па ме интересира ти што ќе ми кажеш:smir:Фала однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom